СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 грудня 2024 року м. Харків Справа № 917/1732/19
Східний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючий суддя Здоровко Л.М., суддя Лакіза В.В., суддя Пуль О.А.,
за участю секретаря судового засідання Бєлкіної О.М.,
представники учасників провадження у справі про банкрутство у судове засідання не з`явились,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Східного апеляційного господарського суду апеляційну скаргу ПП "Велідницьке" (вх.№2524П/2) на ухвалу Господарського суду Полтавської області від 15.10.2024, постановлену у приміщенні Господарського суду Полтавської області суддею Білоусовим С.М., дата складання повного тексту ухвали - 17.10.2024, у справі №917/1732/19
за заявою Приватного підприємства "Велідницьке", с. Нові Велідники, Овруцький район, Житомирська область,
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Білогір`я молокопродукт", м. Гадяч, Гадяцький район, Полтавська область,
про банкрутство
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 15.10.2024 затверджено ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Білогір`я молокопродукт"; постановлено ліквідувати Товариство з обмеженою відповідальністю "Білогір`я молокопродукт"; повноваження ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Білогір`я молокопродукт" арбітражного керуючого Васіна Є.Є. у справі № 917/1732/19 припинено; зобов`язано державного реєстратора вчинити дії, спрямовані на припинення державної реєстрації Товариства з обмеженою відповідальністю "Білогір`я молокопродукт"; постановлено арбітражному керуючому Васіну Є.Є. вжити заходів щодо виключення ліквідованої особи з ЄДРПОУ та надіслати на адресу суду підтверджуючі документи; провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Білогір`я молокопродукт" закрито; встановлено, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлені цим Кодексом України з процедур банкрутства строки або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню; затверджено звіт арбітражного керуючого Васіна Є.Є. № 02-917/1732/19-35 від 19.04.2024 року про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за виконання повноважень ліквідатора у період з 02.11.2021 року по 31.03.2024 року.
Ухвала місцевого господарського суду мотивована тим, що за результатами проведених ліквідатором дій встановлено, що майно, яке можливо б було включити до складу ліквідаційної маси на дату складання звіту та ліквідаційного балансу у банкрута відсутнє; банкрут не має в своєму розпорядженні коштів чи інших активів для погашення кредиторських вимог; у зв`язку з відсутністю у банкрута майнових активів та грошових коштів залишається непогашеною заборгованість перед кредиторами; відсутність у банкрута майнових активів підтверджена даними ліквідаційного балансу банкрута.
Отже, під час проведення ліквідаційної процедури, ліквідатором здійснена вся повнота дій, спрямованих на виявлення та повернення активів боржника.
Оскільки за результатами ліквідаційної процедури у банкрута не виявлено майна, за рахунок якого можливе погашення кредиторських вимог, підприємницька діяльність товариства припинена, що відображено у ліквідаційному балансі, місцевий господарський суд дійшов висновку затвердити звіт ліквідатора та доданий до нього ліквідаційний баланс, ліквідувати юридичну особу-банкрута та закрити провадження у справі.
Також, розглянувши матеріали справи, проаналізувавши обсяг роботи, виконаної арбітражним керуючим Васіна Є.Є., судом першої інстанції встановлено, що останнім обов`язки, покладені на нього Кодексом України з процедур банкрутства, виконувалися належним чином. Ліквідатором здійснено розрахунок суми основної винагороди за виконання повноважень ліквідатора за період 02.11.2021 року по 31.03.2024 року, яка становить 577 800, 00грн. Основна винагорода арбітражного керуючого Васіна Є.Є. виплачена у сумі 258 148, 20грн, залишок грошової винагороди у сумі 319 651, 80грн є не виплаченою через відсутність грошових коштів у банкрута.
Судом також встановлено, що в процедурі ліквідації арбітражним керуючим Васіним Є.Є. понесені витрати на поштові відправлення, придбання паперу та паливо. Загальна сума понесених витрат складає 12 054, 80грн, які підтверджені належними доказами.
Не погодившись з ухвалою місцевого господарського суду від 15.10.2024, ПП "Велідницьке" звернулося до Східного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу Господарського суду Полтавської області від 15.10.2024 і направити справу для продовження розгляду до суду першої інстанції.
Свої вимоги апелянт обґрунтовує тим, що судом першої інстанції було необґрунтовано відмовлено у задоволенні заяви ПП "Велідницьке" про покладення солідарно відповідальності на керівників по зобов`язанням боржника на суму 2 340 303, 34грн; відповідна ухвала була оскаржена до суду апеляційної інстанції.
Як зазначає апелянт, у разі скасування ухвали місцевого господарського суду про солідарну відповідальність, унеможливлюється подальший розгляд справи через закриття провадження, ліквідацію боржника з виключенням із ЄДР.
Ухвалою Східного апеляційного господарського суду від 04.11.2024 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою ПП "Велідницьке" на ухвалу Господарського суду Полтавської області від 15.10.2024 у справі №917/1732/19; встановлено учасникам справи строк до 18.11.2024 для подання відзиву на апеляційну скаргу з доказами його надсилання апелянту; встановлено учасникам справи строк до 18.11.2024 для подання заяв і клопотань; призначено справу до розгляду на "03" грудня 2024 р. о 15:45год.
Ухвалою Східного апеляційного господарського суду від 27.11.2024 заяву представника Приватного підприємства "Велідницьке" - адвоката Приходька І.С. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду задоволено; постановлено судове засідання, призначене на "03" грудня 2024 о 15:45год., провести в режимі відеоконференції з представником Приватного підприємства "Велідницьке" - адвокатом Приходьком І.С.
02.12.2024 від кредитора боржника - ТОВ "Профі-Трейд М" надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, посилаючись на неможливість прибути представнику у призначене судове засідання, регулярними тривалими перебоями в електроенергії, як наслідок, неможливості заздалегідь передбачити, чи відбудеться судове засідання.
Учасники своїм правом на участь у судовому засіданні Східного апеляційного господарського суду 03.12.2024 не скористались, хоча були належним чином повідомлені про час, дату та місце судового засідання.
Представник апелянта для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції на зв`язок не вийшов.
Судова колегія зазначає, що відповідно до частини 5 статті 197 Господарського процесуального кодексу України, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, його представник, який подав відповідну заяву.
Розглянувши клопотання ТОВ "Профі-Трейд М" про відкладення розгляду справи, суд зазначає таке.
Відповідно до частин 11, 12 статті 270 Господарського процесуального кодексу України, суд апеляційної інстанції відкладає розгляд справи в разі неявки у судове засідання учасника справи, стосовно якого немає відомостей щодо його повідомлення про дату, час і місце судового засідання, або за його клопотанням, коли повідомлені ним причини неявки будуть визнані судом поважними.
Неявка сторін або інших учасників справи, належним чином повідомлених про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає розгляду справи, про що були повідомлені і учасники справи ухвалою Східного апеляційного господарського суду від 04.11.2024.
У даному випадку ТОВ "Профі-Трейд М" повідомлений про дату, час і місце розгляду справи.
Водночас суд не визнає повідомлені ТОВ "Профі-Трейд М" у клопотанні про відкладення причини неявки в судове засідання поважними, виходячи з такого.
По-перше, апелянт взагалі не навів причини неможливості явки в судове засідання його представника, як і не зазначив причин, з яких суд не може розглянути скаргу за відсутності представника ТОВ "Профі-Трейд М"; по-друге, безпідставними є доводи заявника щодо неможливості заздалегідь передбачити, чи відбудеться судове засідання через перебої в електроенергії, оскільки суд не надсилав учасникам справи жодних повідомлень щодо того, що судове засідання може не відбутись; як і учасник справи не позбавлений права та можливості уточнити у відповідального працівника суду інформацію щодо розгляду справи.
Враховуючи, що наявних у справі матеріалів достатньо для розгляду апеляційної скарги, неявка у судове засідання представників учасників справи про банкрутство, належним чином повідомлених про час, дату та місце судового засідання не перешкоджає розгляду скарги, з огляду на встановлений статтею 273 Господарського процесуального кодексу України строк розгляду скарги на ухвалу суду, колегія суддів відмовляє ТОВ "Профі-Трейд М" у задоволенні клопотання про відкладення розгляду справи та вважає за можливе розглянути скаргу в даному судовому засіданні.
Дослідивши матеріали справи, викладені в апеляційній скарзі доводи апелянта, перевіривши правильність застосування господарським судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, а також повноту встановлення обставин справи та відповідність їх наданим доказам, відповідно до статті 269 Господарського процесуального кодексу України, якою передбачено, що суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів і вимог апеляційної скарги, колегія суддів Східного апеляційного господарського суду дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з такого.
Як встановлено місцевим господарським судом, Товариство з обмеженою відповідальністю "Білогір`я молокопродукт" зареєстровано за адресою: вул. Героїв Майдану, 82, офіс 23, м. Гадяч, Гадяцький район, Полтавська область, 37300, код ЄДРПОУ 33707592.
Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 10.10.2019 прийнято заяву про порушення справи про банкрутство до розгляду та призначено справу до розгляду в підготовчому засіданні, визначено автоматизованою системою арбітражного керуючого Юрченка О.М., зобов`язано подати заяву про участь у справі.
Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 24.12.2019 відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Білогір`я молокопродукт"; визнано грошові вимоги Приватного підприємства "Велідницьке" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Білогір`я молокопродукт" в розмірі 2 340 303, 34грн; введено процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "Білогір`я молокопродукт" на строк, визначений частиною другою статті 44 Кодексу України з процедур банкрутства; призначено розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Білогір`я молокопродукт" арбітражного керуючого Сиволобова Максима Марковича.
21.01.2020 здійснено офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Білогір`я молокопродукт" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет за № 64469.
Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 07.07.2020 затверджено реєстр вимог кредиторів до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Білогір`я молокопродукт", що складається з наступних вимог:
- Приватного підприємства "Велідницьке" на суму 2 359 513, 34грн у наступній черговості: 19 210, 00грн (судовий збір) - І черга; 2 340 303, 34грн (основний борг) - ІV черга;
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Волинь Нова" на суму 585 321, 08грн у наступній черговості: 4 204, 00грн (судовий збір) - І черга; 581 117, 08грн (основний борг) - ІV черга;
- Приватного акціонерного товариства "Тернопільський Молокозавод" на суму 472 065, 25грн у наступній черговості: 4 204, 00грн (судовий збір) - І черга; 389 277, 91грн (основний борг) - ІV черга, 78 583, 34грн (штрафні санкції) VI черга;
- Головного управління Державної податкової служби у Полтавській області на суму 108 672, 81грн у наступній черговості: 4 204, 00грн (судовий збір) та 69 824, 76грн (основний борг) - І черга; 34 644, 05грн (неустойка) - VІ черга;
- Приватного підприємства "ОвручГазАвто" на суму 70 115, 59грн у наступній черговості: 4 204, 00грн (судовий збір) - І черга; 55 957, 56грн (основний борг) - ІV черга, 9 954, 03грн (штрафні санкції) VI черга;
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Профі-Трейд М" на суму 12 946 794, 00грн у наступній черговості: 4 204, 00грн (судовий збір) - І черга; 12 942 590, 00грн (основний борг) - ІV черга;
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Акурейра" на суму 41 154 320, 15грн у наступній черговості: 4 204, 00грн (судовий збір) - І черга; 40 902 344, 08грн (основний борг) - ІV черга; 247 772, 07грн (неустойка) - VІ черга;
- ОСОБА_1 на суму 55 267, 73грн (заробітна плата) - І черга;
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Фін-Майстер" на суму 18 273 926, 15грн у наступній черговості: 4 204, 00грн (судовий збір) - І черга; 18 269 722, 15грн (основний борг) - ІV черга;
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Україна 2001" на суму 4 359 737, 42грн у наступній черговості: 4 204, 00грн (судовий збір) - І черга; 3 348 746, 81грн (основний борг) - ІV черга, 1 006 786, 61грн (штрафні санкції) VI черга;
- Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області на суму 287 989, 01грн у наступній черговості: 4 204, 00грн (судовий збір) - І черга; 261 370, 31грн (земельний податок) - ІІІ черга та 22 414, 70грн (штрафні санкції) - VІ черга;
- щодо виплати заборгованості із заробітної плати на суму 3 108 011, 44грн - І черга.
09.09.2020 року голова зборів комітету кредиторів подав до суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 29.09.2020 визнано кредиторські вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "СІЛД ЕЙР (Україна) ЛІМІТЕД" на суму 500 812, 08грн заборгованості, 38 734, 04грн - 3% річних, 111 206, 12грн - інфляційних нарахувань та 4 085, 28грн (судовий збір).
Постановою Господарського суду Полтавської області від 29.09.2020 припинено процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "Білогір`я молокопродукт"; визнано боржника банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру; ліквідатором призначено арбітражного керуючого Сиволобова М.М.
08.10.2020 здійснено офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет за №65338.
Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 25.02.2021 визнано кредиторські вимоги Управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування у Полтавській області на суму 2 842 558, 28грн в наступній черговості:
- 4 204, 00грн та 2 102, 00грн - вимоги першої черги - судовий збір;
- 2 810 036, 00грн - вимоги другої черги - капіталізація коштів у Фонді соціального страхування для відшкодування шкоди життю та здоров`ю;
- 15 788, 18грн - вимоги четвертої черги - неправомірно використані кошти;
- 10 428, 10грн - вимоги шостої черги - штрафи та пеня.
Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 13.04.2021 замінено кредитора - Головне управління Державної податкової служби у Хмельницькій області на його правонаступника - Державну податкову службу України в особі Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області.
Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 02.11.2021 клопотання ліквідатора - арбітражного керуючого Сиволобова М.М. про дострокове припинення його від виконання повноважень ліквідатора - задоволено, відсторонено арбітражного керуючого Сиволобова М.М. від виконання повноважень ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Білогір`я молокопродукт" у справі №917/1732/19 та призначено ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "Білогір`я молокопродукт" у справі № 917/1732/19 арбітражного керуючого Васіна Є.Є.
Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 11.11.2021 замінено кредитора у справі №917/1732/19 - Головне управління ДПС у Полтавській області на його правонаступника - Головне управління ДПС у Полтавській області.
Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 13.06.2023 замінено найменування учасника справи у справі №917/1732/19 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Білогір`я молокопродукт" з Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) на Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції.
Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 24.10.2023 замінено кредитора у справі №917/1732/19 - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області на процесуального правонаступника - Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області.
Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 10.09.2024 визнано кредиторські вимоги Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області на суму 66 485, 39грн та витрати по сплаті судового збору в розмірі 6 056, 00грн.
З метою виявлення майна та грошових коштів банкрута ліквідатором було підготовлено та спрямовано наступні запити до реєструючих та контролюючих державних органів:
запит вих.№01-16/1315 від 27.10.2020 до Державної митної служби України щодо надання інформацію щодо наявності (відсутності) належних ТОВ "Білогір`я молокопродукт" майнових активів (товарів, продукції) на тимчасовому зберіганні в зонах митного контролю, а також щодо коштів фінансових гарантій, належних цьому Товариству. У відповіді вих. №08-27/27-03/14/15452 від 18.11.2020 зазначається, що на депозитному рахунку Держмитслужби суми коштів авансових платежів не обліковуються.
запит вих. №01-16/1316 від 27.10.2020 до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України стосовно надання інформацію щодо наявності (відсутності) об`єктів прав інтелектуальної власності, а також будь-яких інших майнових та немайнових активів, зареєстрованих за ТОВ "Білогір`я молокопродукт". У відповіді вих. №2312-07/68872-07 від 18.11.2020 зазначається, що відсутні відомості про боржника як власника діючих зареєстрованих об`єктів права інтелектуальної власності.
запит вих. №01-16/1317 від 27.10.2020 до Гадяцької міської ради стосовно надання інформації про наявність земельних ділянок, споруд, недобудов, рекламних конструкцій, малих архітектурних форм або будь-яких інших активів, зареєстрованих на праві власності чи переданих у користування ТОВ "Білогір`я молокопродукт". У відповіді вих. №03-60/3238 від 05.11.2020 зазначається, що для отримання запитуваної інформації необхідно звертатися до будь-якого надавача інформації з Державного реєстру прав в межах України, за умови оплати повного розміру адміністративного збору за надання відповідної інформації.
запит вих. №01-16/1319 від 27.10.2020 до Регіонального сервісного центру МВС у Хмельницькій області стосовно надання інформації щодо наявності (відсутності) транспортних засобів, зареєстрованих за ТОВ "Білогір`я молокопродукт". У відповіді б\н РСЦ ГСЦ МВС в Хмельницькій обл. надається результат аналітичного пошуку ТЗ по "НАІС ДДАІ" МВС України з відображенням в додатках транспортних засобів, які зареєстровані за банкрутом.
запит вих.№01-16/1320 від 27.10.2020 до ПАТ "Укрзалізниця" стосовно надання інформації щодо наявності (відсутності) вантажних залізничних вагонів або інших залізничних механізмів, залізничних колій, зареєстрованих за ТОВ "Білогір`я молокопродукт". У відповіді вих.№59/1648 від 11.11.2020 зазначається, що відсутні відомості про зареєстровані локомотиви за банкрутом, дані щодо наявності під`їзних колій власності за ТОВ "Білогір`я молокопродукт" відсутні.
запит вих. №01-16/1321 від 27.10.2020 до ДП "Український інститут інтелектуальної власності" (Укрпатент) стосовно надання інформації щодо наявності (відсутності) об`єктів прав інтелектуальної (промислової) власності, зареєстрованих за ТОВ "Білогір`я молокопродукт". У відповіді вих.№15164/2020 від 03.11.2020 зазначається, що для отримання запитуваної інформації необхідно провести платний іменний патентно-інформаційний пошук.
запит вих.№01-16/1304 від 27.10.2020 до ГУ статистики у Полтавській обл. стосовно надання копій статистичної звітності ТОВ "Білогір`я молокопродукт" за 2017-2019 роки. У відповіді б/н в додатках надаються запитувані статистичні дані.
запит вих.№01-16/1305 від 27.10.2020 до ГУ статистики у Хмельницькій обл. стосовно надання копій статистичної звітності ТОВ "Білогір`я молокопродукт" за 2017 - 2019 роки. У відповіді б/н в додатках надаються запитувані статистичні дані.
запит вих.№01-16/1306 від 27.10.2020 до Державної архітектурно-будівельної інспекції України стосовно надання інформації про наявність (відсутність) повідомлень про початок виконання будівельних робіт та дозволів на виконання будівельних робіт щодо ТОВ "Білогір`я молокопродукт", а також виданих боржнику ліцензій та сертифікатів. У відповіді вих.№40-303-18464/20 від 04.11.2020 зазначається, що боржнику надавалося 7 дозволів на виконання будівельних робіт з їх розшифровкою; відомості про видачу ліцензії на провадження господарської діяльності, пов`язаної зі створенням об`єктів архітектури, ТОВ "Білогір`я молокопродукт" відсутня.
запит вих.№01-16/1307 від 27.10.2020 до Державної авіаційної служби України з проханням надати інформацію щодо наявності (відсутності) літальних засобів, зареєстрованих на праві власності за ТОВ "Білогір`я молокопродукт". У відповіді вих.№12/12.5-785-20 від 13.11.2020 зазначається, що для отримання запитуваної інформації необхідно використовувати Державний реєстр цивільних повітряних суден України. Надіслано повторний запит вих.№01-16/678 від 07.06.2021. У відповіді вих.№1.16-3855-21 від 18.06.2021 повідомляється, що у Державному реєстрі цивільних повітряних суден України за Товариством повітряні судна ніколи не були зареєстровані. Аеродроми, злітно-посадкові майданчики, авіаційна наземна техніка на аеродромне обладнання за Товариством не зареєстровано.
запит вих.№01-16/1308 від 27.10.2020 до ГУ Держгеокадастру у Хмельницькій області з проханням надати інформацію щодо наявності (відсутності) земельних ділянок, зареєстрованих на праві власності чи переданих у користування ТОВ "Білогір`я молокопродукт". У відповіді вих.№ПІ-370/0-387/0/63-20 від 09.11.2020 зазначається, що за боржником зареєстрована земельна ділянка (кадастровий номер 6820355000:08:010:0001) на праві оренди.
запит вих.№01-16/1309 від 27.10.2020 до ГУ Держпраці у Хмельницькій області з проханням надати інформацію щодо наявності (відсутності) підіймальних споруд та котлів, об`єктів підвищеної небезпеки, великовантажних автомобілів, технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації у вулично-дорожній мережі, трубопроводів, об`єктів нафтогазового комплексу, ділянок надр, наданих для експлуатації та будівництва підземних споруд, зареєстрованих на праві власності за ТОВ "Білогір`я молокопродукт". У відповіді вих.№6272/20 від 02.11.2020 зазначається, що за запитуваною інформацією відомості відсутні.
запит вих.№01-16/1310 від 27.10.2020 до Головного управління Держпродспоживслужби у Хмельницькій області з проханням надати інформацію щодо наявності (відсутності) сільськогосподарської (спеціальної) техніки, зареєстрованої за ТОВ "Білогір`я молокопродукт". Надіслано повторний запит вих.№01-16/679 від 07.06.2021. Повторний запит вих.№01-16/866 від 04.08.2021. У відповіді вих.№8/1/3976 від 06.09.2021 зазначено, що згідно уніфікованої автоматизованої електронно-облікової системи в Хмельницькій області за ТОВ "Білогір`я молокопродукт" зареєстровано:
-трактор колісний МТЗ-80, 1993 р.в., заводський № НОМЕР_1 , № двигуна НОМЕР_2 , свідоцтво НОМЕР_3 , номерний знак НОМЕР_4 , дата реєстрації 29.11.2005;
-трактор колісний ЮМЗ-6АК, 1993 р.в., заводський № НОМЕР_5 , № двигуна НОМЕР_6 , свідоцтво НОМЕР_7 , номерний знак НОМЕР_8 , дата реєстрації 29.11.2005;
-причіп 2ПТС 4, 2010 р.в., заводський № НОМЕР_9 , свідоцтво НОМЕР_10 , номерний знак НОМЕР_11 , дата реєстрації 29.10.2010;
-трактор колісний Т-150К, 1990 р.в., заводський № НОМЕР_12 , № двигуна НОМЕР_13 , свідоцтво НОМЕР_14 , номерний знак НОМЕР_15 , дата реєстрації 01.04.2013.
запит вих.№01-16/1311 від 27.10.2020 до Головного управління ДПС у Полтавській обл. з проханням надати: інформацію про банківські рахунки ТОВ "Білогір`я молокопродукт" за період з 01.01.2017 до сьогодні із зазначенням дат їх відкриття та закриття; інформацію про суми дебіторської заборгованості ТОВ "Білогір`я молокопродукт" з розшифруванням за контрагентами згідно аналізу зобов`язань з податку на додану вартість. У відповіді №8492/16-31-12-02-18 від 20.11.2020 в додатках надається перелік рахунків за даними фінансових установ; інформація щодо розшифровки податкових зобов`язань з податку на додану вартість у розрізі контрагентів та сум дебіторської заборгованості. Всі банківські рахунки банкрута є закритими.
запит вих.№01-16/1312 від 27.10.2020 до Державної служби морського та річкового транспорту України з проханням надати інформацію щодо наявності (відсутності) плавзасобів, зареєстрованих на праві власності за ТОВ "Білогір`я молокопродукт". У відповіді вих.№6689/03/15-20 від 05.11.2020 зазначається, що відсутні записи щодо суден, власником або судновласником яких є боржник.
запит вих.№01-16/1313 від 27.10.2020 до ДСНС з проханням надати інформацію про наявність захисних споруд цивільного захисту або будь-яких інших майнових об`єктів, зареєстрованих на праві власності чи переданих в користування ТОВ "Білогір`я молокопродукт". У відповіді вих.№16-15931/162-2 від 30.10.2020 зазначається, що для отримання запитуваної інформації необхідно звертатися до відповідних МДА та органів місцевого самоврядування.
запит вих.№01-16/1324 від 27.10.2020 до Фонду державного майна України з проханням надати інформацію про наявність будь-яких майнових об`єктів, зокрема захисних споруд цивільного захисту або будь-яких інших, зареєстрованих на праві власності, переданих на баланс чи в користування або придбаних на аукціонах ТОВ "Білогір`я молокопродукт". У відповіді вих.№10-15-22536 від 05.11.2020 зазначено, що копія запиту була надіслана до Регіонального відділення ФДМ по Полтавській та Сумській обл. У відповіді вих.№18-122-08195 від 10.11.2020 Регіональне відділення ФДМУ по Полтавській та Сумській областях повідомляє, що відомості про нерухоме майно, яке перебуває на балансі ТОВ "Білогір`я молокопродукт", до Фонду з метою внесення до Реєстру від суб`єктів управління не надавалися; відсутня інформація стосовно участі банкрута у приватизації об`єктів державного майна, яку здійснював апарат Фонду.
запит вих.№01-16/1310 від 27.10.2020 до Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій обл. з проханням надати інформацію щодо наявності (відсутності) сільськогосподарської (спеціальної) техніки, зареєстрованої за ТОВ "Білогір`я молокопродукт". У відповіді вих.№18/1/4502 від 18.11.2020 зазначається, що за банкрутом зареєстровано три трактори колісні на один причіп.
запит вих.№01-16/1323 від 27.10.2020 до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Полтавській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми); вих. № 01-16/1325 від 27.10.2020 року до Північно-Східного МРУ Міністерства юстиції (м. Суми) щодо надання відомостей про наявні виконавчі провадження та з проханням закінчити їх на підставі пункту 3 частини 4 статті 4 Закону України "Про виконавче провадження". У відповіді вих.№021-17/16851 від 30.11.2020 повідомляється, що на примусовому виконанні перебуває зведене ВП №51806578; повідомляється, що відсутні підстави для завершення виконавчих проваджень відповідно до Закону України "Про виконавче провадження".
запит вих.№01-16/1322 від 27.10.2020 до Білогірського РВ ДВС Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) щодо надання відомостей про наявні ВП з проханням, у разі їх наявності, закінчити їх на підставі пункту 3 частини 4 статті 4 Закону України "Про виконавче провадження". У відповіді вих.№14.1-30/9655 від 03.11.2020 повідомляється, що відкритих виконавчих проваджень, боржником у яких є банкрут, на виконанні не перебуває.
запит вих.№01-16/1425 від 09.12.2020 до Білогірської районної державної адміністрації про надання підстав виникнення права користування земельною ділянкою. У відповіді вих.№72/04-02-15-742/2020 від 16.12.2020 надані додатки у вигляді Договору оренди земельної ділянки від 05.05.2006 та Розпорядження Білогірської районної державної адміністрації Хмельницької обл. від 05.05.2006 № 135/2006-С.
запит вих.№01-16/1403 від 24.11.2020 та №01-16/164 від 23.02.2021 до колишнього ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Завалки Сергія Анатолійовича, з метою надання новому ліквідатору ТОВ "Білогір`я молокопродукт" наявних в нього матеріалів у справі для належного виконання покладених обов`язків ліквідатора.
У ході виконання ліквідаційної процедури ліквідатором складено реєстр вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Білогір`я молокопродукт", проведено інвентаризацію майна боржника, про що складено інвентаризаційні опис станом на 07.02.2022.
За результатом проведеної інвентаризації встановлено, що відповідно до даних бухгалтерського обліку банкрута у нього рахуються активи (товари, запаси, готова продукція) в кількості 11 об`єктів.
З метою забезпечення збереження ліквідаційної маси 11.02.2022 року ліквідатор уклав Договір про відповідальне зберігання автомобілів та техніки з ТОВ "ТД "Білогір`я молокопродукт".
Договір №1 відповідального зберігання з правом користування від 23.07.2021 укладений арбітражним керуючим Сиволобовим М.М. до 23.07.2022 року. З метою продовження дії договору, ліквідатор направив на підписання додаткову угоду до вказаного договору.
Згідно наданої АТ "Креді Агріколь Банк" довідки за вих.№12320/1-517 від 07.09.2021 року, зазначено, що ТОВ "Білогір`я молокопродукт" у банку закрито наступні рахунки:
- НОМЕР_16 , поточний рахунок компанії;
- НОМЕР_17 , нараховані % за кошти на вимогу/вкладом/ депозит;
- 35791000004227, прострочена заборгованість: комісії РКО.
Як вбачається з поданого звіту, 12.09.2023 відбувся аукціон з продажу майна боржника ТОВ "Білогір`я молокопродукт". Аукціон був розділений на 2 лоти.
По першому лоту на суму 295 817, 00грн переможцем аукціону став ТОВ "ПВ-КОМПАНІ" ( код 42306272).
21.09.2023 був підписаний акт приймання-передачі майна до протоколу проведення аукціону, згідно якому боржник передав у власність покупця майно, а покупець ТОВ "ПІ-КОМПАНІ" перерахував на ліквідаційний рахунок суму коштів за отриманий товар.
По другому лоту на суму 1 808, 10грн переможцем став ТОВ "Україна 2001".
31.10.2023 на ліквідаційний рахунок поступили кошти від ТОВ "Україна 2001" у розмірі 1 037, 51грн.
06.11.2023 р. поступили кошти від гарантійного внеску учасників аукціону у розмірі 770, 59грн.
На ліквідаційний рахунок боржника надійшли кошти у розмірі 299 003, 10грн, які були використані наступним чином:
- 12 054, 80грн - відшкодування витрат понесених за час ліквідаційної процедури.
- 258 148, 2грн - основна грошова винагорода арбітражного керуючого.
- 2 967, 00грн - комісія банка.
- 25 506, 47грн - основна грошова винагорода та відшкодування витрат понесених арбітражним керуючим Сиволобовим М.М
- 326, 63грн благодійна допомога по програмі "Допомога ЗСУ".
Залишок грошової винагороди в сумі 319 651, 80грн є не виплаченою.
Ліквідатором складений ліквідаційний баланс станом на 19.04.2024 року.
Комітетом кредиторів у справі про банкрутство було схвалено ліквідаційний звіт та ліквідаційний баланс банкрута, вжиті заходи ліквідатором на виконання вимог ліквідаційної процедури, що підтверджується протоколом зборів комітету кредиторів № 3 від 19.04.2024 року.
Під час проведення аналізу фінансово-господарської діяльності підприємства не було встановлено ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства.
Під час провадження у справі про банкрутство ліквідатором не знайдено підстав стверджувати про наявність ознак протиправності поведінки в діях засновників, директора чи будь-яких третіх осіб, по відношенню до товариства, які призвели до банкрутства.
Ліквідатором не виявлено підстав для притягнення засновників, директора, інших третіх осіб до субсидіарної відповідальності або керівника до солідарної відповідальності.
За результатами проведених дій, встановлено, що майно, яке можливо б було включити до складу ліквідаційної маси на дату складання звіту та ліквідаційного балансу у банкрута відсутнє.
Банкрут не має в своєму розпорядженні коштів чи інших активів для погашення кредиторських вимог.
У зв`язку з відсутністю у банкрута майнових активів та грошових коштів залишається непогашеною заборгованість перед кредиторами.
Відсутність у банкрута майнових активів підтверджена даними ліквідаційного балансу банкрута.
Отже, під час проведення ліквідаційної процедури, ліквідатором здійснена вся повнота дій, спрямованих на виявлення та повернення активів боржника.
Наведені у звіті ліквідатора обставини підтверджені відповідними письмовими доказами, та підтверджують факт неможливості погашення боржником кредиторської заборгованості та відповідають його дійсному майновому стану.
Розглянувши матеріали справи, проаналізувавши обсяг роботи, виконаної арбітражним керуючим Васіна Є.Є., судом першої інстанції встановлено, що останнім обов`язки, покладені на нього Кодексом України з процедур банкрутства, виконувалися належним чином.
Затверджуючи звіт ліквідатора про нарахування та виплату грошової винагороди, судом врахована належність виконання арбітражним керуючим обов`язків, покладених на нього законодавством про банкрутство.
Ліквідатором здійснено розрахунок суми основної винагороди за виконання повноважень ліквідатора за період 02.11.2021 року по 31.03.2024 року, яка становить 577 800, 00грн.
Дослідивши наданий суду розрахунок, враховуючи обсяг вчинених арбітражним керуючим Васіним Є.Є. у даній справі в період з 02.11.2021 року по 31.03.2024 року дій, місцевий господарський суд дійшов висновку, що проведений ліквідатором розрахунок є належним.
Основна винагорода арбітражного керуючого Васіна Є. Є. виплачена у сумі 258 148, 20грн, залишок грошової винагороди у сумі 319 651, 80грн є не виплаченою, через відсутність грошових коштів у банкрута.
Судом першої інстанції встановлено, що в процедурі ліквідації арбітражним керуючим Васіним Є.Є. понесені витрати на поштові відправлення, придбання паперу та паливо. Загальна сума понесених витрат складає 12 054, 80грн, які підтверджені належними доказами.
Апеляційним господарським судом встановлено, що апелянт не заперечує проти повноти дій ліквідатора у ліквідаційній процедурі, наявності підстав для ліквідації банкрута.
Як і не заперечує проти затвердження звіту ліквідатора про нарахування та виплату грошової винагороди.
Доводи апеляційної скарги зводяться виключно до незгоди із постановленням місцевим господарським судом ухвали від 15.10.2024. Дана ухвала було оскаржена ПП "Велідницьке" до апеляційного господарського суду.
Як зазначає апелянт, у разі скасування ухвали місцевого господарського суду про солідарну відповідальність, унеможливлюється подальший розгляд справи через закриття провадження, ліквідацію боржника з виключенням із ЄДР.
Постановою Східного апеляційного господарського суду від 03.12.2024 апеляційну скаргу ПП "Велідницьке" було залишено без задоволення, ухвалу Господарського суду Полтавської області від 15.10.2024, якою було відмовлено у задоволенні заяви ПП "Велідницьке" про покладення солідарно відповідальності на керівників по зобов`язанням боржника, залишено без змін.
Надаючи правову кваліфікацію спірним правовідносинам, суд апеляційної інстанції виходить з такого.
Ліквідація банкрута є однією із судових процедур, які застосовуються щодо боржника (стаття 6 Кодексу України з процедур банкрутства).
За своєю суттю ліквідація є припиненням існування суб`єкта підприємницької діяльності, визнаного банкрутом.
Прядок проведення цієї процедури врегульований у розділі IV КУзПБ.
Зокрема, положеннями статті 62 та частини 1, 2 статті 65 КУзПБ передбачено певну сукупність дій, яку необхідно вчинити ліквідатору в ході ліквідаційної процедури та перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом із зазначеним звітом та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури, що проводиться за участю кредиторів (комітету кредиторів); подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється ліквідатором за наслідком всіх проведених ним дій в ході ліквідаційної процедури. Обов`язком ліквідатора є здійснення всієї повноти заходів, спрямованих на виявлення активів боржника, при цьому ні у кого не повинно виникати обґрунтований сумнів щодо їх належного здійснення (принцип безсумнівної повноти дій ліквідатора у ліквідаційній процедурі).
Розгляд та затвердження ліквідаційного балансу судом є обов`язковим предметом судового засідання, за наслідком якого приймається рішення про ліквідацію (припинення) юридичної особи боржника.
Ухвала суду про затвердження звіту ліквідатора і ліквідаційного балансу є за своєю правовою природою судовим рішенням, яке підсумовує хід ліквідаційної процедури, в якому необхідно повно відобразити обставини, що мають значення для даної справи.
Затверджуючи звіт ліквідатора, господарський суд повинен надати оцінку належності проведення ліквідатором всієї ліквідаційної процедури, в тому числі додержання порядку продажу майна банкрута, дотримання ним черговості задоволення вимог кредиторів, відповідності законодавству складеного ліквідаційного балансу та всіх обов`язкових додатків до звіту ліквідатора, оцінити повноту пошуку, виявлення майнових активів банкрута, для включення їх в ліквідаційну масу, дати оцінку діям ліквідатора щодо пошуку, виявлення та повернення майна банкрута.
Місцевим господарським судом встановлено, що майно, яке можливо б було включити до складу ліквідаційної маси на дату складання звіту та ліквідаційного балансу у банкрута відсутнє.
Банкрут не має в своєму розпорядженні коштів чи інших активів для погашення кредиторських вимог.
У зв`язку з відсутністю у банкрута майнових активів та грошових коштів залишається непогашеною заборгованість перед кредиторами.
Наведені у звіті ліквідатора обставини підтверджені відповідними письмовими доказами, та підтверджують факт неможливості погашення боржником кредиторської заборгованості та відповідають його дійсному майновому стану.
І апелянт проти цього не заперечує.
Поряд з цим, постановою Східного апеляційного господарського суду від 03.12.2024 ухвалу Господарського суду Полтавської області від 15.10.2024, якою було відмовлено у задоволенні заяви ПП "Велідницьке" про покладення солідарно відповідальності на керівників по зобов`язанням боржника, залишено без змін.
Суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що заявник не довів підстав для покладення на керівників солідарної відповідальності за зобов`язаннями боржника.
Постанова суду апеляційної інстанції набула законної сили з моменту її проголошення.
Відповідно до статті 269 Господарського процесуального кодексу України, якою передбачено, що суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів і вимог апеляційної скарги.
Таким чином, оскільки за результатами ліквідаційної процедури у банкрута не виявлено майна, за рахунок якого можливе погашення кредиторських вимог, підприємницька діяльність товариства припинена, що відображено у ліквідаційному балансі, місцевий господарський суд дійшов вірного висновку затвердити звіт ліквідатора та доданий до нього ліквідаційний баланс, ліквідувати юридичну особу-банкрута та закрити провадження у справі.
В спростування зазначеного матеріали апеляційної скарги відповідних доводів не містять, і із матеріалів справи таких обставин також не вбачається.
З огляду на викладене, враховуючи, що місцевий господарський суд забезпечив дотримання вимог чинного законодавства щодо всебічного, повного та об`єктивного дослідження усіх фактичних обставин, що мають значення для справи, та дав належну правову оцінку наявним у матеріалах справи доказам, а доводи апелянта не є підставою для скасування ухвали суду, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу ПП "Велідницьке" слід залишити без задоволення, а ухвалу Господарського суду Полтавської області від 15.10.2024 у справі №917/1732/19 без змін.
Відповідно до частини 1 статті 129 Господарського процесуального кодексу України, витрати апелянта зі сплати судового збору за подання апеляційної скарги покладаються на апелянта.
Керуючись ст.ст. 129, 269, 270, 273, п. 1 ч. 1 ст. 275, ст. 276, 282-284 Господарського процесуального кодексу України, Східний апеляційний господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу ПП "Велідницьке" залишити без задоволення.
Ухвалу Господарського суду Полтавської області від 15.10.2024 у справі №917/1732/19 залишити без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її прийняття; порядок і строки оскарження передбачені статтями 286-289 Господарського процесуального кодексу України.
Повний текст постанови складено 13.12.2024.
Головуючий суддя Л.М. Здоровко
Суддя В.В. Лакіза
Суддя О.А. Пуль
Суд | Східний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2024 |
Оприлюднено | 16.12.2024 |
Номер документу | 123750234 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: |
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Здоровко Людмила Миколаївна
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Здоровко Людмила Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні