У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
Справа № 126/2901/24
Провадження № 2/126/1086/2024
"04" грудня 2024 р. м. Бершадь
Суддя Бершадського районного суду Вінницької області Рудь О. Г. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Бершадської міської ради Гайсинського району Вінницької області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування,-
ВСТАНОВИВ:
До Бершадського районного суду Вінницької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 в якій позивачка просить визнати за нею право власності на земельну ділянку в порядку спадкування після смерті чоловіка ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, вважаю, що у відповідності до правил ст. 185 ЦПК України позовну заяву слід залишити без руху, оскільки вона не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Згідно з ч. 1 ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ст.13 ч.1 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Згідно з положеннями цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.
Перевіривши позовну заяву на відповідність вимогам ЦПК України вважаю, що вказана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до п. 5, 6, 8 ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вживання заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви.
Так, позивачка звертається до суду з вимогою про визнання за нею права власності в порядку спадкування на земельну ділянку площею 0,5000 га, кадастровий номер 05204854400:01:002:0295, яка знаходиться за межами села Устя, Гайсинського району, Вінницької області.
Відповідно ч.1 ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Разом з тим, зі змісту позову та матеріалів справи слідує, що за життя ОСОБА_2 лише розпочав процедуру приватизації, однак за життя не завершив її до кінця. Тобто, позивачем не зазначено правові підстави звернення до суду саме з вимогою про визнання права власності на вказану вище земельну ділянку, а не з вимогою про визнання права на завершення процедури приватизації зазначеної земельної ділянки.
Згідно роз`яснень, що містяться в абзаці 6 п.3.5 Листа ВССУ від 16.05.2013 №24-753/0/4-13 «Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування», на які наявні посилання і в позові, - якщо спадкодавець не набув права власності на земельну ділянку згідно зі ст. 125ЗК, проте розпочав процедуру приватизації земельної ділянки відповідно до чинного законодавства України, а органами місцевого самоврядування відмовлено спадкоємцям у завершенні процедури приватизації, то спадкоємці мають право звертатися до суду із позовами про визнання відповідного права в порядку спадкування.
Також позивачем не зазначено про наявність чи відсутність інших спадкоємців після смерті ОСОБА_2 , в матеріалах позовної заяви відсутня довідка про коло спадкоємців.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч. 3 ст.185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
За таких обставин, дану позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.175,177,185,260,261 ЦПК України,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Бершадської міської ради Гайсинського району Вінницької області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування - залишити без руху.
Надати позивачу строк, не більше п`яти днів з моменту отримання копії цієї ухвали, для виправлення недоліків позовної заяви.
Роз`яснити позивачу, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала оскарженнюне підлягає.
Суддя О. Г. Рудь
Суд | Бершадський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2024 |
Оприлюднено | 18.12.2024 |
Номер документу | 123771121 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Бершадський районний суд Вінницької області
Рудь О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні