Справа № 583/6236/24
2-о/583/240/24
У Х В А Л А
про залишення без руху
16 грудня 2024 року суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області Плотникова Н.Б., розглянувши матеріали заяви
ОСОБА_1 ,
заінтересовані особи: служба у справах дітей Охтирської районної державної адміністрації, Охтирський міськрайонний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, ОСОБА_2
про усиновлення дитини, -
ВСТАНОВИВ:
13.12.2024 року заявник звернувся до суду з заявою про усиновлення дитини, в якій просить дозволити громадянину України ОСОБА_1 усиновити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; внести зміни до актового запису про народження ОСОБА_3 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 , що складений виконкомом Малопавлівської сільської ради за № 02 від 25.01.2013 р., в якому змінити прізвище дитини з « ОСОБА_3 » на « ІНФОРМАЦІЯ_6 », по батькові змінити з « ОСОБА_3 » на « ІНФОРМАЦІЯ_6 » та записати усиновлювача батьком дитини, в графі «відомості про батька» вказати: батько - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , громадянин України; внести зміни до актового запису про народження ОСОБА_4 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_5 , що складений виконкомом Малопавлівської сільської ради за № 05 від 25.03.2011 р., в якому змінити прізвище дитини з « ОСОБА_3 » на « ІНФОРМАЦІЯ_6 », по батькові змінити з « ОСОБА_3 » на « ІНФОРМАЦІЯ_6 » та записати усиновлювача батьком дитини, в графі «відомості про батька» вказати: батько - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , громадянин України.
Однак, вивчивши подану заяву, вважаю, що вона не відповідає вимогам ст. 311 ЦПК України.
Відповідно до ч. 2 ст. 311 ЦПК України до заяви про усиновлення дитини за наявності мають бути додані такі документи:
1) копія свідоцтва про шлюб, а також письмова згода на це другого з подружжя, засвідчена нотаріально, - при усиновленні дитини одним із подружжя;
2) медичний висновок про стан здоров`я заявника;
3) довідка з місця роботи із зазначенням заробітної плати або копія декларації про доходи;
4) документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням;
5) інші документи, визначені законом.
Відподіно до ч. 2, 3 ст. 312 ЦПК України орган опіки та піклування повинен подати суду висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини. До висновку органу опіки та піклування мають бути додані: 1) акт обстеження умов життя заявника, складений за місцем його проживання; 2) свідоцтво про народження дитини; 3) медичний висновок про стан здоров`я дитини, про її фізичний і розумовий розвиток; 4) у випадках, встановлених законом, згода батьків, опікуна, піклувальника дитини, закладу охорони здоров`я або навчального закладу, а також самої дитини на усиновлення.
Відповідно до свідоцтв про народження батьком неповнолітніхОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , записаний ОСОБА_9 .
Відповідно до ч.1 ст. 219 СК України усиновлення дитини провадиться без згоди батьків, якщо вони: 1) невідомі; 2) визнані безвісно відсутніми; 3) визнані недієздатними; 4) позбавлені батьківських прав щодо дитини, яка усиновлюється; 5) протягом двох місяців після народження дитини не забрали її на виховання до себе в сім`ю та запис про них у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до статті 135 цього Кодексу.
Таким чином, заявником до позовної заяви не долучено довідка з місця роботи із зазначенням заробітної плати або копія декларації про доходи заявника; документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням; медичний висновок про стан здоров`я дитини, про її фізичний і розумовий розвиток; письмову згоду батьків на усиновлення дитини, засвідчену нотаріально (рішення про позбавлення батьківських прав, визнання безвісно відсутнім, визнання недієздатним чи інше).
Згідно із ч.1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, так як заява не відповідає вимогам, передбаченим ст. 175, 177 ЦПК України, а тому наявні підстави для залишення її без руху з наданням заявнику строку для усуненя зазначених недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст. 185, 260, 315, 318 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: служба у справах дітей Охтирської районної державної адміністрації, Охтирський міськрайонний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, ОСОБА_2 про усиновлення дитини - залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання заявником ухвали, про що повідомити заявника.
Ухвала остаточна, оскарженню не підлягає.
Суддя Охтирського міськрайсуду
Сумської області Н.Б. Плотникова
Суд | Охтирський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2024 |
Оприлюднено | 17.12.2024 |
Номер документу | 123763783 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: |
Цивільне
Охтирський міськрайонний суд Сумської області
Плотникова Н. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні