Ухвала
від 10.12.2024 по справі 333/4920/24
ЗАПОРІЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про проведення судового засідання

в режимі відеоконференції

Справа № 333/4920/24

Провадження № 2/317/1548/2024

10 грудня 2024 року м. Запоріжжя

Суддя Запорізького районного суду Запорізької області Каряка Д.О., розглянувши клопотання представника позивача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Запоріжжяелектропостачання» - Скупої Н.О., про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів,

ВСТАНОВИВ:

30.10.2024 р. до Запорізького районного суду Запорізької області з ухвалою судді Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 05.09.2024 р. надійшла вказана цивільна справа для розгляду за підсудністю.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.10.2024 р. справа надійшла у провадження судді Запорізького районного суду Запорізької області Каряки Д.О.

Як вбачається з матеріалів цивільної справи Товариство з обмеженою відповідальністю «Запоріжжяелектропостачання» звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: Публічне акціонерне товариство «Запоріжжяобленерго» про стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію з загальному розмірі 26573, 04 грн. та стягнення понесених судових витрат зі сплати судового збору.

Ухвалою судді від 04.11.2024 р. вказану цивільну справу прийнято до провадження судді з визначенням проводити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.

12.11.2024 р. представником третьої особи надіслано на адресу суду письмові пояснення щодо позовних вимог.

09.12.2024 р. представником позивача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Запоріжжяелектропостачання» - Скупою Н.О за допомогою підсистеми «Електронний суд» на електронну адресу суду подано заяву про участь представника у судових засіданнях по вказаній цивільній справі в режимі відео конференції, поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів (через сервіс відеозв`язку EasyCon за профілем: ІНФОРМАЦІЯ_1 ), у зв`язку з неможливістю прибути у судове засідання через існуючу військову загрозу в державі та небезпеку для життя.

Відповідно до частин 1-5 статті 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язкова.

Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

У зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, Указом Президента України №64/2022 «Про введення воєнного стану» та Указом Президента України № 757/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» на всій території України введено воєнний стан. Зокрема, на території Запорізької області наразі ведуться активні бойові дії, щодо стримування та знищення окупаційних військ країни агресора, постійно лунають сигнали повітряної тривоги, по інфраструктурі м. Запоріжжя ворожими війська періодично наносять ракетні удари. За вказаних обставин, прибуття до суду для участі у судових засіданнях пов`язане з певними ризиками та складнощами, альтернативою чому є участь в судових засіданнях в режимі відеоконференції. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» або Державною судовою адміністрацією України.

За вказаних обставин, прибуття до суду для участі у судових засіданнях пов`язане з певними складнощами, альтернативою чому є участь в судових засіданнях в режимі відеоконференції. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» або Державною судовою адміністрацією України.

Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Враховуючи викладене, зважаючи на технічну можливість проведення судового засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи EasyCon та з метою позбавлення ризиків за життя та здоров`я громадян, суд вважає за можливе проводити судові засідання по вказаній цивільній справі, у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи EasyCon представником позивача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Запоріжжяелектропостачання» - Скупою Н.О., яка зареєстрована у системі EasyCon за профілем: ІНФОРМАЦІЯ_1

Керуючись ст.ст. 212, 260, 353 ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Клопотання представника позивача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Запоріжжяелектропостачання» - Скупої Н.О. про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів - задовольнити.

Судові засідання у цивільній справі ЄУН №333/4920/24 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Запоріжжяелектропостачання» до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: Публічне акціонерне товариство «Запоріжжяобленерго» про стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію, проводити в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи EasyCon з представником позивача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Запоріжжяелектропостачання» - Скупою Н.О., яка зареєстрована у системі EasyCon за профілем: ІНФОРМАЦІЯ_1

Роз`яснити представнику позивача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Запоріжжяелектропостачання» - Скупій Н.О., що ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: Д.О. Каряка

СудЗапорізький районний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення10.12.2024
Оприлюднено16.12.2024
Номер документу123736918
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —333/4920/24

Рішення від 24.01.2025

Цивільне

Запорізький районний суд Запорізької області

Каряка Д. О.

Ухвала від 10.12.2024

Цивільне

Запорізький районний суд Запорізької області

Каряка Д. О.

Ухвала від 04.11.2024

Цивільне

Запорізький районний суд Запорізької області

Каряка Д. О.

Ухвала від 05.09.2024

Цивільне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Наумова І. Й.

Ухвала від 05.09.2024

Цивільне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Наумова І. Й.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні