Справа № 367/12618/24
Провадження №2-о/367/530/2024
УХВАЛА
про залишення без руху
06 грудня 2024 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Лещенко О.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про усиновлення, заінтересовані особи - Служба у справах дітей та сім`ї Коцюбинської селищної ради Бучанського району Київської області, ОСОБА_2 ,
ВСТАНОВИЛА:
До Ірпінського міського суду Київської області звернувся ОСОБА_1 з заявою про усиновлення, заінтересовані особи - Служба у справах дітей та сім`ї Коцюбинської селищної ради Бучанського району Київської області, ОСОБА_2 .
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03.12.2024 було визначеного головуючого суддю Лещенко О.В.
Вивчивши подані матеріали, вважаю за необхідне заяву залишити без руху та надати заявникові строк для усунення її недоліків з наступних підстав.
Згідно з ч. 2 ст. 175 ЦПК України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Натомість, з заяви вбачається, що вона не підписана заявником.
Крім того, з матеріалів заяви вбачається, що заявником не дотримано вимог ч. 5 ст. 177 ЦПК України щодо долучення до заяви копій документів, оскільки додані ним до заяви письмові докази не дозволяють встановити легітимність, спосіб їх отримання та автентичність таких доказів.
Згідно ч. 8 ст. 43 ЦПК України, якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).
Так, відповідно до положень ч. 2, 4, 5 ст. 95 ЦПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
Таким чином, копії будь-яких документів мають засвідчувати їх дійсність, оскільки мають бути виготовлені виключно з оригіналів цих документів.
Отже, суд наголошує, що копії документів подаються до суду належно засвідченими.
Вказуючи на належність засвідчення копії суд зазначає, що ксерокопія має бути належної якості, щоб на ній можна було прочитати весь текст документа, чітко було видно всі реквізити, поля документа не було порушено, з відміткою про засвідчення копії документа, особою, яка його посвідчує, яка складається: зі слів «Згідно з оригіналом», назви та особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису, та печатки (для нотаріального завірених копій, копій, що подаються адвокатом як представником (за наявності такої печаті), чи які подаються юридичними особами публічного та приватного права).
Додані заявником до заяви документи, всупереч вимогам ч. 2 ст. 95 ЦПК України, не засвідчені належним чином.
Враховуючи, що подані до заяви документи не є оригіналами та як копії належним чином не засвідчені, а саме не містять: відмітку «З оригіналом згідно «; особистого підпису особи, яка засвідчує копії; ініціали та прізвище, дату засвідчення копії, такі документи не можуть підтверджувати дійсні факти, зафіксовані в їх оригіналах, що нівелює їх доказову силу, а у разі відсутності у заявника оригіналів таких документів - зазначити про наявність у іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких долучено/має бути долучено до заяви.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене вище, вимоги діючого законодавства, суддя приходить до висновку, що заява повинна бути залишена без руху із наданням строку на усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали судді.
Керуючись ст.ст. 175-177, 185 ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИЛА:
Заяву ОСОБА_1 про усиновлення, заінтересовані особи - Служба у справах дітей та сім`ї Коцюбинської селищної ради Бучанського району Київської області, ОСОБА_2 , - залишити без руху та надати заявникові десятиденний строк на усунення недоліків з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У випадку, якщо недоліки заяви у встановлений строк не будуть усунуті, заява вважатиметься неподаною та буде повернута заявникові.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати заявникові.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://ip.ko.court.gov.ua/
Суддя: О.В. Лещенко
Суд | Ірпінський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2024 |
Оприлюднено | 18.12.2024 |
Номер документу | 123791428 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Ірпінський міський суд Київської області
Лещенко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні