Франківський районний суд м.львова
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
Реєстрація1-кп/465/1301/24
У Х В А Л А
Іменем України
16.12.2024 року Франківський районний суд м. Львова в складі:
головуючого судді: ОСОБА_1 ,
з участю секретаря судових засідань: ОСОБА_2 ,
прокурора: ОСОБА_3 ,
обвинуваченого: ОСОБА_4 ,
захисника обвинуваченого адвоката: ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м. Львові кримінальне провадження № 62024140120000505 від 21.06.2024 року про обвинувачення
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Кам`янське Василівського району Запорізької області, громадянина України, із середньою спеціальною освітою, розлученого, військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.407 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
На розгляді Франківського районного суду м. Львова перебуває кримінальне провадження № 62024140120000505 від 21.06.2024 року про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.407 КК України.
16.12.2024 року на адресу суду надійшло клопотання прокурора Львівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_3 про звільнення ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності за ч. 5 ст. 407 КК України у зв`язку із тим, що останній має намір продовжити проходження військової служби у військовій частині НОМЕР_2 , на що від командира вказаної військової частини надано згоду.
У підготовчому судовому засіданні прокурор, обвинувачений та його захисник клопотання підтримали та просили суд його задовольнити.
Заслухавши доводи учасників кримінального провадження, вивчивши подане клопотання та матеріали справи, суд вважає, що клопотання прокурора про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності підлягає задоволенню.
Так, як вбачається із матеріалів кримінального провадження, солдат ОСОБА_4 обвинувачується у тому, що він під час проходження військової служби за мобілізацією у військовій частині НОМЕР_1 , всупереч вимог ст.ст. 17, 65 Конституції України, ст. 17 Закону України «Про оборону України», ч. 1 ст. 1 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу», ст. ст. 11, 16, 127, 128, 129, 130, 199, 216 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та ст. ст. 1, 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, діючи з прямим умислом, не маючи наміру назавжди ухилитись від проходження військової служби, бажаючи проводити час на власний розсуд, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, з мотивів небажання переносити труднощі військової служби, через особисту недисциплінованість та несумлінне ставлення до виконання своїх службових обов`язків, в умовах воєнного стану 08.02.2024 року самовільно залишив тривалістю понад три доби військову частину НОМЕР_1 , що розташована за адресою: АДРЕСА_3 , та без поважних причин перебував поза межами розташування території місця дислокації військової частини НОМЕР_1 до моменту затримання працівниками Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, яке відбулося 23.10.2024 року.
Таким чином, військовослужбовцю ОСОБА_4 інкриміновано самовільне залишення військової частини військовослужбовцем тривалістю понад три доби, вчинене в умовах воєнного стану.
Дії ОСОБА_4 кваліфіковано за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 407 КК України.
Пунктом 1 ч.2 ст.284 КПК України передбачено, що кримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Відповідно до ч.1 ст.286 КПК України звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення здійснюється судом. Як вбачається з ч.2 ст.286 КПК України, у разі наявності підстави для звільнення від кримінальної відповідальності, передбаченої частиною п`ятою статті 401 Кримінального кодексу України, прокурор або суд повинен також отримати письмову згоду командира (начальника) військової частини (установи) про можливість продовження проходження військової служби таким підозрюваним або обвинуваченим.
Згідно зі ст.288 КПК України суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність. У разі закриття судом кримінального провадження та звільнення підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у порядку, передбаченому частиною п`ятою статті 401 Кримінального кодексу України, суд своєю ухвалою зобов`язує після набрання такою ухвалою законної сили невідкладно поновити звільнену особу на військовій службі та звільнену особу не пізніше 72 годин зобов`язує прибути до відповідної військової частини або місця служби для продовження проходження військової служби.
Частиною 5 ст.401 КК України визначено, що особа, яка під час дії воєнного стану вперше вчинила кримінальне правопорушення, передбачене статтями 407, 408 цього Кодексу, може бути звільнена від кримінальної відповідальності в порядку, передбаченому кримінальним процесуальним законодавством України, якщо вона добровільно звернулася із клопотанням до слідчого, прокурора, суду про намір повернутися до цієї або іншої військової частини або до місця служби для продовження проходження військової служби та за наявності письмової згоди командира (начальника) військової частини (установи) на продовження проходження такою особою військової служби.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 має намір продовжити проходження військової служби у військовій частині НОМЕР_2 .
Згідно письмової згоди командира військової частини НОМЕР_2 ОСОБА_6 командування військової частини НОМЕР_2 дає згоду на продовження проходження військової служби в Збройних Силах України солдатом ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який скоїв самовільне залишення військової частини НОМЕР_1 .
Як вбачається з матеріалів кримінального провадження, ОСОБА_4 був призваний на військову службу за мобілізацією. Обвинувачений не судимий, раніше до кримінальної відповідальності за ст.ст.407, 408 КК України не притягався.
Також судом з`ясовано, що обвинувачений ОСОБА_4 розуміє підстави звільнення від кримінальної відповідальності та йому роз`яснено наслідки закриття кримінального провадження відповідно до положень ч.5 ст. 401 КК України, звільнення його від кримінальної відповідальності з нереабілітуючих підстав, а також безумовну можливість судового розгляду провадження з його вирішенням по суті.
ОСОБА_4 на закритті кримінального провадження з підстав, передбачених ч.5 ст.401 КК України наполіг, при цьому, зазначив, що його позиція є добровільною та не є наслідком будь-якого тиску на нього.
Згідно положень ч.2 ст.24 Закону України "Про військовий обов`язок та військову службу" військовослужбовці, стосовно яких судом постановлено ухвалу про закриття кримінального провадження та звільнення від кримінальної відповідальності на підставі, передбаченій частиною п`ятою статті 401 Кримінального кодексу України, зобов`язані невідкладно, але не пізніше трьох діб після набрання такою ухвалою законної сили, прибути до вказаних в ухвалі військових частин (місць проходження військової служби) для продовження проходження військової служби. З дня прибуття до військових частини (місць проходження військової служби), але не пізніше набрання такою ухвалою законної сили, для таких військовослужбовців військова служба та дія контракту продовжуються, поновлюються виплата грошового і здійснення продовольчого, речового, інших видів забезпечення, пільги та соціальні гарантії, встановлені законодавством України.
З огляду на викладене, беручи до уваги, що ОСОБА_4 виявив бажання повернутися до військової служби та надав згоду проходити службу у військовій частині НОМЕР_2 , наявна письмова згода командира вказаної військової частини на проходження служби ОСОБА_4 , суд приходить до висновку, що обвинуваченого ОСОБА_4 на підставі ч.5 ст.401 КК України необхідно звільнити від кримінальної відповідальності, передбаченої ч.5 ст.407 КК України, а кримінальне провадження відносно нього закрити.
Також суд враховує те, що у кримінальному провадженні № 62024140120000505 від 21.06.2024 року до обвинуваченого ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у виді тримання під вартою. Проте, у зв`язку із звільненням обвинуваченого від кримінальної відповідальності за ч.5 ст.407 КК України з підстав продовження проходження військової служби ОСОБА_4 останнього слід звільнити з-під варти та раніше застосований до нього запобіжний захід скасувати, адже продовження проходження військової служби особою, яка тримається під вартою, є неможливим. В той же час звільнення ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності на підставі ч.5 ст.401 КК України є обов`язковим і обвинувачений на цьому наполягає. За таких обставин подальше виконання запобіжного заходу у виді тримання під вартою є перешкодою для обвинуваченого у продовженні військової служби і унеможливлює реалізацію ним свого права на звільнення від кримінальної відповідальності. Для обрання іншого запобіжного заходу на час набрання ухвалою суду законної сили суд підстав не вбачає, адже прокурор у судовому засіданні про таке не клопотав.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст.284,285,287,288,314 КПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора Львівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_3 - задовольнити.
Звільнити ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.5ст.407 КК України, на підставі ч.5ст.401ККУкраїни - для продовження проходження військової служби.
На підставі п.1 ч.2ст.284 КПК Україникримінальне провадження № 62024140120000505 від 21.06.2024 року про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5ст.407 КК України, закрити.
Відповідно довимог ст.288 КПК Українизобов`язати ОСОБА_4 не пізніше 72 годин після набрання ухвалою суду законної сили прибути до Військової частини НОМЕР_2 для продовження проходження військової служби.
Зобов`язати командира військової частини НОМЕР_2 невідкладно після набрання ухвалою суду законної сили призначити ОСОБА_4 на військову службу у Військовій частині НОМЕР_2 .
Обраний відносно обвинуваченого ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою - скасувати для створення належних умов продовження проходження ним військової служби.
Звільнити обвинуваченого ОСОБА_4 з-під варти негайно в залі суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду через Франківський районний суд м. Львова впродовж семи днів з дня її проголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2024 |
Оприлюднено | 18.12.2024 |
Номер документу | 123794897 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти встановленого порядку несення військової служби (військові злочини) Самовільне залишення військової частини або місця служби |
Кримінальне
Франківський районний суд м.Львова
Величко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні