Рішення
від 16.12.2024 по справі 440/11952/24
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 грудня 2024 року м. ПолтаваСправа № 440/11952/24

Полтавський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Головка А.Б., розглянув у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Відділу урядового фельд`єгерського зв`язку Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України в м. Полтаві про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії.

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Відділу урядового фельд`єгерського зв`язку Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України в м. Полтаві про визнання протиправними дій щодо відмови у підготовки документів стосовно призначення і виплати одноразової грошової допомоги; зобов`язання повторно розглянути питання про призначення і виплату одноразової грошової допомоги як особі з інвалідністю 2 групи у разі настання інвалідності після звільнення зі служби внаслідок захворювань, що мали місце в період проходження служби в підрозділі Фельдзв`язку України і пов`язані з виконанням службових обов`язків, з урахуванням раніше виплаченої суми - 1700 грн., яку отримав відповідно до довідки від 13.10.2004 року, визначеною медико-соціальною експертною комісією ступеня втрати працездатності в розмірі 20 % без встановлення групи інвалідності.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачу встановлена друга група інвалідності, пов`язана з проходження служби на посадах начальницького складу Держфельдслужби України, у зв`язку з чим він звернувся до відповідача із заявою про виплату одноразової грошової допомоги. Вважає протиправною відмову відповідача у підготовці документів на виплату одноразової грошової допомоги, оскільки останній є правонаступником відділу Головного Управління Державної фельд`єгерської служби м. Полтави.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 14.10.2024 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі 440/11952/24 за позовом ОСОБА_1 до Відділу урядового фельд`єгерського зв`язку Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України в м. Полтаві про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії; розгляд справи ухвалено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні).

30.10.2024 року до суду надійшов відзив представника відповідача, в якому він просив відмовити у задоволенні позовних вимог. В обґрунтування відзиву зазначав, що ОСОБА_1 полковник внутрішньої служби у відставці, звільнений у вересні 2004 року, проходив службу в Державній фельд`єгерській службі України, перебуваючи в кадрах Міністерства внутрішніх справ України. Звертав увагу, що позивач до моменту звільнення проходив службу (невійськову) в органах внутрішніх справ та перебував у кадрах Міністерства внутрішніх справ України відповідно до Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29 липня 1991 р. № 114. ОСОБА_1 не укладав жодних контрактів з Держспецзв`язком, не проходив ні військову службу, ні будь - яку іншу службу в Держспецзв`язку. Вважає, що соціальні гарантії військовослужбовців Держспецзв`язку не поширюються на позивача.

Дослідивши матеріали справи суд встановив наступні обставини справи.

ОСОБА_1 проходив службу в Головному Управлінні Державної фельд`єгерської служби м. Полтави та наказом УМВС від 30.08.2004 року № 82 о/с з 01.09.2004 року звільнений за ст. 65 п. "а" Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29 липня 1991 р. № 114, у відставку за віком, з правом носіння встановленого форменого одягу.

Згідно довідки до акта огляду медико - соціальною експертною комісією серії 12ААГ №538457 ОСОБА_1 встановлено безстроково другу групу інвалідності з 16.04.2024 року, захворювання, так, пов`язане з проходженням служби в ОВС.

ОСОБА_1 звернувся до Відділу урядового фельд`єгерського зв`язку Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України в м. Полтаві із заявою від 15.08.2024 року про призначення та виплату одноразової грошової допомоги у зв`язку із встановленням другої групи інвалідності.

Листом від 09.09.2024 року Відділ урядового фельд`єгерського зв`язку Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України в м. Полтаві повідомив ОСОБА_1 про те, що порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги у відділі регламентовано Порядком

призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 р. № 975. Враховуючи, що заявник звільнений з органів внутрішніх справ та ніколи не був військовослужбовцем Відділу УФЗ Держспецзв`язку в м. Полтаві, правові підстави для підготовки будь - яких документів стосовно призначення і вплати одноразової грошової допомоги відсутні.

ОСОБА_1 не погодився із відмовою Відділу урядового фельд`єгерського зв`язку Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України в м. Полтаві та звернувся з позовом до суду.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступного.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

23 лютого 2006 року прийнятий Закону України "Про Державну службу спеціального зв`язку та захисту інформації України".

Згідно частини 1 статті 2 Закону України "Про Державну службу спеціального зв`язку та захисту інформації України", в редакції Закону від 23 лютого 2006 року 3475-IV, Державна служба спеціального зв`язку та захисту інформації України є державним органом, який призначений для забезпечення функціонування і розвитку державної системи урядового зв`язку, Національної системи конфіденційного зв`язку, захисту державних інформаційних ресурсів в інформаційно-телекомунікаційних системах, криптографічного та технічного захисту інформації.

Відповідно до пунктів 2, 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про Державну службу спеціального зв`язку та захисту інформації України", в редакції Закону від 23 лютого 2006 року 3475-IV, Державна служба спеціального зв`язку та захисту інформації України утворюється на базі та за рахунок чисельності Департаменту спеціальних телекомунікаційних систем та захисту інформації і відповідних підрозділів Служби безпеки України. Державна служба спеціального зв`язку та захисту інформації України є правонаступником Департаменту спеціальних телекомунікаційних систем та захисту інформації Служби безпеки України. Заходи, пов`язані із створенням Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, здійснюються у 2006 році в межах бюджетних коштів, призначених на утримання Служби безпеки України Законом України "Про Державний бюджет України на 2006 рік".

Військовослужбовці, які на момент набрання чинності цим Законом проходять військову службу в Службі безпеки України, призначаються за їх згодою на відповідні посади осіб рядового чи начальницького складу Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України в порядку переатестації або продовжують проходити військову службу на цих посадах відповідно до законодавства з питань проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України, але не пізніш як до 31 грудня 2007 року. На зазначених військовослужбовців поширюється дія цього Закону.

До 17 травня 2014 року - набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Державну службу спеціального зв`язку та захисту інформації України" від 9 квітня 2014 року № 1194-VII, яким Закон № 3475-IV викладено в новій редакції, діяла редакція Закону № 3475-IV, відповідно до положень частини шістнадцятої статті 21 Закону № 3475-IV у разі поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного особі рядового чи начальницького складу Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України під час виконання службових обов`язків, а також інвалідності, що настала в період проходження служби або не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби, пов`язаних з виконанням службових обов`язків, залежно від ступеня втрати працездатності йому виплачується одноразова грошова допомога в розмірі до п`ятирічного грошового забезпечення за останньою посадою в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України. Визначення ступеня втрати працездатності особою рядового чи начальницького складу Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України у період проходження служби в Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України у кожному випадку ушкодження здоров`я здійснюється в індивідуальному порядку відповідно до законодавства.

На виконання вказаної норми Закону № 3475-IV Кабінет Міністрів України постановою від 04 червня 2008 року № 605 затвердив Порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) або інвалідності особи рядового чи начальницького складу та інвалідності особи, звільненої із служби в Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації (далі - Порядок № 605).

Відповідно до підпункту 2 пункту 2 Порядку № 605 грошова допомога виплачується:1) особам рядового чи начальницького складу Держспецзв`язку у разі поранення (контузії, травми або каліцтва) без настання інвалідності, заподіяного їм під час виконання службових обов`язків, залежно від ступеня втрати працездатності - у розмірі, що визначається у відсотках суми 36-місячного грошового забезпечення;

2) особам рядового чи начальницького складу та особам, звільненим із служби в Держспецзв`язку:

у разі настання інвалідності в період проходження служби або не пізніше ніж через три місяці після звільнення із служби - у розмірі: 48-місячного грошового забезпечення - інвалідам I групи 42-місячного грошового забезпечення - інвалідам II групи 36-місячного грошового забезпечення - інвалідам III групи; у разі настання інвалідності у зв`язку з виконанням службових обов`язків чи після звільнення із служби внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби і пов`язані з виконанням службових обов`язків, - у розмірі: 60-місячного грошового забезпечення - інвалідам I групи 54-місячного грошового забезпечення - інвалідам II групи 48-місячного грошового забезпечення - інвалідам III групи.

особам рядового чи начальницького складу та особам, звільненим із служби в Держспецзв`язку: у разі настання інвалідності в період проходження служби або не пізніше ніж через три місяці після звільнення із служби - у розмірі 36-місячного грошового забезпечення - інвалідам III групи; у разі настання інвалідності у зв`язку з виконанням службових обов`язків чи після звільнення із служби внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби і пов`язані з виконанням службових обов`язків, - у розмірі 48-місячного грошового забезпечення - інвалідам III групи.

Пунктом 3 Порядку № 605 визначено, що час виконання службових обов`язків особами рядового і начальницького складу Держспецзв`язку визначається Положенням про проходження служби в Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації особами рядового і начальницького складу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2006 року № 1828 (далі - Положення № 1828).

Згідно пункту 8 Положення № 1828 особи, які проходять службу в Збройних Силах, інших військових формуваннях, правоохоронних та інших державних органах, приймаються на службу до Держспецзв`язку за їх згодою в порядку переатестації із звільненням з попередньої служби.

Порядок проведення переатестації визначається Адміністрацією Держспецзв`язку, яким, зокрема, передбачається: прийняття на службу за контрактом з призначенням на відповідні посади осіб рядового чи начальницького складу; присвоєння спеціального звання особам рядового чи начальницького складу, які мають військове або спеціальне звання (класний чин); зарахування вислуги років на військовій службі, службі на посадах осіб рядового чи начальницького складу в Збройних Силах, інших військових формуваннях, правоохоронних та інших державних органах до вислуги років у Держспецзв`язку.

У Держспецзв`язку встановлюються такі види служби: служба за контрактом осіб рядового і начальницького складу; навчання за контрактом курсантів (слухачів) спеціалізованих навчальних закладів (пункт 9 Положення № 1828).

Відповідно до пункту 11 Положення № 1828 особи рядового і начальницького складу вважаються такими, що виконують свої службові обов`язки під час: перебування їх на місцях служби або занять у будівлях і на прилеглих територіях Адміністрації Держспецзв`язку чи регіональних органів, територіальних підрозділів, закладів та установ (далі - підпорядковані органи) або на інших місцях служби або занять, визначених приписами чи розпорядженнями Голови Держспецзв`язку або начальників відповідних підпорядкованих органів, включаючи установлені розпорядком (розкладом занять) перерви; прямування до місця служби або із служби, перебування у службових поїздках, повернення до місця служби; виконання завдань за наказом прямого начальника; виконання громадського обов`язку, пов`язаного з врятуванням людського життя, охорони правопорядку, охорони державної власності, підтримання службової дисципліни.

Тобто, період проходження служби в Держспецзв`язку - це період часу з початку і до закінчення служби в Держспецзв`язку.

Зміст наведених норм права свідчить про те, що на час виникнення спірних відносин не діяла стаття 21 Закону № 3475-IV в редакції, яка діяла до 17 травня 2014 року, проте залишається чинним Порядок № 605, який пов`язує право на виплату одноразової грошової допомоги, у разі настання інвалідності, з виконанням службових обов`язків або з періодом проходження служби, якщо інвалідність настала після звільнення із служби, але в будь-якому разі, між захворюванням та інвалідністю повинен бути зв`язок з виконанням службових обов`язків.

Згідно з пунктом 26 Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 року № 1317 «Питання медико-соціальної експертизи» причинами інвалідності є, зокрема, захворювання: - отримані під час проходження військової служби чи служби в органах внутрішніх справ, державної безпеки, інших військових формуваннях; - пов`язані з впливом радіоактивного опромінення внаслідок Чорнобильської катастрофи; - одержані в період проходження військової служби і служби в органах внутрішніх справ, державній пожежній охороні, органах і підрозділах цивільного захисту, Держспецзв`язку.

Отже, законодавець окремо визначив захворювання отримані під час проходження військової служби та одержані в період проходження військової служби і служби, зокрема, в Держспецзв`язку.

Згідно з висновками Верховного Суду у постанові від 21 березня 2019 року по справі №545/1476/17 такий поділ здійснений з урахуванням того, що відповідно до частини першої статті 11 Закону № 3475-IV до особового складу Держспецзв`язку належать військовослужбовці, державні службовці та інші працівники, та в залежності від того, яку службу проходить чи проходила особа, зазначається причина інвалідності в наслідок захворювання.

Матеріалами справи підтверджується, що ОСОБА_1 проходив службу в Головному Управлінні Державної фельд`єгерської служби м. Полтави та наказом УМВС від 30.08.2004 року № 82 о/с з 01.09.2004 року звільнений за ст. 65 п. "а" Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29 липня 1991 р. № 114, у відставку за віком, з правом носіння встановленого форменого одягу.

Таким чином, враховуючи, що ОСОБА_1 не проходив службу в Держспецзв`язку, відповідно, визначені Порядком № 605 соціальні гарантії на нього не розповсюджуються.

В свою, чергу 17.05.2014 року набрав чинності Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державну службу спеціального зв`язку та захисту інформації України" від 9 квітня 2014 року № 1194-VII, яким Закон № 3475-IV викладено в новій редакції.

Так, частиною 1 статті 2 Закон № 3475-IV, в редакції Закону №1194-VII від 09.04.2014, визначено статус Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України.

Державна служба спеціального зв`язку та захисту інформації України є державним органом, який призначений для забезпечення функціонування і розвитку державної системи урядового зв`язку, Національної системи конфіденційного зв`язку, формування та реалізації державної політики у сферах криптографічного та технічного захисту інформації, телекомунікацій, користування радіочастотним ресурсом України, поштового зв`язку спеціального призначення, урядового фельд`єгерського зв`язку, а також інших завдань відповідно до закону.

Частиною 1 статті 1 Закон № 3475-IV, в редакції Закону №1194-VII від 09.04.2014, визначено, що урядовий фельд`єгерський зв`язок - це приймання, обробка, перевезення та доставка (вручення) кореспонденції, що містить відомості, які становлять державну таємницю, та/або службову інформацію (далі - кореспонденція), офіційної кореспонденції та дипломатичної пошти Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем`єр-міністра України, державних органів, органів місцевого самоврядування, органів військового управління, закордонних дипломатичних установ України.

Згідно з частиною 1 статті 18 Закону №3475-IV, в редакції Закону №1194-VII від 09.04.2014, соціальний та правовий захист військовослужбовців Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України та членів їхніх сімей здійснюється відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та інших законів.

Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Державну службу спеціального зв`язку та захисту інформації України" від 9 квітня 2014 року № 1194-VII, підпункт 1 пункту 1 статті 3 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" після слів "Державної спеціальної служби транспорту" доповнено словами "Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України".

Частиною 1 та пунктом 5 частини 2 статті 16 Закону №2011-XII передбачено, що одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі - одноразова грошова допомога), - гарантована державою виплата, що здійснюється особам, які згідно з цим Законом мають право на її отримання. Одноразова грошова допомога призначається і виплачується, окрім іншого, в разі встановлення військовослужбовцю інвалідності, що настала в період проходження ним військової служби або внаслідок захворювання, пов`язаного з проходженням ним військової служби, або встановлення особі, звільненій з військової служби, інвалідності не пізніше ніж через три місяці після звільнення її з військової служби чи після закінчення тримісячного строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження зазначеної служби.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 р. № 975 затверджений Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, який визначає механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності (далі - одноразова грошова допомога) військовослужбовців, військовозобов`язаних, резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, та осіб, звільнених з військової служби (далі - військовослужбовець, військовозобов`язаний та резервіст).

Проте, згідно пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень Закон № 3475-IV, в редакції Закону №1194-VII від 09.04.2014, встановлено, що особи рядового і начальницького складу Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, органів внутрішніх справ, які на момент набрання чинності цим Законом проходять службу в Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, у підрозділах Державної фельд`єгерської служби України, призначаються за їх згодою на відповідні посади військовослужбовців Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України в порядку переатестації протягом шести місяців з дня набрання чинності Положенням про проходження військової служби (навчання) військовослужбовцями Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України.

Матеріалами справи підтверджується, що ОСОБА_1 проходив службу в органах внутрішніх справ з 10.05.1978 року по 01.09.2004 року; звільнений наказом УМВС від 30.08.2004 року № 82 о/с з 01.09.2004 року.

Умови проходження служби позивачем визначалися Положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29 липня 1991 р. № 114.

Згідно довідки до акта огляду медико - соціальною експертною комісією серії 12ААГ №538457 ОСОБА_1 встановлено безстроково другу групу інвалідності з 16.04.2024 року, захворювання, так, пов`язане з проходженням служби в ОВС.

Суду не надано доказів того, що позивач був звільнений з органів внутрішніх справ та прийнятий до органів Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації із присвоєнням спеціального звання.

Подальші зміни законодавства після звільнення позивача у відставку в частині визначення статусу посадових осіб Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України не можуть змінювати його статус працівника органів внутрішніх справ.

Враховуючи викладене, норми Закону №2011-XII та Порядку №975 застосуванню до спірних правовідносин не підлягають, оскільки позивач не набув статусу військовослужбовця, що є необхідною умовою для поширення на нього зазначених актів законодавства.

Аналогічних висновків дійшов Верховний Суд у постанові від 17 вересня 2019 року по справі № 857/7408/19.

Згідно з вимогами статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 необхідно відмовити повністю.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,

В И Р І Ш И В:

Відмовити в задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Відділу урядового фельд`єгерського зв`язку Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України в м. Полтаві (вул. В.Міщенка, 3, м. Полтава, 36011; код ЄДРПОУ 01187319) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії повністю.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя А.Б. Головко

СудПолтавський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення16.12.2024
Оприлюднено18.12.2024
Номер документу123788634
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них осіб, звільнених з публічної служби

Судовий реєстр по справі —440/11952/24

Ухвала від 10.01.2025

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Катунов В.В.

Ухвала від 10.01.2025

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Катунов В.В.

Рішення від 16.12.2024

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

А.Б. Головко

Ухвала від 14.10.2024

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

А.Б. Головко

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні