Справа № 589/5002/24
Провадження № 1-кс/589/1476/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 листопада 2024 року м.Шостка
Слідчий суддя Шосткинського міськрайонного суду Сумської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Шостка клопотання слідчого Шосткинського РУП Головного управління Національної поліції в Сумській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей та документів, що перебувають у володінні оператора телекомунікаційних послуг ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Клопотання мотивує тим, що в провадженні СВ Шосткинського РУП ГУНП в Сумській області знаходиться кримінальне провадження №12024200490001276 від 15.10.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.
В судове засідання слідчий не з`явився, надав заяву в якій клопотання підтримав, прохав розглянути без його участі.
Суд, перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у межах якого було подано клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, дійшов таких висновків.
В провадженні СВ Шосткинського РУП ГУНП в Сумській області знаходиться кримінальне провадження №12024200490001276 від 15.10.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.
Згідно матеріалів клопотання встановлено, що 15.10.2024 невстановлена особа шахрайським шляхом заволоділа грошовими коштами ОСОБА_4 на загальну сумму 3696 грн, чим спричинила останній матеріальну шкоду на вказану сумму.
Допитана в якості потерпілої ОСОБА_4 дала покази про те, що вона користується послугами банку « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та має в ньому пенсійну картку № НОМЕР_1 та кредитну картку № НОМЕР_2 . Так 14.10.2024 їй на мобільний телефон НОМЕР_3 зателефонував номер НОМЕР_4 , та чоловічий голос назвався працівником банку та повідомив, що з її картки шахраї намагаються зняти гроші після назвав номерів її банківських карток, чоловік повідомив, що для знешкодження дій шахраїв необхідно змінити пін-код, та для зміни треба продиктувати код який надійде на її мобільний телефон. Потерпіла погодилась та повідомила вказаний код після чого розмову було завершено. Того ж дня остання вирішила поповнити свій рахунок та виявила що на її картці немає грошей, в подальшому вона звернулась до відділення банку де їй повідомили, що з її банківських карток були викрадені грошові кошти шахраями з карти № НОМЕР_1 в сумі 1520 грн, а з карти № НОМЕР_2 в сумі 2176,50 грн.
На абонентський номер НОМЕР_4 , яким користується невстановлена особа, що має відношення до заволодіння грошовими коштами ОСОБА_4 , вказаний номер відноситься до мережі абонентського номеру оператора телекомунікацій ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_4 (ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », АДРЕСА_1 ), та є підстави вважати, що за допомогою вказаного номеру телефону можливо встановити особу, яка вчинила вказане кримінальне правопорушення. Зокрема, інформація щодо телефонних з`єднань за даним абонентським номером може послугувати встановленню істини у даному кримінальному провадженні, а також осіб, причетних до вчинення вищевказаного кримінального правопорушення.
З огляду на це виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей і документів оператора телекомунікаційних послуг ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Відповідно до п. 7 ст. 162 КПК України інформація, яка знаходиться у операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту маршрутів передавання тощо належить до охоронюваної законом таємниці, яка міститься у речах та документах.
Згідно із ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідно рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі, документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі, або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою, або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів,, крім обставин, передбачених ч.5 цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Так клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів відповідає вимогам ст.160 КПК України.
В клопотання зазначені речі та документи до яких просить слідчий надати доступ.
Зазначені речі та документи не є речами, до яких заборонено доступ (відповідно до ст. 161 КПК)
Слідчим доведено, що відомості вказані в зазначених документах та вказана інформація має значення доказів у кримінальному провадженні та без отримання тимчасового доступу до зазначеної інформації та документів неможливо довести обставини, які є суттєвими для кримінального провадження.
Отримання вищевказаної інформації, що міститься в речах і документах, у інший спосіб неможливо.
За таких обставин, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання є обгрунтованим, так як інформація, що міститься в таких документах, може бути використана як доказ для встановлення обставин у кримінальному провадженні та іншими способами таку інформацію неможливо отримати.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 132, 159-164, 370, 372 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати слідчим які здійснюють досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні, а саме: старшому слідчому СВ Шосткинського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_5 , старшому слідчому СВ Шосткинського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 (старшого групи), старшому слідчому СВ Шосткинського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_6 , слідчому СВ Шосткинського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_7 , слідчому СВ Шосткинського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_8 , слідчому СВ Шосткинського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_9 , слідчому СВ Шосткинського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_10 , старшому слідчому СВ Шосткинського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_11 , слідчому СВ Шосткинського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_12 тимчасовий доступ до речей і документів, що містять інформацію відносно вхідних, вихідних дзвінків із зазначенням дати, часу тривалості з`єднання, абонентського номеру та номеру ІМЕІ абонента з`єднання, місця перебування вказаного абоненту з прив`язкою до базових станцій, що обслуговували цей номер мобільного телефону у час з`єднання, із зазначенням азимуту, та розшифровкою його місцезнаходження за період часу з 00:01 год. 14.10.2024 по момент розгляду клопотання, а саме по 20.11.2024, по абонентському номеру НОМЕР_4 , що перебуває у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 на електронному носії документ (електронний документ формату Місrosoft Оffісе Ехеl - .хls) за вказаним вище абонентським номером та періодом часу з наступними відомостями:
1.1. Адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок кінцевого обладнання з вказаним вище абонентським номером (абонент А).
1.2. Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонента А: унікальний ідентифікатор сім-картки (ІМSІ), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання
(далі - ІМЕІ) тощо.
1.3. Типи з`єднання абонента А: вхідні та вихідні дзвінки, SМS (короткі текстові повідомлення), ММS (мультимедійні повідомлення), GРRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), переадресація тощо.
1.4. Дата, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонента А.
1.5. Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг, з яким відбувався сеанс зв`язку абонента А (абонент Б).
1.6. За наявності контрактної угоди, копію юридичної справи або договору (або відповідної реєстрації) з абонентом А надати відомості про його особу.
1.7. Ким здійснюється оплата послуг телефонного зв`язку за абонентськими номерами НОМЕР_4 , у період часу з 14.10.2024 по момент розгляду клопотання, а саме по 20.11.2024.
Строк дії ухвали визначити до 20 січня 2025 року.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Шосткинського міськрайонного суду
Сумської області ОСОБА_1
Ухвала виготовлена в двох примірниках.
Примірник № 1 знаходиться в матеріалах клопотання № 1-кс/589/1476/24
Примірник № 2 наданий слідчому ОСОБА_3
Суд | Шосткинський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2024 |
Оприлюднено | 17.12.2024 |
Номер документу | 123762126 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Шосткинський міськрайонний суд Сумської області
Прачук О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні