Ухвала
від 13.12.2024 по справі 338/1698/24
БОГОРОДЧАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

про залишення подання без руху

Справа №338/1698/24

13 грудня 2024 року селище Богородчани

Суддя Богородчанського районного суду Івано-Франківської області Решетов В.В., розглянувши подання Дзвиняцької сільської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області про зміну опікуна для недієздатного ОСОБА_1 ,

ВСТАНОВИВ:

Дзвиняцька сільська рада Івано-Франківського району Івано-Франківської області звернувся до суду із вказаною вище поданням, в якій просить змінити опікуна для недієздатного ОСОБА_1 .

Перевіривши вищезазначене подання та додані до нього матеріали, суддя приходить висновку про те, що воно підлягає залишенню без руху.

Згідно з частиною 1 статті 4 Цивільного процесуального кодексу України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

На підставі частини 3 статті 294 Цивільного процесуального кодексу України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

Відповідно до ч.2 ст. 300 ЦПК України, суд за заявою органу опіки та піклування чи особи, призначеної піклувальником або опікуном, у місячний строк звільняє її від повноважень піклувальника або опікуна і призначає за поданням органу опіки та піклування іншу особу, про що постановляє ухвалу.

Разом з тим Дзвиняцька сільська рада Івано-Франківського району Івано-Франківської області, звернулась до суду із поданням, проігнорувавши вимогу про необхідність надання заяви, оформленої відповідно до вимог статей 175, 177 Цивільного процесуального кодексу України, а також вимогам статті 95 цього Кодексу.

За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам статей 175, 177 Цивільного процесуального кодексу України, а також вимогам статті 95 цього Кодексу.

За змістом пункту 5 частини 1 статті 175 Цивільного процесуального кодексу України, заява повинна містити виклад обставин, якими заявник обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

За вказаною нормою закону, до суду з вимогою про призначення опікуна над недієздатною особою має право звернутися орган опіки та піклування чи особа, призначена піклувальником або опікуном.

Згідно з Правилами опіки та піклування, затвердженими наказом Державного комітету України у справах сім`ї та молоді Міністерства освіти України Міністерства охорони здоров`я України Міністерства праці та соціальної політики України №34/166/131/88 від 26.05.1999, підготовці подання органу опіки та піклування на призначення опіки недієздатній особі передує комплекс обов`язкових заходів і перевірок, передбачених у п. 3 вказаних Правил.

Крім того, фізична особа може бути призначена опікуном (піклувальником) лише за її згодою, що повинно бути виражено в письмовій заяві. Особа, яка виявила бажання виконувати обов`язки опікуна (піклувальника), подає до органу заяву про клопотання перед судом про призначення її опікуном (піклувальником). До заяви додається медичний висновок про те, що за станом здоров`я заявник може бути опікуном (піклувальником). Спеціалісти органу опіки і піклування обстежують матеріально-побутові умови проживання майбутнього опікуна (піклувальника), складають відповідний акт і готують до суду подання щодо кандидатури опікуна (піклувальника).

Пунктом 3.3 частини 3 Правил опіки та піклування, затверджених наказом Державного комітету України у справах сім`ї та молоді від 17 червня 1999 року, визначений перелік документів за наявності яких орган опіки та піклування призначає опікуна, а саме: рішення суду про визнання громадянина недієздатним, акт обстеження умов проживання особи, що потребує опіки, опис її майна та майбутнього опікуна, довідки про стан здоров`я особи, яка потребує опіки та її опікуна, довідки про судимість майбутнього опікуна.

Тобто, нормами законодавства передбачено чіткий перелік документів та порядок призначення над недієздатними особами опіки.

Всупереч вищезазначеному, заявником до заяви не надано жодного документу, в тому числі не надано акту обстеження матеріально-побутових умов особи щодо якої заявник ставить вимогу про призначення його опікуном, не зазначені посилання на докази, які підтверджують можливість ОСОБА_2 бути опікуном, а саме: довідки про стан його фізичного та психічного здоров`я, характеристики (з місця роботи або місця проживання), довідки про відсутність судимості, та не надано відповідної письмової заяви останнього.

Разом з тим відповідно до норм ч. 4 ст. 63 ЦК України опікун або піклувальник призначаються переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов`язки опікуна чи піклувальника.

Проте крім того, Дзвиняцька сільська рада Івано-Франківського району Івано-Франківської області не додає жодних доказів на підтвердження сімейних або родинних відносин ОСОБА_1 з ОСОБА_2 .

Крім вищевикладеного, у заяві Дзвиняцькою сільською радою Івано-Франківського району Івано-Франківської області має бути зазначено обставини, умови проживання недієздатного та яким особам пропонувалось і які виявили бажання виконувати обов`язки опікуна. Заява має містити критерії за якими орган опіки та піклування вважає за необхідне внести подання про заміну опікуна на ОСОБА_2 . За яких обставин та підстав Дзвиняцька сільська рада Івано-Франківського району Івано-Франківської області прийшла до висновку, що ОСОБА_2 буде належно виконувати обов`язки опікуна для недієздатного ОСОБА_1 .

До заяви слід додати належним чином засвідчені всі наявні у Дзвиняцької сільської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області копії документів, які слугували підставою для внесення до суду подання про заміну опікуна для недієздатного ОСОБА_1 .

Зазначені вище недоліки позбавляють суд можливості відкрити провадження за цією справою та призначити її до судового розгляду.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє заявника і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

При вирішенні питання про залишення заяви без руху враховується практика Європейського суду з прав людини (рішення Суду у справі «De Geouffre de la Pradelle проти Франції», №12964/87, § 28, від 16 грудня 1992 pоку), де зазначено, що реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух.

За таких обставин, подання належить залишити без руху, визначивши спосіб усунення названих вище недоліків, шляхом подання заяви, відповідно до ч.2 ст. 300 ЦПК. Визначений вище недолік має бути усунутий у десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.

Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 260, 318 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Подання Дзвиняцької сільської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області про зміну опікуна для недієздатного ОСОБА_1 , - залишити без руху.

Встановити заявнику строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків - 10 днів з дня вручення копії ухвали про залишення подання без руху.

Роз`яснити заявнику, що у разі не усунення недоліків, зазначених в ухвалі, у встановлений судом строк, заява вважатиметься неподаною та буде їй повернута.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В.В.Решетов

СудБогородчанський районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення13.12.2024
Оприлюднено16.12.2024
Номер документу123745523
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Інші справи окремого провадження

Судовий реєстр по справі —338/1698/24

Ухвала від 07.01.2025

Цивільне

Богородчанський районний суд Івано-Франківської області

Решетов В. В.

Ухвала від 13.12.2024

Цивільне

Богородчанський районний суд Івано-Франківської області

Решетов В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні