Ухвала
від 12.12.2024 по справі 292/1471/24
ЧЕРВОНОАРМІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Червоноармійський районний суд Житомирської області

Справа № 292/1471/24

Номер провадження 2/292/378/24

У Х В А Л А

12 грудня 2024 року с-ще Пулини

Суддя Червоноармійського районного суду Житомирської області Лотуга В.Ф., розглянувши позовну заяву представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Рудика Віталія Руслановича до приватного підприємства "Новозаводські аграрні інвестиції" про розірвання договору оренди землі та припинення речового права,-

В С Т А Н О В И В :

Представник позивача ОСОБА_1 - адвокат Рудик В.Р. звернувся до суду з позовом до ПП "Новозаводські аграрні інвестиції", в якому просить розірвати договір оренди землі від 29.05.2008 щодо земельної ділянки з кадастровим номером 1825483600:04:000:0043, площею 2,4601 га.; скасувати державну реєстрацію права оренди земельної ділянки з кадастровим номером 1825483600:04:000:0043, площею 2,4601 га. за приватним підприємством "Новозаводські аграрні інвестиції", проведену на підставі договору оренди землі від 29.05.2008; припинити речове право (право оренди земельної ділянки) приватного підприємства "Новозаводські аграрні інвестиції" на земельну ділянку з кадастровим номером 1825483600:04:000:0043, площею 2,4601 га., зареєстроване на підставі договору оренди землі від 29.05.2008 (номер запису про інше речове право: 27352703, дата державної реєстрації 02.08.2018, рішення про державну реєстрацію №42395504 від 06.08.2018); припинити речове право (право суборенди) на земельну ділянку з кадастровим номером 1825483600:04:000:0043, площею 2,4601 га (номер запису про інше речове право: 55342703, дата державної реєстрації 04.06.2024, рішення про державну реєстрацію №73517935 від 06.06.2024) та стягнути з відповідача на користь позивача судові витрати.

Вивчивши матеріали поданої позовної заяви, вважаю, що вона не відповідає вимогам, встановленим ст.ст.175, 177 ЦПК України до позовної заяви.

Так, позовна заявана ряду з іншими вимогами, повинна містити:

- повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

- зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні;

- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Відповідно до ч.1 ст.177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.

У позовній заяві не зазначено відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у позивача та відповідача, останній відповідно до ст.14 ЦПК України, зобов`язаний його зареєструвати.

У разі коли відповідач має електронний кабінет, до позовної заяви, яка подана представником позивача в електронній формі через електронний кабінет, не додано доказів надсилання відповідачу копій поданих до суду документів, а саме - позовної заяви з додатками.

Також, у позовній заяві вказані адреси сторін, однак не конкретизовано, чи це адреси їх місцезнаходження, листування (для юридичних осіб), реєстрації чи фактичного проживання або перебування (для фізичних осіб). Такі недоліки в подальшому можуть бути перешкодою в своєчасності отримання сторонами повідомлень про час проведення судових засідань та прийнятих судом рішень у справі, що порушить права учасників та вплине на строки розгляду справи.

Крім того, з 19.07.2020 на території України такого району як Пулинський, не має, оскільки згідно постанови Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" №807-ІХ від 17.07.2020 у Житомирській області утворено Житомирський район до складу якого увійшли Курненська сільська та Пулинська селищна територіальні громади, а Пулинський район ліквідовано.

Згідно ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Верховний Суд у складі Об`єднаної палати Касаційного цивільного суду у постанові від 18 вересня 2023 року у справі №758/5118/21 зазначив, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві та більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру. До позовних заяв немайнового характеру відносять вимоги, які не підлягають вартісній оцінці. Під немайновим позовом слід розуміти вимогу про захист права або інтересу, об`єктом якої виступає благо, що не піддається грошовій оцінці. Ані ЦПК України, ані Закон України "Про судовий збір" не містять норм, які б давали змогу зробити висновок, що законодавець хоче встановити більш сприятливі наслідки у вигляді сплати судового збору в меншому розмірі для випадків, коли позивач об`єднує вимоги до кількох відповідачів в одному позові. Національне законодавство не містить жодних інших випадків, коли б пільги щодо сплати судового збору пов`язувалися з об`єднанням або роз`єднанням позовних вимог. Те саме стосується випадку, коли декілька позивачів пред`являють вимоги немайнового характеру до одного відповідача, тоді кожен позивач сплачує судовий збір окремо.

Із змісту позовних вимог вбачається, що представник позивача подав до суду позов, який містить чотири вимоги немайнового характеру.

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Згідно ч.1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" з 1 січня 2024 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 3028 гривень.

Згідно положення ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" станом на день подачі позову розмір ставки судового збору із позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

З вищенаведеного слідує, що мінімальна ставка судового збору за подання позову, який містить вимогу немайнового характеру, складає по 1211 грн. 20 коп.

Відповідно до ч.3 ст.4 Закону України "Про судовий збір" при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Як вбачається, дана позовна заява подана представником позивача в електронній формі через електронний кабінет, а тому мінімальна ставка судового збору за подання позову, який містить вимогу немайнового характеру, складає 968 грн. 96 коп.

Згідно квитанції до платіжної інструкції на переказ коштів № ПН144332С1 від 04.12.2024, позивач сплатив судовий збір в сумі 1937 грн. 90 коп., тоді як потрібно було 1937 грн. 92 коп.

Отже, позивачу необхідно доплатити судовий збір за вже сплачені дві вимоги - 02 коп. та сплатити судовий збір за дві вимоги немайнового характеру у розмірі по 968 грн. 96 коп., а всього разом 1937 грн. 94 коп.

Як вбачається з позовної заяви та доданих документів спірна земельна ділянка перебуває в суборенді АГРОКООПЕРАТИВУ ПРИВАТНИХ ПАЙОВИКІВ "МІЧУРІНСЬКИЙ", а тому рішення у даній справі може вплинути на його права і обов"язки, у зв`язку з чим така особа має залучатися, як третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.

Однак, незважаючи на це, представник позивача у позовній заяві, вказане підприємство як третю особу не зазначив і про це нічого не вказав.

Також, до позовної заяви додано копію державного акта на право власності на земельну ділянку, неналежної якості, оскільки нечитається.

Відповідно до ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

При таких обставинах позовну заяву слід залишити без руху, про що повідомити позивача та його представника і надати йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десять днів з дня вручення ухвали.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 185, 188, 353 ЦПК України,-

П О С Т А Н О В И В :

Позовну заяву представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Рудика Віталія Руслановича до приватного підприємства "Новозаводські аграрні інвестиції" про розірвання договору оренди землі та припинення речового права, залишити без руху, про що повідомити позивача.

Надати позивачу та його представнику строк в межах десяти днів з дня вручення копії ухвали суду для усунення зазначених в ній недоліків.

Роз`яснити позивачу та його представнику, що якщо відповідно до ухвали суду у встановлений строк вимоги ухвали суду будуть виконані, позовна заява буде вважатися поданою в день первісного її подання, а інакше заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В. Ф. Лотуга

СудЧервоноармійський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення12.12.2024
Оприлюднено16.12.2024
Номер документу123722484
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди

Судовий реєстр по справі —292/1471/24

Ухвала від 19.12.2024

Цивільне

Червоноармійський районний суд Житомирської області

Лотуга В. Ф.

Ухвала від 12.12.2024

Цивільне

Червоноармійський районний суд Житомирської області

Лотуга В. Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні