Єдиний унікальний номер 341/2448/24
Номер провадження 2/341/819/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 грудня 2024 року м. Галич
Суддя Галицького районного суду Івано-Франківської області Васильцова Г.А., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом представника позивача ОСОБА_1 адвоката Раврика Ігоря Дмитровича до Дубовецької сільської ради про визнання права власності на спадкове майно,
В С Т А Н О В И В:
Представник позивача звернувся до Галицького районного суду Івано-Франківської області із позовом, в якому просить визнати за ОСОБА_1 право на земельні ділянки площею 0,2541 га (рілля) та 0,1920 га (пасовище), які знаходяться в с. Озерце Івано-Франківського району Івано-Франківської області і які належали ОСОБА_2 який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , та земельні ділянки площею 3,2995 га (рілля) та 0,4540 га (пасовище), які знаходяться в с. Озерце Івано-Франківського району Івано-Франківської області і які належали ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Позовна заява повинна відповідати вимогам ст.ст.175,177 ЦПК України.
Позивач в позовній заяві просить визнати за нею право на чотири земельні ділянки (паї) площею 0,2541 га (рілля) та 0,1920 га (пасовище), 3,2995 га (рілля) та 0,4540 га (пасовище), розташовані в с. Озерце, Івано-Франківського району. Тобто позовна заява містить чотири позовні вимоги.
Відповідно п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України, ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
В порушення п. 3 ч. 1 ст. 175 ЦПК України, позовна заява не містить ціни позову.
Позов про визнання права на земельну частку (пай) є майновим, тому слід зазначати його ціну. Для визначення ціни позову, потрібна нормативна грошова оцінка земельної частки (паю). Щоб її отримати, необхідно звернутися до територіального органу Держгеокадастру або до центру надання адміністративних послуг. Враховуючи ціну позову, позивач має оплатити судовий збір.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів що підтверджують вказані обставини.
Позивач в позовній заяві зазначає, що її прадіду належало право на земельні частки (паї) та право на земельні частки (паї) його дружини ОСОБА_3 , проте не зазначає даних та не підтверджує доказами, що ОСОБА_2 прийняв спадщину після смерті ОСОБА_3 , та не зазначає доказів того, що ОСОБА_1 є єдиною спадкоємицею останніх ( ОСОБА_3 та ОСОБА_2 ) та що відсутні інші спадкоємці, зокрема які мають право на обов`язкову частину, тощо.
Із позовної заяви незрозуміло, чи отримували спадкодавці сертифікати на земельні частки (паї), які були згодом втрачені, чи не отримували їх, але мали право на їх отриманні.
В залежності від отримання чи не отримання спадкодавцями сертифікатів на земельні ділянки (паї) позивачу в позовній заяві необхідно зазначити докази на підтвердження права на земельну частку (пай) спадкодавців. Такими доказами можуть бути: витяг з рішення, розпорядженння яким передавалася ця земельна ділянка у власність, довідка сільської ради про належність спадкодавцеві цієї земельної ділянки, ксерокопія сертифікату на право на земельну ділянку (пай), тощо.
Або зазначитидокази напідтвердження того, що спадкодавці набули право на земельний пай, але з якихось причин не отримали сертифікати. У цьому випадку позивачу необхідно зазначити докази, що: 1) ОСОБА_2 та ОСОБА_3 були членами спілки селян «Колос»; 2) ОСОБА_2 та ОСОБА_3 були включені в список осіб, що додається до державного акта на право колективної власності на землю; 3) колективне сільськогосподарське підприємство, в даному випадку Спілка селян «Колос», отримало державний акт про право колективної власності на землю.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Суд акцентує увагу позивача, що відповідно до ч. 2ст. 83 ЦПК України, позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
За приписами ч. 1 ст.4ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутись до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Однак, суд звертає увагу, що звернення до суду не є беззаперечним і повинно відбуватись за правилами визначеними процесуальним законом.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Таким чином, вважаю необхідним залишити позовну заяву без руху та надати позивачеві строк для усунення недоліків, у 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Керуючись ст.ст. 175, 185 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву представника позивача ОСОБА_1 адвоката Раврика Ігоря Дмитровича до Дубовецької сільської ради про визнання права власності на спадкове майно - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків - 5 днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяГанна ВАСИЛЬЦОВА
Суд | Галицький районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2024 |
Оприлюднено | 17.12.2024 |
Номер документу | 123765947 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Галицький районний суд Івано-Франківської області
ВАСИЛЬЦОВА Г. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні