Справа №504/3048/24
Провадження №2-о/504/247/24
Комінтернівський районний суд Одеської області
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.11.2024с-ще Доброслав
Комінтернівський районний суд Одеської області у складі:
Головуючого судді - Барвенка В.К.,
присяжних - Котвіцького В.М., Пахольчука В.І., -
секретаря - Білаш О.В., -
розглянувши у закритому судовому засіданні, в залі суду № 5, смт. Доброслав, заяву ОСОБА_1 за участі зацікавлених осіб - Органу опіки та піклування в особі Одеської районної військової (державної) адміністрації, Арцизького відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Болградському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , про усиновлення ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зобов`язання внесення відомостей до актового запису про народження, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду із вказаною заявою, якою просив визнати його усиновлювачем неповнолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Справа розглянута у закритому судовому засіданні.
Представники заінтересованих осіб подали заяви про розгляд справи у свою відсутність, проти задоволення заяви не заперечували.
Заявник та ОСОБА_2 подали заяви про розгляд справи у їх відсутність, доводи заяви підтримали.
Дослідивши матеріали що зібрані по справі, суд дійшов до наступного висновку:
Відповідно до ч. 2. ст. 226 Сімейного кодексу України дитина, яка усиновлена, має право на таємницю, в тому числі і від неї самої, факту її усиновлення.
Суд виходить з того, що дитина, відносно якої ставиться питання її усиновлення, з листопада 2018 року виховується в сім`ї усиновлювача, і вважає його своїм батьком.
Відповідно до ч.2 ст. 207 Сімейного кодексу України усиновлення дитини проводиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.
Відповідно до ч. 1. ст. 208 Сімейного кодексу України усиновленою може бути дитина.
Відповідно до ст. 229 Сімейного кодексу України особа, яка подала заяву про усиновлення, може виявити бажання бути записаною у Книзі реєстрації народжень матір`ю, батьком дитини або повнолітньої особи.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Його рідна мати- ОСОБА_2 нотаріально надала свою згоду на усиновлення свого малолітнього сина, заява зареєстрована у реєстрі за № 1631 та посвідчена 14.06.2024 року Гребенюк І.М. приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу.
Батько дитини- ОСОБА_4 рішенням Суворовського районного суду м. Одеси від 28.02.2022 року позбавлений батьківських прав відносно сина - ОСОБА_3 .
16.07.2024 року за № 53/1 Одеською районною військовою адміністрацією складено висновок про можливість громадянина ОСОБА_1 бути усиновлювачем ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебувають у шлюбі.
Усиновлювач має відповідний дохід, має задовільний стан здоров`я, не судимий, має належні житлові умови, має державні нагороди «За військову службу», «Хрест військова честь».
Суд враховує, що за час проживання дитини у сім`ї заявника між усиновлювачем та дитиною склались добрі стосунки, заявник належним чином виховує дитину, утримує, хвилюється станом здоров`я дитини, приймає участь у збагаченні духовного розвитку дитини, ставиться до неї як до своєї рідної.
Дитина вважає заявника своїм батьком, отримує батьківську любов та ставлення до нєї.
В родині підтримуються дружні стосунки, злагода та любов.
В усиновленні дитини заявник бачить не тільки можливість здійснити свою мрію про батьківство, але й забезпечити право на батьківську любов та ласку дитині, яка позбавлена в силу життєвих обставин батьківського піклування.
Заявник обізнаний зі станом здоров`я дитини та з правовими наслідками усиновлення.
Відповідно до абзаців 1,2 п. 1 Розділу 1 Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених Наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 року № 52/5 (далі - Правил) державна реєстрація актів цивільного стану проводиться з метою забезпечення реалізації прав фізичної особи та офіційного визнання і підтвердження державою фактів народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті.
Органами державної реєстрації актів цивільного стану, які проводять державну реєстрацію, є районні, районні у містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні, міжрайонні відділи державної реєстрації актів цивільного стану головних територіальних управлінь юстиції, виконавчі органи сільських, селищних, міських (крім міст обласного значення) рад.
Відповідно до п. 6 Розілу 1 Правил про факт державної реєстрації акту цивільного стану органами державної реєстрації актів цивільного стану видаються відповідні свідоцтва про народження, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть на бланках, виготовлених за зразками та їх описами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.2010 № 1025 "Про затвердження зразків актових записів цивільного стану, описів та зразків бланків свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану".
Відповідно до абзаців 1, 6 п. 1, п. 5 Розділу ІІ, підрозділ 1 «Загальний порядок державної реєстрації актів цивільного стану» державна реєстрація акту цивільного стану проводиться відділом державної реєстрації актів цивільного стану шляхом складання актового запису цивільного стану в електронному вигляді у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян та на паперових носіях. На підставі складеного актового запису цивільного стану у повній відповідності до нього органом державної реєстрації актів цивільного стану, яким проведено державну реєстрацію акта цивільного стану, Міністерством юстиції України видається свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану. Свідоцтво підписується керівником органу, що його видав, та засвідчується печаткою такого органу. Якщо до актового запису цивільного стану вносяться зміни або здійснюються інші відмітки (про розірвання шлюбу, усиновлення, зміну імені у випадках, встановлених законом, позбавлення чи поновлення батьківських прав тощо), то на лицьовому боці актового запису зазначаються підстави їх внесення: актовий запис, рішення суду, розпорядження голови районної, міської державної адміністрації або рішення виконавчого комітету міської, районної в місті ради про присвоєння або зміну прізвища або власного імені малолітньої дитини, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану або інший документ, який є підставою для внесення змін. Записи щодо внесених до актового запису цивільного стану змін засвідчуються підписом посадової особи та печаткою відділу державної реєстрації актів цивільного стану.
Зміни до актового запису цивільного стану вносяться одночасно з внесенням таких самих змін до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.
Відповідно до абзацу 1 п.1, п. 3, п. 8, п. 18 підрозділу 1 «Державна реєстрація народження фізичної особи та її походження» Розділу ІІІ Правил державна реєстрація народження дитини проводиться з одночасним визначенням її походження та присвоєнням їй прізвища, власного імені та по батькові. Державна реєстрація народження дитини проводиться за місцем народження дитини або за місцем проживання її батьків чи одного з них. Державна реєстрація народження проводиться за заявою про державну реєстрацію народження батьків дитини чи одного з них, а в разі смерті батьків або в разі, якщо вони з інших причин не можуть зареєструвати народження,- за заявою родичів, інших осіб, уповноваженого представника закладу охорони здоров`я, в якому народилась дитина або в якому наразі перебуває (далі - інша особа). Заява формується за допомогою програмних засобів Державного реєстру актів цивільного стану громадян. Якщо батьки або один з них бажає отримати послуги, передбачені Порядком надання комплексної послуги «єМалятко», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 року № 691 (далі - комплексна послуга «єМалятко»), заява формується за допомогою програмного забезпечення Єдиного державного веб-порталу електронних послуг.
Заява про державну реєстрацію народження містить такі відомості:
а) відомості про дитину: прізвище; власне ім`я; по батькові (за наявності); стать; дата народження; місце народження (найменування адміністративно-територіальної одиниці); кількість дітей, що народились; живонароджена чи мертвонароджена; яка за рахунком дитина народилася у матері, включаючи новонароджену (враховуючи померлих і не враховуючи мертвонароджених); відомості про документ, що підтверджує факт народження дитини: назва документа; номер документа; дата видачі документа; уповноважений суб`єкт, що видав документ; б) відомості про матір: прізвище; власне ім`я; по батькові (за наявності); дата народження; громадянство; зареєстроване місце проживання (за наявності); реквізити паспорта або паспортного документа, що посвідчує особу: назва документа; серія документа (за наявності); номер документа; дата видачі документа; уповноважений суб`єкт, що видав документ; строк дії документа (за наявності); унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності); реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); в) відомості про батька: прізвище; власне ім`я; по батькові (за наявності); дата народження; громадянство; зареєстроване місце проживання (за наявності); реквізити паспорта або паспортного документа, що посвідчує особу: назва документа; серія документа (за наявності); номер документа; дата видачі документа; уповноважений суб`єкт, що видав документ; строк дії документа (за наявності); унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності); реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності).
Якщо мати дитини не перебуває у шлюбі та немає спільної заяви батьків, прізвище та громадянство батька дитини зазначається за прізвищем та громадянством матері, а власне ім`я та по батькові - за вказівкою матері у заяві про державну реєстрацію народження. Графи актового запису про народження "Дата народження", "Місце проживання" в розділі "Відомості про батька" у цьому випадку не заповнюються.
Одночасно в графі "Для відміток" актового запису про народження учиняється запис: "Відомості про батька внесені за вказівкою заявника", і заявник розписується в цій графі. У подальшому при незгоді матері дитини з унесеними до актового запису про народження відомостями зміни проводяться згідно із законодавством, яке регулює порядок внесення змін до актових записів цивільного стану.
Внесення змін до актового запису цивільного стану врегульовано Правилами внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених Наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 р. № 96/5 (далі- Правил внесення змін).
Відповідно до п.1.1, п. 1.5, п. 1.7 Розділу І Правил внесення змін, внесення змін до актових записів цивільного стану, які складено органами державної реєстрації актів цивільного стану України, проводиться районними, районними у містах, міськими (міст обласного значення), міськрайонними, міжрайонними відділами державної реєстрації актів цивільного стану головного територіального управління юстиції (далі - відділи державної реєстрації актів цивільного стану) у випадках, передбачених чинним законодавством. Заяви про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання приймаються відділами державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, визначеному цими Правилами, шляхом їх формування та реєстрації за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, на яких заявники за умови відсутності зауважень до відомостей, зазначених у них, проставляють власні підписи. Зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису, за винятком випадків, встановлених у пункті 2.28 розділу II цих Правил.
Відповідно до Розділу ІІ Правил внесення змін підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є: рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану. Відповідно до рішення суду про усиновлення в актовому записі про народження змінюються відомості щодо батьків, дитини, у тому числі дати та місця її народження, дати державної реєстрації народження. У разі зміни рішенням суду про усиновлення дати народження дитини дата державної реєстрації народження може бути також змінена за заявою особи, зазначеної у рішенні суду, або уповноваженої нею особи.
На підставі рішення суду про внесення змін, доповнень або виправлень в актові записи цивільного стану вносяться відповідні зміни, які зазначені в рішенні суду. За наявності заяви матері, яка не перебуває у шлюбі, опікуна, піклувальника дитини або самої повнолітньої особи щодо внесення відомостей (у разі їх відсутності) про батька відповідно до статті 135 Сімейного кодексу України відомості про батька зазначаються в актовому записі про народження.
Крім того, суд вважає доцільним зазначити, що внесення змін щодо відомостей про батька має відбуватись відповідно до п. 2.16.19 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених Наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 р. № 96/5, - за заявою батька, а саме, вказане рішення суду разом із відповідною заявою ОСОБА_1 про внесення змін до актового запису про народження має бути подано до відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання цього самого актового запису про народження ОСОБА_3 .
Внесення змін до актового запису про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 має відбуватись у суворій відповідності до Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених Наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 р. № 96/5.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 271, 258-260, 353 ЦПК України, ст. ст. 207-208, 211 - 213, 217, ч. 4. ст. 218, 220, 223-226, 229, 231, 233 Сімейного кодексу України Правилами державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених Наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 року № 52/5, Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених Наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 р. № 96/5, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 , - задовольнити.
Визнати громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_2 , усиновлювачем неповнолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Усиновлення вважається здійсненим із дня набрання законної сили рішенням суду.
З моменту здійснення усиновлення припиняються особисті та майнові права і обов`язки між батьками та особою, яка усиновлена, а також між нею та іншими її родичами за походженням.
На підставі рішення суду про усиновлення в актовий запис про народження дитини або повнолітньої особи, складений органами державної реєстрації актів цивільного стану України, орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни і видає нове Свідоцтво про народження з урахуванням цих змін.
З дня набрання рішенням законної сили відповідно до правил ст. ст. 229, 231 СК України внести зміни до актового запису про народження дитини:
До актового запису № 14 від 05 серпня 2008 року складеного виконкомом Колмської сільської ради Арцизького району Одеської області, про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 мають бути внесені зміни:
в графі «Батько» замість « ОСОБА_4 », Громадянин України», має бути вказаний « ОСОБА_1 , Громадянин України, ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_2 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 »; в графі «Прізвище» замість « ОСОБА_5 » має бути вказано « ОСОБА_6 »; в графі «По-Батькові» замість « ОСОБА_7 » має бути вказано « ОСОБА_8 ».
Відомості про батька - ОСОБА_4 з актового запису виключити.
Свідоцтво про народження, що було видано раніше, анулювати.
Орган опіки та піклування здійснює нагляд за дотриманням прав дітей, які усиновлені і проживають в Україні. Нагляд за дотриманням прав дитини, яка усиновлена, здійснюється до досягнення нею повноліття.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Якщо справу розглянуто за заявою осіб, визначених частиною другою статті 4 цього Кодексу, рішення суду, що набрало законної сили, є обов`язковим для особи, в інтересах якої було розпочато справу.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Суддя В. К. Барвенко
Присяжні В.І. Пахольчук
В.М. Котвіцький
Суд | Комінтернівський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2024 |
Оприлюднено | 17.12.2024 |
Номер документу | 123762640 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Комінтернівський районний суд Одеської області
Барвенко В. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні