Ухвала
від 06.12.2024 по справі 498/2154/24
ВЕЛИКОМИХАЙЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №498/2154/24

Провадження по справі №2/498/523/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 грудня 2024 року сел. Велика Михайлівка

суддя Великомихайлівського районного суду Одеської області Чернецька Н.С., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 , представник позивача ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа Великомихайлівський відділ державної виконавчої служби у Роздільнянському районі Одеської області Південного Міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) про стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів,

ВСТАНОВИВ:

04 грудня 2024 року до Великомихайлівського районного суду Одеської області від представника позивача ОСОБА_2 , яка діє в інтересах позивача ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа Великомихайлівський відділ державної виконавчої служби у Роздільнянському районі Одеської області Південного Міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) про стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, яка надійшла через систему «Електронний суд».

Суд, перевіривши позовну заяву щодо додержання вимог, викладених у статтях175і177 ЦПК України, встановив таке.

Відповідно до ч. 2ст. 175 ЦПК Українипозовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Позовна заява підписана цифровим підписом представника позивача Гагашкіною Лілією Іванівною.

Відповідно до ч. 7ст. 177 ЦПК Українидо позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

До позову на підтвердження повноважень адвоката додано скан-копію ордеру на надання правничої (правової) допомоги.

Згідно з ч. 1 ст.60, ч. 4 ст.62 ЦПК Українипредставником у суді може бути адвокат або законний представник. Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність», дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, виданим відповідно до Закону України «Про безоплатну правничу допомогу».

Отже, на підтвердження повноважень адвоката обрано спосібнадання ордеру.

Так, скан-копія ордеру не заповнена належним чином, а саме: не заповнено графу: ПІБ або найменування особи, якій надається правнича допомога, номер договору про надання правової допомоги, та від якого числа, не зазначено назву органу, у якому надається правнича допомога, не заповнено графу посвідчення адвоката №, та яким органом видане, та не заповнено дату видачі ордеру.

Тобто, на підтвердження повноважень адвоката обрано спосібнадання ордеру.

Отже, повноваження адвоката як представника позивача у цивільному процесі має підтверджуватися, зокрема, ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність», типова форма якого затверджується Радою адвокатів України.

Згідно з п. 1, 3, 4, 6, 11 «Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги», нова редакція (даліПоложення), положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги встановлює єдині для всіх адвокатів України, адвокатських об`єднань/адвокатських бюро правила виготовлення, оформлення, зберігання, обліку ордерів.

В Україні встановлюється єдина, обов`язкова для всіх адвокатів, типова форма ордера, яку затверджує Рада адвокатів України.

Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням та повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням.

Ордер, встановленої цим Положенням форми, є належним та достатнім підтвердженням правомочності адвоката на вчинення дій в інтересах клієнта.

Реквізити ордеру визначені п. 12 Положення.

Отже, суд доходить висновку, що позовна заява ОСОБА_1 підписана особою, право якої на вчинення таких дій не підтверджено у встановленому законом порядку.

Згідно з п. 1 ч. 4ст. 185 ЦПК Українизаява повертається у випадках, коли, заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Відтак, позовна заява не приймається до розгляду та повертається особі, яка її подала.

Керуючись ст.185,258,260,261,353,354 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 , представник позивача ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа Великомихайлівський відділ державної виконавчої служби у Роздільнянському районі Одеської області Південного Міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) про стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів - повернути особі, яка її подала.

Роз`яснити, що повернення заяви не позбавляє права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 15-денний строк з дня складання повного тексту ухвали.

Суддя Н.С.Чернецька

СудВеликомихайлівський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення06.12.2024
Оприлюднено16.12.2024
Номер документу123747057
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів

Судовий реєстр по справі —498/2154/24

Ухвала від 06.12.2024

Цивільне

Великомихайлівський районний суд Одеської області

Чернецька Н. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні