Подільський районний суд міста Києва
Справа № 758/15372/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про закриття кримінального провадження
16 грудня 2024 року м. Київ
Подільський районний суд м. Києва у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві клопотання прокурора про закриття кримінального провадження № 12016100160000013 від 23.06.2016, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239-2
КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 звернулася до суду з клопотанням, в якому просить закрити кримінальне провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016100160000013 від 23.06.2016, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239-2
КК України, у зв`язку з не встановленням особи, яка вчинила кримінальне правопорушення (проступок) та закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Прокурором у клопотанні зазначено про те, що під час досудового розслідування встановлено, що 16.06.2016 до відділу поліції в річковому порту Київ ГУ НП звернувся
гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з повідомленням про те, що біля Московського мосту на затоці річки Десенка в Деснянському районі м. Києва працює земснаряд та проводить роботи з намиву піщаної суміші. В подальшому, в ході проведення перевірки встановлено, що на зазначеній місцевості знаходяться два земснаряди, один з яких працює, також виявлено дві карти намиву піску. Добута таким шляхом піщана суміш складується на березі цієї річки та в подальшому вивозиться з цієї території за допомогою спеціальної техніки.
У ході проведення досудового розслідування встановлено, що 19.11.2015 за № 15/19/11
ДН «Укрводсервіс» з ТОВ «НВ «Екосервіс» укладено інвестиційний договір на розробку проектно-кошторисної документації «Роботи, пов`язані з поліпшенням технічного і екологічного стану водойми Десенка (Чорторий) та її водойми на її притоці у Деснянському районі м. Києва». За цим договором інвестором-виконавцем виступає ТОВ «НВП «Екосервіс», замовником - ДП «Укрводсервіс».
01.06.2016 між ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Екосервіс» в особі директора
ОСОБА_5 та ТОВ «Панорама Нова» в особі директора ОСОБА_6 укладено договір підряду № 01/07/16, відповідно до якого ТОВ «Панорам Нова» взяло на себе зобов`язання провести роботи, пов`язані з поліпшенням технічного і екологічного стану водойми Десенка (Чорторий) та її водойми на її протоці у Деснянському районі м. Києва.
З метою отримання копій відповідних дозвільних документів та необхідної інформації неодноразово надавалися запит до ТОВ «НВП «Екосервіс» (ЄДРПОУ 39765618), однак відповіді на вказані запити службовими особами ТОВ «НВП «Екосервіс» надані формально, без зазначення в них даних підрядних організації - контрагентів, що безпосередньо здійснюють вказані роботи та не надано перелік відповідних копій проектних та дозвільних документів, що можуть мати значення по справі.
В ході досудового слідства з метою перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства в частині використання надр ТОВ «НВП «Екосервіс» на землях водного фонду в водоймі Десенка (Чорторий) та її водойми на її притоці у Деснянському районі
м. Києва, було призначено будівельно-технічну експертизу, однак від експертів КНДІСЕ було отримано повідомлення про неможливість надання висновку за результатами проведення експертизи у зв`язку з відсутністю робочого проекту «Роботи, пов`язані з поліпшенням технічного і екологічного стану водойми ОСОБА_7 та її водойми на її притоці у Деснянському районі в м. Києва».
Під час досудового розслідування кримінального провадження № 12016100160000013 шляхом проведення слідчих та розшукових дій не вдалося встановити осіб, що вчинили кримінальне правопорушення (проступок) та про підозру жодній особі не повідомлялось. Досудове розслідування у кримінальному провадженні не зупинялось.
З часу вчинення кримінального правопорушення (проступку) минуло більше 3 років.
У зв`язку із зазначеним прокурор звертається з проханням задовольнити клопотання про закриття кримінального провадження № 12016100160000013 від 23.06.2016 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239-2 КК України.
У судовому засіданні прокурор підтримала клопотання про закриття кримінального провадження та просила його задовольнити з вищенаведених підстав.
Дослідивши матеріали кримінального провадження, заслухавши прокурора, суд дійшов таких висновків.
Пунктом 1-1 ч. 2 ст. 284 КПК України передбачено, що кримінальне провадження закривається судом з підстави, передбаченої п. 3-1 частини першої цієї статті.
Відповідно до п. 3-1 ч. 1 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається в разі, якщо не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, у разі закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, крім випадків вчинення особливо тяжкого злочину проти життя чи здоров`я особи або злочину, за який згідно із законом може бути призначено покарання у виді довічного позбавлення волі.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 49 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки: три роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачено покарання у виді обмеження волі, чи у разі вчинення нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років.
Відповідно до ч. 2 ст. 12 КК України кримінальним проступком є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або інше покарання, не пов`язане з позбавленням волі.
Згідно з ч. 4 ст. 12 КК України - нетяжким злочином є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше п`яти років.
Кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 239-2 КК України віднесено до кримінального проступку, оскільки санкція передбачає покарання у виді штрафу від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційного нагляду на строк до трьох років, або обмеження волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Згідно з постановою ККС ВС від 06.06.2023 у справі № 461/9707/21 (провадження
№ 51-3012км22) встановлено, що ч. 2 ст. 219 КПК України передбачено, що строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення про підозру становить: дванадцять місяців у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину та 18 місяців кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо-тяжкого злочину. У ч. 2 ст. 298 КПК України встановлено правило про те, що досудове розслідування кримінальних проступків (дізнання) здійснюється згідно з загальними правилами цього кодексу, при цьому КПК України не визначає строк дізнання для кримінальних проступків з моменту внесення відповідних відомостей до ЄРДР. Разом з тим кримінальні проступки за ст. 12 КК України є найменш суспільно небезпечним діянням. На наступному щаблі градації за суспільною небезпекою - нетяжкі злочини. У ч. 2 ст. 219 КПК України визначено строк досудового розслідування для нетяжких та тяжких злочинів. З огляду на те, що кримінальні проступки є менш суспільно небезпечним діянням порівняно з нетяжкими злочинами, строк їх розслідування не повинен бути більшим ніж для нетяжких злочинів.
Як вбачається з матеріалів кримінального провадження 12016100160000013 від 23.06.2016, кримінальні правопорушення було вчинено невстановленою особою 23.06.2016.
Таким чином з дня вчинення вказаного у клопотанні кримінального правопорушення на час подання його до суду минуло більше трьох років.
Згідно з матеріалами цього кримінального провадження у результаті проведених слідчих (розшукових) дій встановити особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, не вдалось.
З огляду на зазначене, суд дійшов висновку, що наявні підстави для закриття кримінального провадження у зв`язку із тим, що не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, та закінчилися строки давності притягнення до кримінальної відповідальності.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 49 КК України, п. 3-1 ч. 1 ст. 284, ст. 372
КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора про закриття кримінального провадження № № 12016100160000013 від 23.06.2016, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1
ст. 239-2 КК України - задовольнити.
Кримінальне провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016100160000013 від 23.06.2016, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239-2 КК України - закрити у зв`язку з невстановленням особи, яка вчинила кримінальне правопорушення та закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Подільський районний суд м. Києва протягом 7 днів з дня її оголошення.
CуддяОСОБА_1
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2024 |
Оприлюднено | 18.12.2024 |
Номер документу | 123783660 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти довкілля Незаконне заволодіння землями водного фонду в особливо великих розмірах |
Кримінальне
Подільський районний суд міста Києва
Блащук А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні