ЄУН: 336/11855/24
Провадження №: 1-кс/336/1132/2024
УХВАЛА
іменем України
16 грудня 2024 року м. Запоріжжя
Слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянув в судовому засіданні клопотання слідчого СУ ГУНП в Запорізькій області ст. лейтенанта поліції ОСОБА_3 , яке погоджене керівником Запорізької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони ОСОБА_4 , за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023052110000003 від 03 квітня 2023 року, за попередньою правовою кваліфікацією кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України
про тимчасовий доступ до документів,-
встановив:
28 листопада 2024 року слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням погодженим керівником Запорізької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до документів за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023052110000003 від 03 квітня 2023 року, за попередньою правовою кваліфікацією кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
Слідчий просив надати йому дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів, для їх подальшого вилучення, що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЄРДПОУ ( НОМЕР_1 ), що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: - журналів обліку будівельних матеріалів які зберігаються на складі, які велись в період часу з 30.09.2022 по 31.01.2024 рік; - список зареєстрованої будівельної техніки за Товариством, та техніки яка використовувалась для виконання умов договору №1179/2022 від 30.11.2022 та № №1198/2022 від 07.12.2022 (у разі якщо були укладені договори оренди/суборенди, тощо на будівельну техніку також надати вказані договори); - список осіб, які зареєстровані за Товариством у період часу з 30.09.2022 по 31.01.2023 рік, із зазначенням їх ФІО, дати народження, посади; - список осіб, які були залучення до виконання умов договору №№1179/2022 від 30.11.2022 та № №1198/2022 від 07.12.2022 із зазначенням конкретних дат коли працівники виконували роботи, робочих годин, відпусток, лікарняних.
Клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий просив розглянути без виклику представників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Слідчий в судове засідання не з`явився просив розглядати клопотання за його відсутності.
Представник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в судове засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомив.
Фіксування процесуальної дії за допомогою технічного засобу під час розгляду клопотання не здійснювалося, у зв`язку із неприбуттям в судове засідання всіх осіб, що відповідає вимогам ч. 4 ст. 107 КПК України
Слідчий суддя, дослідивши клопотання та додані до нього матеріалами, дійшов до наступного висновку.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до положень п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів є заходом забезпечення кримінального провадження.
Відповідно до ст. 132 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до документів з наданням можливості їх вилучення здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Слідчий не довів належними та допустимими доказами вилучення оригіналів документів зазначених в клопотанні.
Згідно з ч. 2 ст. 160 КПК України, у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів зазначаються: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 160 КПК України у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів повинні бути зазначені підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.
Згідно з п. 1 ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають чи можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.
Слідчий в клопотанні в порушення п. 5, 6 ч. 2 ст. 160 КПК України не вказав значення речей і документів для даного кримінального провадження; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя звертає увагу, що слідчий, прокурор згідно ч. 2 ст. 93 КПК України має широкий обсяг повноважень щодо збирання доказів у кримінальному провадженні. Так, відповідно до положень зазначеної норми сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Слідчим необґрунтовано необхідності вилучення речей і документів.
Згідно з ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів. Таких обставин слідчим не доведено.
За наведених обставин слідчий суддя дійшов до висновку, що клопотання слідчого погоджене прокурором про тимчасовий доступ до речей та документів, з подальшим їх вилученням, не підлягає задоволенню, оскільки слідчий не довів, що інформація, яку він просить отримати буде використана як доказ та, що іншими способами неможливо довести обставини, які передбачає довести за допомогою даної інформації, не доведено необхідність вилучення відповідних матеріалів.
Керуючись ст.ст. 159-164, 166, 309 КПК України, слідчий суддя,-
постановив:
В задоволенні клопотання слідчого СУ ГУНП в Запорізькій області ст. лейтенанта поліції ОСОБА_3 , яке погоджене керівником Запорізької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони ОСОБА_4 , за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023052110000003 від 03 квітня 2023 року, за попередньою правовою кваліфікацією кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України про тимчасовий доступ до документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » - відмовити.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Шевченківський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2024 |
Оприлюднено | 17.12.2024 |
Номер документу | 123761036 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Шевченківський районний суд м. Запоріжжя
Петренко Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні