2/125/586/2024
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
13.12.2024 року м. Бар
Суддя Барського районного суду Вінницької області Хитрук В.М. розглянув матеріали позовної заяви Органу опіки та піклування Барської міської ради до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , в інтересах малолітніх дітей ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа яка не заявляє самостійних вимог з предмету спору, Служба у справах дітей Барської міської ради, про позбавлення батьківських прав,
ВСТАНОВИВ:
Вирішуючи питання про прийняття позовної заяви, судом встановлено підстави для залишення її без руху.
Позивач зазначає, що місцем проживання відповідачів є АДРЕСА_1 .
Статтею 27 ЦПК Українивизначено, що позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Оскільки відповідач проживає в Республіці Італія (справа з іноземним елементом), вручення судових документів можливе лише у порядку, визначеному ст.ст.498,499 ЦПК Українишляхом звернення суду України із судовим дорученням про надання правової допомоги до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави для вручення судових документів.
Так, ч. 1статті 498 ЦПК України, яка кореспондується із ч. 1статті 80 Закону України «Про міжнародне приватне право»передбачає, що у разі, якщо в процесі розгляду справи суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, суд України може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Відповідно до пункту 2.1 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженоїНаказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України від 27 червня 2008 року № 1092/5/54, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 2 липня 2008 року за № 573/15264, у разі, якщо при розгляді цивільної справи в суду України виникне необхідність у врученні документів або отриманні доказів, у проведенні окремих процесуальних дій за кордоном, суд України складає доручення про надання правової допомоги за кордоном. Доручення складається судом України, який розглядає цивільну справу, і повинно містити інформацію та документи, передбачені міжнародним договором України. Доручення адресується компетентному суду запитуваної держави.
Згідно зістаттею 2 Конвенції «Про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах»кожна Договірна Держава призначає Центральний Орган, обов`язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, і здійснення процесуальних дій відповідно до положень статей 3 - 6.
Відповідно достатті 3 цієї Конвенції, орган влади чи судовий працівник, компетентний, відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієїКонвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей. До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках.
Крім того, відповідно до Конвенції «Про отримання за кордоном доказів у цивільних або комерційних справах» від 18 березня 1970 року, така конвенція застосовується у відносинах України з Данією, Мексикою, Люксембургом, Болгарією, Ізраїлем, Італією, Словенією, Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії,Німеччиною, Фінляндією, Австралією, Швейцарією, США, Іспанією, Швецією, Норвегією, Аргентиною, Польщею, Словаччиною; держави підписали цю Конвенцію, бажаючи полегшити передачу та виконання судових доручень і сприяти погодженню різних способів, які використовуються ними з цією метою, піклуючись про поліпшення взаємної правової допомоги в цивільних або комерційних справах.
Згідностатті 1 Конвенції «Про отримання за кордоном доказів у цивільних або комерційних справах»судовий орган Договірної Держави може відповідно до положень законодавства цієї Держави шляхом надіслання судового доручення звернутися до компетентного органу другої Договірної Держави з проханням отримати докази або провести інші процесуальні дії.
Враховуючи, що відповідачі ОСОБА_3 , ОСОБА_4 проживають в Республіці Італія, саме на позивача покладається обов`язок забезпечити подання до суду належно оформлених, перекладених, нотаріально посвідчених документів, після чого вони направляються судом до Міністерства юстиції України.
Позивачем не надано позовної заяви з додатками перекладеної на офіційну державну мову держави, де проживає відповідач, яка засвідчена належною особою у встановленому порядку, що є порушенням вимогст. 177 ЦПК України. При цьому, володіння відповідачем українською мовою не має правового значення та не є належним способом повідомлення у спосіб обраний позивачем.
Суд звертає увагу позивача на те, що оформлення документів для їх можливого використання як за кордоном так і на території України є проставлення апостиля, запровадженого Гаазькою Конвенцією, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів 1961 року, до якої приєдналися більше ніж 90 країн (Австрія, Сполучене Королівство Великобританії, Данія, Італія, Іспанія, Ізраїль, Греція, Німеччина, Португалія, Південна Корея, США, Фінляндія, Франція, Швейцарія, Швеція та інші).
Отже, для забезпечення повідомлення відповідачів про розгляд справи та вручення їм копії позову,позивачу слід надати два екземпляри належним чином засвідченого перекладу позовної заяви та усіх додатків до неї на офіційну мову запитуваної держави, для вручення їх відповідачу.
Статтею 185 ЦПК Українивстановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175,177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст.175,185,258,260 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Органу опіки та піклування Барської міської ради до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , в інтересах малолітніх дітей ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа яка не заявляє самостійних вимог з предмету спору, Служба у справах дітей Барської міської ради, про позбавлення батьківських прав, залишити без руху.
Встановити позивачеві десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, для усунення недоліків. У разі не усунення зазначених недоліків у встановлений строк позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Барський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 13.12.2024 |
Оприлюднено | 16.12.2024 |
Номер документу | 123737577 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Барський районний суд Вінницької області
Хитрук В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні