Ухвала
від 16.12.2024 по справі 606/2461/24
ТЕРЕБОВЛЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 606/2461/24

Ухвала

16 грудня 2024 року м. Теребовля

Суддя Теребовлянського районного суду Тернопільської області Марціцка І.Б. при вирішенні питання про прийняття заяви ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Теребовлянський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Тернопільського району Тернопільської області Західного міжрегіонального управління міністерства юстиції, Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про встановлення фактів, що мають юридичне значення,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, в якій просить: 1) встановити факт державної реєстрації шлюбу від 28 серпня 2008 року між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , який зареєстрований виконавчим комітетом Буданівської сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області, за актовим записом №7 в частині у графі прізвище нареченої до державної реєстрації шлюбу вказано « ОСОБА_4 », що є тією ж самою особою з прізвищем « ОСОБА_5 »; 2) встановити факт родинних відноси, а саме, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 є дочкою ОСОБА_6 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 ;

Відповідно до ч.3 ст.294 ЦПК Українипередбачено, що справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

Позовна заява за формою та змістом повинна відповідатистатті 175 ЦПК України, а також вимогамстатті 177 цього Кодексу.

Згідно з ч.4ст.177ЦПК Українидо позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідност.4 Закону України «Про судовий збір»за подання до суду заяви у справах окремого провадження, сплачується судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що дорівнює 605,60 грн.

Згідно абз. 2 ч. 3ст.6 Закону України «Про судовий збір»у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Отже, у разі об`єднання двох і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну з них за ставками визначенимиЗаконом України «Про судовий збір»за подання до суду заяви у справах окремого провадження.

Як вбачається із заяви заявник у прохальній частині заяви просить встановити два факти, що мають юридичне значення, тобто заявником заявлені дві вимоги, кожна з яких оплачується судовим збором у розмірі, установленому згідност.4 Закону України «Про судовий збір»за подання до суду заяви у справах окремого провадження.

В матеріалах заяви наявна квитанція про сплату судового збору в розмірі 605,60 грн. за одну вимогу немайнового характеру.

Тому, заявнику необхідно доплатити судовий збір та надати суду документ, що підтверджує сплату судового збору за подання до суду заяви у справах окремого провадження в розмірі 605,60 грн.

Відповідно до ч.9ст.10 ЦПК України, якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).

Враховуючи те, щоглава 6 «Розгляд судом справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення» ЦПК Українине містить норм, що регулюють наслідки недотримання форми та змісту заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, суд дійшов висновку за можливе застосувати аналогію закону та відповідно достатті 185 ЦПК Українизаяву про встановлення факту родинних відносин, залишити без руху.

Відповідно до ч. 1 ст.185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищенаведене, заяву слід залишити без рухуі надати заявнику строк до п`яти днів з дня вручення ухвали для усунення недоліків, а саме звернутися до суду із заявою, яка відповідає вимогам ст.ст.175,177 ЦПК України.

Відповідно до ч. 3ст. 185 Цивільного процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Керуючись ст. ст.10,177,185,293,294 ЦПК України, суддя

П О С Т А Н О В И В :

Заяву залишити без руху, надавши заявнику строк п`ять днів з дня отримання копії ухвали суду, для усунення вказаних недоліків.

У випадку невиконання вимог даної ухвали заява буде вважатись неподаною і підлягатиме поверненню.

Копію ухвали надіслати заявнику.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.

Суддя І.Б. Марціцка

СудТеребовлянський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення16.12.2024
Оприлюднено18.12.2024
Номер документу123776203
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них:

Судовий реєстр по справі —606/2461/24

Ухвала від 23.12.2024

Цивільне

Теребовлянський районний суд Тернопільської області

Марціцка І. Б.

Ухвала від 16.12.2024

Цивільне

Теребовлянський районний суд Тернопільської області

Марціцка І. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні