Єдиний унікальний номер: 379/1680/24
Провадження № 2-о/379/69/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 грудня 2024 рокум.Тараща
Суддя Таращанського районного суду Київської області Зінкін В.І., вивчивши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа: ІНФОРМАЦІЯ_1 , про встановлення факту проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу,
В С Т А Н О В И В:
10.12.2024 заявниця звернулася до Таращанського районного суду Київської області із даною заявою, в якій просить встановити факт проживання її та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , однією сім`єю як чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 10.12.2024 справу передано до розгляду головуючому - судді Зінкіну В.І.
У відповідності до вимог ч. 6 ст. 187 ЦПК України, судом отримана інформація про зареєстроване місце проживання заявниці.
Згідно довідки № 2707/11.12.2024 від 11.12.2024, виданої відділом реєстрації місця проживання управління «ЦНАП» виконавчого комітету Таращанської міської ради, відомості про реєстрацію місця проживання про дану особу у Реєстрі Таращанської територіальної громади відсутні.
Згідно листа № 13-05/1350 від 12.12.2024 відділу ведення Реєстру територіальної громади Управління (Центру) адміністративних послуг Сквирської міської ради, відомості про місце реєстрації ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , відсутні.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Окрім того, згідно з ч. 9 ст. 10 ЦПК України якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).
Дослідивши зміст отриманої заяви та доданих до неї документів, суд дійшов висновку, що заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статей 175, 177 ЦПК України та має недоліки, що перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі.
Відповідно до ст. 15 ЦК України, ч. 1ст. 4 ЦПК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Відповідно до ч. 1-2 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту: 1) родинних відносин між фізичними особами; 2) перебування фізичної особи на утриманні; 3) каліцтва, якщо це потрібно для призначення пенсії або одержання допомоги по загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню; 4) реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу, усиновлення; 5) проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без шлюбу; 6) належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті; 7) народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження; 8) смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті; 9) смерті особи, яка пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підстави вважати її загиблою від певного нещасного випадку внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Статтею 316 ЦПК України передбачено, що заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.
Згідно зі ст. 29 ЦК України місцем проживання фізичної особи є житло, в якому вона проживає постійно або тимчасово.
Відповідно до ч. 1 ст. 316 ЦПК України заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Під час ознайомлення судом із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, а також і з доданими до неї матеріалами, встановлено, що в обґрунтування підстав звернення до Таращанського районного суду Київської області, заявниця посилається на те, що вона зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .
Однак, до матеріалів справи долучено копію паспорта НОМЕР_1 , згідно якого вбачається зареєстроване місце проживання заявниці за адресою: АДРЕСА_2 .
Отже, заявниці необхідно надати суду належні та допустимі докази того, що її зареєстроване місце проживання або перебування за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до частин 1-3 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору та надасть суду відповідний платіжний документ, - позовна заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважатиметься неподаною і підлягає поверненню позивачеві.
Згідно з ч. 7 ст. 185 ЦПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Враховуючи наведені вище недоліки заяви, суд вважає за необхідне надати заявниці десятиденний строк з дня вручення їй цієї ухвали для усунення вказаних недоліків у спосіб:
- надання до суду належних та допустимих доказів того, що її зареєстроване місце проживання або перебування за адресою: АДРЕСА_1 .
Суд зауважує, що дотримання вимог ст. ст. 175, 177 ЦПК України при пред`явленні позову є імперативним правилом, в тому числі і для суду.
Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право подати до суду будь-який позов, що стосується його цивільних прав і обов`язків. Проте, право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави. Разом з тим, такі обмеження не повинні впливати на доступ до суду чи ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди суті цього права, та мають переслідувати законну мету.
Оскільки судом установлено невідповідність заяви вимогам статей 175, 177 ЦПК України, суд вважає, що заява підлягає залишенню без руху із наданням заявниці десятиденного строку для усунення вказаних недоліків поданої заяви.
На підставі наведеного та керуючись статтями 4, 10, 175, 184, 185, 260, 261, 294, 315, 316, 353 ЦПК України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: ІНФОРМАЦІЯ_1 , про встановлення факту проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу - залишити без руху та надати заявниці десятиденний строк з дня вручення ухвали на усунення вказаних у ній недоліків.
Роз`яснити заявниці, що в разі, якщо у вказаний строк недоліки заяви не будуть усунуті, - заява вважатиметься неподаною і буде їй повернута. Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за вебадресою сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України http://tr.ko.court.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено і підписано 12.12.2024.
СуддяВ. І. Зінкін
Суд | Таращанський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2024 |
Оприлюднено | 16.12.2024 |
Номер документу | 123742009 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: |
Цивільне
Таращанський районний суд Київської області
Зінкін В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні