Ухвала
від 13.12.2024 по справі 380/24723/24
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

13 грудня 2024 рокусправа № 380/24723/24Суддя Львівського окружного адміністративного суду Москаль Р.М. перевірив матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі ОСОБА_1 , позивач), від імені якого діє представник адвокат Ліпенко Ю.К., звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Служби безпеки України у Львівській області, Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії.

Ухвалою № 380/24319/24 від 09.12.2024 суд роз`єднав позовні вимоги ОСОБА_1 в самостійні провадження, в провадженні цієї справи будуть розглядатися вимоги до Управління Служби безпеки України у Львівській області:

- визнати протиправними дії Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях щодо обчислення та виплати ОСОБА_1 у період з 23.05.2024р. по 05.09.2024р. включно грошового забезпечення (основних та додаткових видів грошового забезпечення), одноразових додаткових видів грошового забезпечення та компенсації за невикористані календарні дні щорічної основної відпустки та додаткової відпустки як учаснику бойових дій, без врахування розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня відповідного календарного року;

- зобов`язати Головне управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату (з урахуванням раніше виплачених сум) грошового забезпечення (у тому числі посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, надбавки за особливості проходження служби, надбавки за службу в умовах режимних обмежень, щомісячної премії у відсотковому значенні, що виплачені при проходженні служби) за період з 23.05.2024р. по 05.09.2024р. включно, одноразових додаткових видів грошового забезпечення (у тому числі допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги у разі звільнення з військової служби) та компенсації за невикористані календарні дні щорічної основної відпустки та додаткової відпустки як учаснику бойових дій, які були виплачені у вказаному періоді, виходячи з посадового окладу та окладу за військовим званням, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2024р., на відповідні тарифні коефіцієнти згідно додатків 1 і 14 до постанови Кабінет Міністрів України Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб від 30.08.2017р. № 704, та провести його виплату з урахуванням раніше виплачених сум, а також із одночасною компенсацією сум податку з доходів фізичних осіб відповідно до пункту 2 Порядку виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.01.2004р. № 44.

Відповідно до вимог статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви у тому числі з`ясовує, чи:

- відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу;

- немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Частиною другою цієї статті визначено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Позовна заява ОСОБА_1 (далі ОСОБА_1 , позивач), від імені якого діє представник адвокат Ліпенко Ю.К., не відповідає вимогам, встановленим КАС України з огляду на таке:

відповідно до пунктів 5,8 частини п`ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: - виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; - зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; - перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; - зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Позивач у позовній заяві зазначає, що відповідач протиправно нарахував та виплатив йому грошове забезпечення з 23.05.2024 по 05.09.2024 без врахування розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, що призвело до виплати грошового забезпечення у заниженому розмірі.

При цьому, на підтвердження зазначених обставин не надав суду жодних відомостей про нараховане та виплачене грошове забезпечення починаючи за 2024 рік. Стверджує, що звертався до відповідача із запитом про надання цих відомостей, проте відповіді на запит на момент звернення до суду із цим позовом не отримав. Тому просить суд витребувати у відповідача довідку про нараховане та виплачене грошове забезпечення за період 2024 року.

При вирішенні цього клопотання суд враховує, що стаття 80 КАС України передбачає, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено: - який доказ витребовується; - обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; - підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; - заходи, яких особа, що подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів, та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу. Отже, клопотання про витребування доказів має бути належним чином обґрунтованим із посиланням на обставини, які запитувані докази можуть підтвердити чи спростувати. Крім того, клопотання про витребування доказів подається у випадку неможливості їх отримання самостійно із зазначенням таких причин, а також заходів, які вживалися для отримання таких доказів.

Суд встановив, що представник позивача 13.11.2024 скерував запит до Управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях про надання йому витягу із наказу про виключення ОСОБА_1 зі списку особового складу УСБУ в Донецькій та Луганській областях та довідок про розмір грошового забезпечення за спірний період. Стверджує, що станом запит отриманий представником УСБУ в Донецькій та Луганській областях 16.11.2024, проте на дату звернення до суду із цим позовом відповіді не отримав.

Суд звертає увагу, відповідно до доданих до матеріалів справи доказів (адвокатського запиту, опису вкладення у цінний лист, накладної АТ «Укрпошта» та трекінгу) представник позивача скерував адвокатський запит за адресою: 49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, буд. 62, а.с. 4747. В той час у позовній заяві зазначив, що адреса УСБУ в Донецькій та Луганській областях 84300, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Ярослава Мудрого, буд. 56. Таким чином, представник позивача не надав доказів про заходи, які вживав для отримання необхідних для обґрунтування позову. Відтак, зазначені обставини не свідчать про неможливість самостійно отримати докази, тому клопотання про витребування доказів є передчасним та не підлягає до задоволення.

З огляду на наведені мотиви суд вирішив залишити позовну заяву без руху для отримання довідок про розмір грошового забезпечення (в розрізі його складових) ОСОБА_1 , нарахованого і виплаченого за 2024 рік, витягів із наказів про зарахування та виключення ОСОБА_1 зі списків особового складу УСБУ в Донецькій та Луганській областях та надіслання такої на адресу суду.

Вимогами частин першої, другої статті 169 КАС України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст.ст. 161, 169, 248, 256, 294 КАС України, суддя

У Х В А Л И В:

Відмовити у задоволенні клопотання позивача про витребування доказів.

Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії.

Позивачу слід усунути недоліки позовної заяви у десятиденний строк з дня одержання цієї ухвали у такий спосіб - скерувати суду шляхом подання через Єдину судову інформаційну-телекомунікаційну систему, підсистема «Електронний суд» заяву про усунення недоліків позовної заяви (вказати номер справи та прізвище судді), до якої долучити:

- довідки про розмір грошового забезпечення (в розрізі його складових) ОСОБА_1 , нарахованого і виплаченого за 2024 рік, одноразові додаткові види грошового забезпечення (у тому числі допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги у разі звільнення з військової служби) та компенсацію за невикористані календарні дні щорічної основної відпустки та додаткової відпустки як учаснику бойових дій, з розшифровкою за видами та складовими виплат;

- витяг з наказу про зарахування ОСОБА_1 до списків особового складу Управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях у 2024 внаслідок його переміщення;

- витяг з наказу про виключення ОСОБА_1 із списку особового складу Управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях у 2024 році.

Якщо позивач буде скеровувати заяву про усунення недоліків поштою на паперових носіях, то повинен зробити це в семиденний з дати отримання копії цієї ухвали (десятиденний строк суд встановив для скерування такої заяви засобами електронного зв`язку).

Якщо для виконання вимог КАС України та цієї ухвали буде потрібно більше часу, позивач вправі звернутися до суду з клопотанням про продовження цього строку.

Ухвала про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання та не оскаржується.

СуддяМоскаль Ростислав Миколайович

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення13.12.2024
Оприлюднено16.12.2024
Номер документу123754179
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо звільнення з публічної служби, з них

Судовий реєстр по справі —380/24723/24

Ухвала від 01.01.2025

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Москаль Ростислав Миколайович

Ухвала від 13.12.2024

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Москаль Ростислав Миколайович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні