ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
"10" грудня 2024 р.Справа № 911/2654/24
Господарський суд Київської області у складі судді Гребенюк Т.Д., за участю секретаря судового засідання Оксенюк А.О., розглянувши матеріали за заявою Головного управління ДПС у Київській області, як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України
про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Альянс Табак
Представники учасників: не з`явились
ВСТАНОВИВ:
01.10.2024 до Господарського суду Київської області звернулось Головне управління ДПС у Київській області, як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ Альянс Табак, у якій ініціюючий кредитор просить суд визнати грошові вимоги у розмірі 2284684,52 грн., з яких основний платіж - 641830,32 грн., штрафні санкції 1586561,34 грн. та пеня 56292,86 грн.
Ухвалою від 14.10.2024 Суд, зокрема, постановив прийняти заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство до розгляду та призначив підготовче засідання суду на 28.10.2024, у якому оголошувалась перерва до 19.11.2024 з метою належного повідомлення боржника та до 25.11.2024 у зв`язку з неявкою сторін та до 11.12.2024, у зв`язку з надходженням заяви про уточнення заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство.
25.11.2024 до суду надійшло клопотання, до якого додано уточнюючу заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство, у якій заявник просить суд прийняти до розгляду уточнюючу заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство та визнати грошові вимоги у розмірі 2282620,58 грн., з яких: основний платіж - 641830,32 грн., штрафні санкції 1586711,34 грн. та пеня 55078,92 грн. Вказану заяву судом було прийнято до розгляду як заяву про зменшення вимог у підготовчому засіданні 25.11.2024.
14.10.2024 судом на адресу боржника було надіслано ухвалу від 14.10.2024 (за ідентифікатором пошуку 0600973592219), однак, останнім отримана не була та повернулася до суду 29.10.2024 «за закінченням терміну зберігання», що вбачається з наявного в матеріалах справи поштового повернення. Відтак, оскільки ухвалу від 14.10.2024 направлено судом за належною адресою боржника та повернуто АТ «Укрпошта» за закінченням строку зберігання, Суд доходить висновку, що боржник повідомлений про розгляд заяви про відкриття провадження про банкрутство.
10.12.2024 до суду від ініціюючого кредитора надійшло клопотання про розгляд справи без участі представника.
У підготовче засідання представники учасників не з`явились.
Суд, дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення представника ініціюючого кредитора, дійшов наступних висновків.
Заява про відкриття провадження у справі про банкрутство обґрунтована тим, що боржник не виконує узгоджені податкові зобов`язання, в зв`язку з чим за останнім обліковується заборгованість у сумі 2282620,58 грн., з яких: основний платіж - 641830,32 грн., штрафні санкції 1586711,34 грн. та пеня 55078,92 грн. (з урахуванням заяви від 25.11.2024).
Відповідно до абз. 6 ч. 2 ст. 34 КУзПБ, до заяви кредитора - контролюючого органу, уповноваженого відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, іншого органу, який відповідно до закону здійснює контроль за справлянням інших обов`язкових платежів на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, додаються докази вжиття заходів щодо стягнення (погашення) податкового боргу або іншої заборгованості у встановленому законодавством порядку.
Згідно з приписами ст. 39 КУзПБ, перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Відповідно до ст. 1 КУзПБ під неплатоспроможністю слід розуміти неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.
Згідно з ч. 2 ст. 39 КУзПБ у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, а також вирішує інші питання, пов`язані з розглядом справи.
Відповідно до ч. 3 ст. 39 КУзПБ, якщо провадження у справі відкривається за заявою кредитора, господарський суд перевіряє можливість боржника виконати майнові зобов`язання, строк яких настав. Боржник може надати підтвердження спроможності виконати свої зобов`язання та погасити заборгованість.
Судом втсановлено, що у зв`язку з неналежним виконанням боржником зобов`язань зі сплати податків ГУ ДПС було ініційовано звернення до адміністративного суду про стягнення податкового боргу.
Рішенням Київського окружного адміністративного суду у справі № 200/840/21 від 06.04.2021 стягнуто з боржника у банках, що обслуговують боржника 2287317,26 грн. на користь Державного бюджету в рахунок погашення податкового боргу.
Відповідно до ч. 1 та ч. 4 ст. 75 ГПК України обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обгрунтованих підстав вважати їх недостовірними або визнаними у зв`язку з примусом. Обставини, які визнаються учасниками справи, можуть бути зазначені в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їх представників. Обставини, встановлені стосовно певної особи рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, можуть бути у загальному порядку спростовані особою, яка не брала участі у справі, в якій такі обставини були встановлені.
Ініціюючий кредитор з урахуванням уточнень заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство просить визнати грошові вимоги у розмірі 2282620,58 грн.
Таким чином, обставини щодо наявності заборгованості боржника у розмірі 2282620,58 грн. перед ініціюючим кредитором є встановленими та такими, що не потребують доказування відповідно до ч. 1 та ч. 4 ст. 75 ГПК України.
Відповідно до п. 95.1 ст. 95 ПКУ Контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
На виконання вищевказаних приписів законодавства та судового рішення ініціюючий кредитор намагався звернути стягнення на кошти боржника, що містяться на відкритих банківських рахунках, однак, інкасові доручення повернулись без виконання.
Згідно пункту 88.1 статті 88 ПК України, з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов`язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.
Майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. До акту опису включається ліквідаційне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу (п. 89.3 ст. 89 ПК України).
Ініціюючий кредитор зазначає, що згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна, за Боржником права власності не зареєстровано.
Вказані доводи ініціюючого кредитора підтверджується копіями відповідних листів-відповідей, що містяться в матеріалах справи.
Також, кредитор вказує, що згідно інформації з бази даних Єдиного державного реєстру транспортних засобів МВС України, за Боржником не зареєстровані транспортні засоби.
Відповідно до Рішення ДПС України ГУ ДПС у Київській області №1861 від 01.06.2020 року про опис майна в податкову заставу, здійснено опис майна, що перебуває у власності (господарському віданні або оперативному управлінні) боржника.
Таким чином, ініціюючим кредитором були вжито заходи щодо стягнення (погашення) податкового боргу у встановленому законодавством порядку, однак, такі заходи не мали наслідком погашення податкового боргу.
Доказів, які б підтверджували погашення боржником зазначеної суми заборгованості повністю або частково у добровільному чи примусовому порядку учасниками справи Суду надано не було.
За таких обставин, перевіривши обґрунтованість заяви ініціюючого кредитора, розглянувши подані документи, враховуючи відсутність документально підтвердженої інформації боржника щодо можливості виконати свої зобов`язання перед кредитором та погасити існуючу заборгованість, зважаючи на те, що вимоги кредитора не свідчать про наявність спору про право, не задоволенні боржником, Суд дійшов висновку про наявність підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство Товариство з обмеженою відповідальністю Альянс Табак та визнання вимог Головного управління ДПС у Київській області, як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України до боржника у розмірі 2282620,58 грн.
Щодо сплачених 72000,00 грн. авансу винагороди арбітражного керуючого та сплачених 30280,00 грн. судового збору за подачу заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство, Суд зазначає наступне.
Статтею 123 Господарського процесуального кодексу України визначено, що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
Системний аналіз норм статті 123 ГПК України, статті 64 КУзПБ свідчить, що витрати, пов`язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді не є у розумінні статті 1 КУзПБ зобов`язанням боржника перед кредитором, а є витратами понесеними в процесі розгляду грошових вимог кредитора, які мають спеціальний порядок відшкодування, передбачений нормами ГПК України та не можуть бути стягненими окремо від цього провадження. Тому такі витрати не відносяться до поточних вимог у справі та відносяться згідно із пунктом 1 частини першої статті 64 КУзПБ до першої черги задоволення вимог кредиторів.
Таким чином понесені ініціюючим кредитором витрати пов`язані з провадженням у справі про банкрутство підлягають визнанню Судом.
Звертаючись з заявою ініціюючого кредитора про відкриття провадження у справі, заявником подано суду пропозицію про призначення розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Карасір Анну Ігорівну, заяву про участь якого долучено до матеріалів заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до пункту 2-1 Прикінцевих та перехідних положень КУзПБ до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.
Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.
Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.
Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.
Частиною 3 ст. 28 КУзПБ встановлено, що розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі:
1) які є заінтересованими особами у цій справі;
2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років;
3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов`язків, визначених цим Кодексом;
4) які мають конфлікт інтересів;
5) які здійснювали раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження;
6) які є близькими особами боржника - фізичної особи.
Відомостей про те, що арбітражний керуючий Карасір А.І. здійснювала управління боржником або ж є заінтересованою особою стосовно боржника та кредиторів, судом не встановлено, не встановлено також обмежень, визначених ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрута, кандидатура арбітражного керуючого не належить до жодної з категорій осіб, зазначених у вказаній статті.
За таких обставин, суд вирішив призначити розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Карасір А.І. з процесуальними наслідками, встановленими Кодексом України з процедур банкрутства.
При цьому, відповідно до ч. 2 ст. 30 КУзПБ розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12-ть місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.
У зв`язку з викладеним вище, Суд встановлює розпоряднику майна боржника арбітражному керуючому Карасір А.І. розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна боржника із розрахунку трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень за рахунок коштів заявника.
Таким чином, встановивши факт загрози неплатоспроможності боржника, а також визначившись з кандидатурою арбітражного керуючого для призначення розпорядником майна боржника, керуючись ст.ст. 28, 39 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 232, 234 Господарського процесуального кодексу України, Суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Відкрити провадження у справі № 911/2654/24 за заявою Головного управління ДПС у Київській області, як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Альянс Табак.
2. Визнати грошові вимоги Головного управління ДПС у Київській області, як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (03151, м. Київ, вул.. С. Хороброго, 5а, код ЄДРПОУ 44096797) до Товариства з обмеженою відповідальністю Альянс Табак (08700, Київська обл., місто Обухів(пн), вулиця Київська, будинок 119; код ЄДРПОУ 41859207) у розмірі 2282620 (два мільйони двісті вісімдесят дві тисячі шістсот двадцять) грн. 58 коп.
Включити до витрат, пов`язаних з провадженням у справі про банкрутство витрати Головного управління ДПС у Київській області, як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України на оплату на оплату судового збору у розмірі 30280 (тридцять тисяч двісті вісімдесят) грн. 00 коп. та на авансування винагороди арбітражного керуючого72000 (сімдесят дві тисячі) грн. 00 коп.
3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.
4. Ввести процедуру розпорядження майном боржника та призначити розпорядником майна боржника Товариства з обмеженою відповідальністю Альянс Табак (08700, Київська обл., місто Обухів(пн), вулиця Київська, будинок 119; код ЄДРПОУ 41859207) арбітражного керуючого Карасір Анну Ігорівну (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №2100 від 17.10.2023).
5. Встановити грошову винагороду розпорядника майна боржника у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.
6. Здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Альянс Табак у відповідності до ч. 9 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства.
7. Вжити заходи щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника Товариства з обмеженою відповідальністю Альянс Табак (08700, Київська обл., місто Обухів(пн), вулиця Київська, будинок 119; код ЄДРПОУ 41859207) приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.
8. Розпоряднику майна боржника в строк до 31.01.2025 року подати суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів та складений реєстр вимог кредиторів відповідно до Кодексу України з процедур банкрутства.
9. Встановити строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника та визначення його вартості до 10.02.2025, відомості про що надати Суду.
10. Попереднє засідання господарського суду призначити на 11.02.2024 о 10:30 год.
11. Суд зазначає про наявність в суді технічної можливості учасникам брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
12. Суд наголошує, що заяви і клопотання на вимогу суду відповідно до приписів статті 169 ГПК України мають подаватись в письмовій формі.
Ухвала про відкриття провадження у справі про банкрутство набирає законної сили з моменту її постановлення та може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 255-257 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням особливостей, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.
Повний текст ухвали складено 16.12.2024 року.
Суддя Т.Д. Гребенюк
Звернути увагу учасників справи на обов`язок адвокатів, нотаріусів, державних та приватних виконавців, арбітражних керуючих, судових експертів, органів державної влади та інших державних органів, органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб, зареєструвати свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами та на можливість ознайомлення з матеріалами справи через зазначену систему або її окрему підсистему (модуль).
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2024 |
Оприлюднено | 18.12.2024 |
Номер документу | 123778735 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Київської області
Гребенюк Т.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні