Справа № 285/5675/24
Провадження № 2-о/273/126/24
У х в а л а
16 грудня 2024 року суддя Баранівського районного суду Житомирської області Бєлкіна Д.С., вирішуючи питання про відкриття провадження у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , третя сторона, яка не заявляє самостійних вимог Центральний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції про встановлення факту родинних відносин,-
в с т а н о в и л а:
Заявник звернувся до суду із вказаною заявою, в якій просить встановити факт родинних відносин, визнати ОСОБА_1 сином, а ОСОБА_2 матір`ю.
Відповідно до ч. 1 ст.293ЦПК Україниокреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
За п. 5 ч. 2ст. 293 ЦПК України судрозглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, а відповідно до п. 1 ч. 1ст.315 ЦПК Українисуд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Дана заява підлягає залишенню без руху, як така, що не відповідає вимогам, встановленим для розгляду справ окремого провадження.
Слід зазначити, що сторонами у справах окремого провадження є заявники, заінтересовані особи, які є спеціальними суб`єктами цього виду провадження (частина четвертастатті 294 Цивільного процесуального кодексу України). Коло заявників за певними категоріями справ окремого провадження визначається шляхом вказівки у заяві мети звернення до суду.
Суд звертає увагу, що при визначенні кола заінтересованих осіб у встановленні факту, що має юридичне значення слід враховувати їх юридичний інтерес, а саме:
-тоді, коли факти, що підлягають встановленню, можуть вплинути на їх права та обов`язки;
-якщо це орган, установа чи організації, в яких заявник буде реалізовувати рішення про встановлення факту.
Таким чином, заявник має визначитись із складом заінтересованих осіб, які мають брати участь у справі та їх процесуальним статусом, адже заявник не зазначив жодної заінтересованої особи в поданій заяві.
Згідно вимог ст. 318ЦПК України узаяві про встановлення фактів, що мають юридичне значення, повинно бути зазначено причини неможливості одержання, відновлення чи внесення змін до документів, що посвідчують цей факт; докази, що підтверджують ці факти. Заявник разом із заявою про встановлення факту не подав до суду докази на підтвердження того, що до її пред`явлення він звертався до відповідних організацій для захисту своїх прав.
Крім того, заявник додав до заяви клопотання про витребування доказів, які не відповідають вимогам ст. 84 ЦПК України, а саме : у поданих клопотаннях не зазначено який саме доказ витребовується, обставини, які може підтвердити цей доказ та вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та ( або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Суд також вважає за необхідне зазначити, що в квитанції про сплату судового збору, долученої до заяви, прізвище заявника вказано як « ОСОБА_3 » замість вірного « ОСОБА_3 ».
За таких обставин, вказані недоліки заяви перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі, а тому остання підлягає залишенню без руху.
Заявник має усунути зазначені в ухвалі недоліки заяви шляхом подання до суду належним чином оформленої заяви та її копії відповідно до кількості учасників справи.
На підставі викладеного, керуючись статтями 175, 177, 185, 261, 294 ЦПК України, суддя
ухвалила:
Заяву ОСОБА_1 , третя сторона, яка не заявляє самостійних вимог Центральний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції про встановлення факту родинних відносин , залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення вказаних в ухвалі недоліків протягом п`яти днів з дня отримання копії даної ухвали.
Роз`яснити, що у разі неусунення заявником недоліків заяви, зазначених в цій ухвалі у встановлений судом строк, заява підлягає поверненню заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Д.С.Бєлкіна
Суд | Баранівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2024 |
Оприлюднено | 18.12.2024 |
Номер документу | 123780356 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Баранівський районний суд Житомирської області
Бєлкіна Д. С.
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Михайловська А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні