ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
про виправлення описки
12 грудня 2024 рокум. ОдесаСправа № 916/2453/24Південно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Філінюка І.Г.
суддів Аленіна О.Ю., Принцевської Н.М.
Розглянувши питання про виправлення описки в ухвалі Південно-західного апеляційного господарського суду від 09.12.2024
при розгляді заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Одесагаз-Постачання про ухвалення додаткового рішення
за результатом розгляду апеляційної скарги Публічного акціонерного товариства Акціонерний Банк УКРГАЗБАНК
на ухвалу Господарського суду Одеської області від 23.07.2024
по справі №916/2453/24
за заявою: Публічного акціонерного товариства акціонерний банк товариства Акціонерний Банк УКРГАЗБАНК
до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю Одесагаз-Постачання
про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Одесагаз-Постачання
суддя суду першої інстанції Гут С.Ф.
місце винесення ухвали: м. Одеса, Господарський суд Одеської області, пр.-т Шевченка, 29,
повний текст ухвали складено та підписано: 26 липня 2024.
В С Т А Н О В И Л А:
Ухвалою Південно-західного апеляційного господарського суду від 09.12.2024 у задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Одесагаз-Постачання про ухвалення додаткової постанови відмовлено.
Проте, колегією суддів було встановлено те, що під час друкування ухвали у вступній її частині було допущено описку щодо зазначення вірної дати прийняття ухвали, а саме вказано: « 10 грудня 2024 року», замість вірної: « 09 грудня 2024 року».
Відповідно до приписів статті 243 ГПК, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Верховний Суд у своїй постанові від 21.07.2020 у справі № 521/1074/17 визначив, що описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків тощо. Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його невірного сприйняття: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо. Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не має права змінювати зміст судового рішення, а лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Отже, колегія суддів зазначає, що описка у розумінні зазначеної статті Господарського процесуального кодексу України - це випадкова помилка у рішенні, допущена при його викладенні.
Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не вправі змінювати зміст судового рішення, він лише усуває неточності щодо встановлених фактичних обставин справи (наприклад, дати події, номеру і дати документа, найменування сторін, прізвища, імені, по батькові особи тощо), або виправляє помилки, які мають технічний характер (тобто виникли при виготовленні тексту судового рішення).
Таким чином, виправлення допущених у судовому рішенні описок, арифметичних чи технічних помилок допускається, якщо при цьому не змінюється суть ухваленого судом рішення.
З огляду на зазначене, колегія суддів дійшла висновку, що зазначена описка підлягає виправленню з власної ініціативи в порядку статті 243 Господарського процесуального кодексу України.
Враховуючи вищезазначене, судова колегія вважає, що дана описка підлягає виправленню.
Керуючись ст.ст. 234, 243, 281 Господарського процесуального кодексу України, апеляційний господарський суд, -
У Х В А Л И В:
Виправити описку у вступній частині ухвали Південно-західного апеляційного господарського суду від 09.12.2024 по справі №916/2453/24 щодо зазначення вірної дати прийняття ухвали, а саме вважати вірною датою прийняття ухвали: «09 грудня 2024 року».
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання згідно ст.235 ГПК України.
Головуючий суддяФілінюк І.Г.
Суддя Аленін О.Ю.
Суддя Принцевська Н.М.
Суд | Південно-західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2024 |
Оприлюднено | 16.12.2024 |
Номер документу | 123745060 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Південно-західний апеляційний господарський суд
Філінюк І.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні