Справа № 372/6427/24
Провадження № 2-н-1635/24
У Х В А Л А
13 грудня 2024 року м. Обухів
Суддя Обухівського районного суду Київської області Рабчун Р.О., розглянувши заяву Приватного акціонерного товариства «Енергія» про видачу судового наказу про стягнення заборгованості з ОСОБА_1 ,
В С Т А Н О В И В:
02 грудня 2024 року Приватне акціонерне товариство «Енергія» про видачу судового наказу про стягнення заборгованості з ОСОБА_1 .
Перевіривши матеріали заяви суд зробив висновок про відмову у видачі судового наказу відносно боржника ОСОБА_1 , з огляду на наступне.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 161ЦПК України судовий наказ може бути видано, якщо: заявлено вимогу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та 3 відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості.
Згідно з положеннями статті 162ЦПК України заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.
Частиною п`ятою статті 165 ЦПК України передбачено, що у разі якщо боржником у заяві про видачу судового наказу вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, суддя не пізніше двох днів з дня надходження такої заяви, крім випадків подання заяви про видачу судового наказу в електронній формі до боржника, який має офіційну електронну адресу, звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання фізичної особи боржника.
Відповідно до заяви про видачу судового наказу боржник ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
На підтвердження відповідного факту проживання боржника судом було зроблено запит до відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ЦМУ ДМС в м. Києві та Київській області.
З відповіді наданої 12.12.2024 року Відділом обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ЦМУ ДМС в м. Києві та Київській області вбачається, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , знятий з реєстрації 16.02.2022 р. в зв`язку зі смертю.
Згідно з пунктом 4 частини першої статті 165ЦПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо, наявні обставини, передбачені частиною першою статті 186 цього Кодексу.
Так, згідно з частиною першою статті 186ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження по справі, якщо: настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чи припинено юридичну особу, які звернулися із позовною заявою або до яких пред`явлено позов, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.
Процесуальне правонаступництво це заміна сторони або третьої особи (правопопередника) іншою особою (правонаступником) у зв`язку з вибуттям із процесу суб`єкта спірного або встановленого рішенням суду правовідношення, за якої до правонаступника переходять усі процесуальні права та обов`язки правопопередника і він продовжує в цивільному судочинстві участь останнього.
Таким чином, процесуальне правонаступництво у разі смерті фізичної особи можливе із застосуванням правового механізму, передбаченого статтею 55 ЦПК України, шляхом залучення правонаступника, а не зміни боржника, однак лише за умови, що фізична особа померла після відкриття провадження у справі, а у випадку здійснення наказного провадження після прийняття заяви (позовної заяви) судом до розгляду.
Оскільки судом встановлено, що заява про видачу судового наказу пред`явлена до боржника 02 грудня 2024 року, тобто на момент подачі заяви боржник помер, то суд доходить висновку про необхідність відмови у видачі судового наказу, оскільки чинним законодавством України не передбачено судового врегулювання спору з особою, яка на час звернення до суду померла, та правоздатність якої відповідно до вимог статті 25ЦК України припинено.
Таким чином, суд вважає за необхідне відмовити у видачі судового наказу у зв`язку зі смертю боржника ОСОБА_1 .
Керуючисьстаттею 165 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
У видачі судового наказу за заявою Приватного акціонерного товариства «Енергія» про видачу судового наказу про стягнення заборгованості з ОСОБА_1 - відмовити.
Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складення,має право на поновлення пропущенного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Р.О. Рабчун
Суд | Обухівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 13.12.2024 |
Оприлюднено | 16.12.2024 |
Номер документу | 123747939 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Обухівський районний суд Київської області
Рабчун Р. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні