Рішення
від 10.12.2024 по справі 445/2093/24
ЗОЛОЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 445/2093/24

провадження № 2/445/894/24

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 грудня 2024 року Золочівський районний суд Львівської області в складі:

головуючого судді Сивак В. М.

секретаря судового засідання Захарчук Н.Я.

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в м. Золочеві Львівської області справу за позовом ОСОБА_1 до Золочівської міської ради Золочівського району Львівської області про визнання права власності на спадкове майно, -

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Золочівської міської ради Золочівського району Львівської області про визнання права власності на спадкове майно, в обґрунтування якого зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , мати позивача. Спадкове майно, що залишилось після її смерті становлять земельні ділянки: площею 0,5854 га без присвоєного кадастрового номеру, площею 0,8534 га без присвоєного кадастрового номеру, що належали спадкодавцю згідно державного акту на право власності на земельну ділянку, які виділені для ведення товарного сільськогосподарського виробництва і розташовані на території Колтівської сільської ради Золочівського району Львівської області. За своє життя ОСОБА_2 зробила розпорядження свої майном, склавши заповіт, за яким все своє майно заповіла позивачу, своїй доньці, ОСОБА_1 , та її чоловіку, зятеві померлої, ОСОБА_3 , в рівних частинах. ОСОБА_3 , не претендуючи на спадкове майно, склав заяву про відмову від спадщини, за якою відмовляється від прийняття спадщини після померлої ОСОБА_2 в користь позивача. ОСОБА_1 фактично прийняла спадщину, адже на день смерті проживала разом із нею і була зареєстрована. Маючи намір оформити свої права на спадкове майно, позивач звернулася до нотаріальної контори із відповідною заявою, однак, нотаріусом їй у цьому було відмовлено, оскільки оригінал правовстановлюючого документу, який підтверджує право власності спадкодавця на земельну ділянку, відсутній. У зв`язку з наведеним, з метою захисту своїх спадкових прав, позивач звернулася до суду з даним позовом.

В підготовче засідання позивач не з`явилася, однак, подала до суду заяву про розгляд справи у її відсутності, позовні вимоги підтримує, просить позов задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з`явився, подав заяву, в якій просить розгляд справи проводити у його відсутності, позов визнав.

Відповідно до ч. 2ст. 247 ЦПК Україниу разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Згідно копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

З копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 , вбачається, що батьками ОСОБА_4 , яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_2 у с. Колтів Золочівського району Львівської області, є: ОСОБА_5 та ОСОБА_2 .

З копії свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_3 , вбачається, що ОСОБА_3 та ОСОБА_4 уклали шлюб 23.09.1989 у Підлипецькій сільській раді Золочівського району Львівської області, після чого ОСОБА_4 змінила прізвище на " ОСОБА_6 ".

Згідно заповіту складеного 21.07.2008, посвідченого секретарем виконкому Колтівської сільської ради Золочівського району Львівської області, ОСОБА_7 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , заповіла усе належне їй майно на день смерті ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Згідно копії заяви про відмову від спадщини №5/9 від 11.04.2024, ОСОБА_3 відмовився від прийняття спадщини після померлої тещі ОСОБА_2 у користь дочки померлої - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

З копії довідки № 192 від 11.04.2024, виданої Золочівською міською радою Золочівського району Львівської області, вбачається, що останнє місце проживання спадкодавиці ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_5 , зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 . Заповіт від імені ОСОБА_2 посвідчено у Колтівській сільській раді Золочівського району Львівської області 21 липня 2008 року за реєстром № 391 в користь дочки ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та зятя ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 в рівних частинах. По наявних відомостях Золочівської міської ради Золочівського району Львівської області даний заповіт не змінений і не відмінений. На день смерті ОСОБА_2 разом з нею проживали і були зареєстровані: дочка - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; зять - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ; онук - ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_6 .

З витягу зі спадкового реєстру № 76537945 від 09.04.2024, судом встановлено, що інформація в спадковому реєстрі після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , відсутня, що свідчить про те, що ніхто із можливих спадкоємців до нотаріальної контори не звертався із заявою про прийняття спадщини.

Згідно копії державного акту на право приватної власності на землю серії І-ЛВ № 046013 від 12.06.2002, ОСОБА_2 на підставі рішення XVII сесії ІІІ дем. скликання Колтівської сільської Ради народних депутатів від 29.11.2001 №81, передалась у приватну власність земельна ділянка площею 1,4388 га, яка складається із земельних ділянок: площею 0,5854 га, та площею 0,8534 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, і розташована на території Колтівської сільської ради Золочівського району Львівської області.

Вирішуючи питання про наявність чи відсутність підстав для задоволення позовних вимог, суд виходить з наступного.

За приписамист. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу, а одним із способів захисту прав та законних інтересів особи є визнання права.

Згідно ст.328, 1216 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування є однією з підстав виникнення права власності.

Відповідно дост.1217,1218ЦКУкраїни,спадкуванняздійснюєтьсяза заповітомабозазаконом. До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Згідно з ст. 1223 ЦК України, право наспадкуваннямаютьособи,визначеніузаповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі не охоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені устаттях 1261-1265 цьогоКодексу. Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.

Згідно із ч. 1ст. 1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом строку, встановленогостаттею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

Відповідно до ч. 3 ст. 1263 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Відповідно до ст. 1273 ЦК України, спадкоємець за заповітом або за законом може відмовитися від прийняття спадщини протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу. Заява про відмову від прийняття спадщини подається нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Відповідно до ч. 3ст. 1296 ЦК України, відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.

Згідно із ст. 392 ЦК України, власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Відповідно до ч. 1 ст. 1225 ЦК України, право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Відповідно до ч. 3ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Згідно змістуст. 206 ЦПК України, позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.

З врахуванням того, що представником відповідача позов визнано до проведення підготовчого засідання, таке визнання позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а також з врахуванням того, що позивач має право на спадкування спірного майна, як спадкоємець за заповітом, спадщину прийняла, наявність інформації про чинність складеного заповіту на користь позивача, відсутність спадкоємців, які мали б право на обов`язкову частку в спадковому майні, відсутність у позивача оригіналу правовстановлюючого документу на спірні земельні ділянки, що є перешкодою для реалізації ним свого спадкового права, суд приходить до переконання, що позовні вимоги є підставними та підлягають до задоволення.

Керуючись ст.2,4,5,11,13,200,206,258,259,263-265,272,273 ЦПК України, ст. 16, 328, 386, 392, 1216-1218, 1222, 1223, 1225, 1268, 1272, 1296ЦК України, суд

у х в а л и в :

позов ОСОБА_1 до Золочівської міської ради Золочівського району Львівської області про визнання права власності на спадкове майно - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , право власності на земельну ділянку площею 1,4388 га, яка складається із земельних ділянок: площею 0,5854 га без присвоєного кадастрового номеру та площею 0,8534 га без присвоєного кадастрового номеру, що належали спадкодавцю згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії І-ЛВ № 046013, виданого 12.06.2002 Колтівською сільською радою Золочівського району Львівської області, в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом 30-ти днів з дня складання повного судового рішення безпосередньо до Львівського апеляційного суду.

Рішення набирає законної сили після закінчення 30-денного строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повне судове рішення складено 10.12.2024 року.

Суддя В. М. Сивак

СудЗолочівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення10.12.2024
Оприлюднено18.12.2024
Номер документу123797536
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання права власності на земельну ділянку

Судовий реєстр по справі —445/2093/24

Рішення від 10.12.2024

Цивільне

Золочівський районний суд Львівської області

Сивак В. М.

Ухвала від 05.09.2024

Цивільне

Золочівський районний суд Львівської області

Сивак В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні