Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/9334/24
Провадження № 2-з/711/72/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 грудня 2024 року Придніпровський районний суд м. Черкаси в складі:
головуючого - судді Булгакової Г.В.,
за участю секретаря судового засідання - Кофанової А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» в особі філії Черкаське обласне управління Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» про забезпечення доказів до подання позовної заяви,-
в с т а н о в и в:
28.11.2024 представник Черкаського обласного управління АТ «Ощадбанк» - адвокат Зажома І.В. звернулася до Придніпровського районного суду м. Черкаси із заявою про забезпечення доказів, в якій просив витребувати у Черкаської районної державної нотаріальної контори відомості про спадкоємців ОСОБА_1 , - копію паспорту, копію ідентифікаційного коду, витяг з Спадкового реєстру, об`єм спадкового майна, шляхом їх направлення до АТ «Ощадбанк» в особі філії Черкаське обласне управління АТ «Ощадбанк».
Заяву мотивував тим, що між АТ «Ощадбанк» та ОСОБА_1 було укладено заяву № 472335124 про приєднання до Договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб та відкриття поточного рахунку. Відповідно до умов договору останньому було встановлено відновлювану кредитну лінію в розмірі 24 000,00 грн. 18.09.2024 філії Черкаського обласного управління АТ «Ощадбанк» стало відомо про смерть ОСОБА_1 . Дотепер за боржником ОСОБА_1 обліковується заборгованість у розмірі 22 567,00 грн. 01.10.2024 банком було направлено запит до Черкаської районної державної нотаріальної контори. 05.11.2024 отримано відповідь про отримання заяви та долучення її до спадкової справи. Також було повідомлено, що у нотаріуса відсутні правові підстави для надання відомостей про спадкоємців померлого.
У судове засідання представник заявника - адвокат Зажома І.В. не з`явився, надіслав заяву, в якій просив проводити розгляд заяви без його участі.
Інші особи, які можуть отримати статус учасників справи у судове засідання не з`явилися, про дату, час та місце розгляду заяви повідомлялися належним чином, проте їх неявка не перешкоджає розгляду поданої заяви.
Дослідивши заяву про забезпечення доказів та додані до неї документи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до статті 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Згідно статті 5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
У відповідності до статті 116 ЦПК України суд за заявою учасника справи або особи, яка може набути статусу позивача, має забезпечити докази, якщо є підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений або збирання або подання відповідних доказів стане згодом неможливим чи утрудненим. Способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням, заборона вчиняти певні дії щодо доказів та зобов`язання вчинити певні дії щодо доказів. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів, визначені судом. Заява про забезпечення доказів може бути подана до суду як до, так і після подання позовної заяви.Забезпечення доказів до подання позовної заяви здійснюється судом першої інстанції за місцезнаходженням засобу доказування або за місцем, де повинна бути вчинена відповідна процесуальна дія.
Згідно пунктів 4-6 частини 1 статті 117 ЦПК України у заяві про забезпечення доказів зазначається: докази, забезпечення яких є необхідним, а також обставини, для доказування яких вони необхідні; обґрунтування необхідності забезпечення доказів; спосіб, у який заявник просить суд забезпечити докази, у разі необхідності особу, у якої знаходяться докази.
За змістом наведених норм обов`язковою умовою для вжиття судом заходів щодо забезпечення доказів є встановлення обставин, які дають підстави для висновку, що засіб доказування може бути втрачений або збирання або подання відповідних доказів стане згодом неможливим чи утрудненим. Обов`язок доведення таких обставин покладається на особу, яка звертається до суду із заявою про забезпечення доказів.
Враховуючи, що в даному випадку заявник позбавлений можливості самостійно отримати інформацію про спадкоємців ОСОБА_1 , оскільки вказана інформаціє є нотаріальною таємницею (стаття 8 Закону України «Про нотаріат»), суд вважає, що заява про забезпечення доказів у частині витребування у Черкаської районної державної нотаріальної контори відомостей про спадкоємців ОСОБА_1 та об`єму спадкового майна обґрунтована та підлягає задоволенню.
Щодо вимоги про витребування копії паспорту та ідентифікаційного коду спадкоємцівОСОБА_1 , то вона не підлягає до задоволення, оскільки зазначені документи містять відомості про персональні дані та є об`єктами захисту відповідно до статті 5 Закону України «Про захист персональних даних», відтак нотаріус може надавати вказані дані тільки за згодою відповідної фізичної особи, або ж бути розпорядником вказаних даних тільки в обсязі, необхідному для вчинення нотаріальних дій.
З урахуванням вищевикладеного, заява про забезпечення доказів до подання позовної заяви підлягає задоволенню частково.
Також суд роз`яснює заявникові, що відповідно до частини 5 статті 116 ЦПК України у разі подання заяви про забезпечення доказів до подання позовної заяви заявник повинен подати позовну заяву протягом десяти днів з дня постановлення ухвали про забезпечення доказів. У разі неподання позовної заяви у зазначений строк, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження суд скасовує ухвалу про вжиття заходів забезпечення доказів не пізніше наступного дня після закінчення такого строку або постановлення судом ухвали про повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження. Якщо ухвала про забезпечення доказів на момент її скасування була виконана повністю або частково - отримані судом докази (показання свідків, висновки експертів тощо) не можуть бути використані в іншій справі.
На підставі викладеного та керуючись ст. 116, 117, 118, 260, 261, 352, 353 ЦПК України,суд,-
п о с т а н о в и в:
Заяву Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» в особі філії Черкаське обласне управління Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» про забезпечення доказів до подання позовної заяви - задовольнити частково.
Витребувати у Черкаської районної державної нотаріальної контори відомості про спадкоємців ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , та об`єм спадкового майна, шляхом направлення вказаних відомостей протягом п`яти робочих днів з дня отримання ухвали Акціонерному товариству «Державний ощадний банк України» в особі філії - Черкаському обласному управлінню Акціонерного товариства «Ощадбанк» за адресою: бульв. Шевченка, 320, м. Черкаси, 18005, або на електронну адресу Zazhomaiv@oschadbank.ua.
В іншій частині заяви відмовити.
Копію ухвали направити Черкаській районній державній нотаріальній конторі - для виконання, заявнику - для відома.
Ухвала про забезпечення доказів підлягає негайному виконанню у порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Головуючий: Г. В. Булгакова
Суд | Придніпровський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2024 |
Оприлюднено | 17.12.2024 |
Номер документу | 123768172 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Придніпровський районний суд м.Черкас
Булгакова Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні