Ухвала
від 10.12.2024 по справі 465/3110/24
ФРАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

465/3110/24

2/465/2292/24

Ухвала

про відкладення розгляду справи

10.12.2024 року м. Львів

Франківський районний суд м. Львова в складі:

головуючого судді Кузь В.Я.

за участюю секретаря судового засідання Савченко А.К.

в ході судового розгляду у черговому судовому засіданні в залі суду в м. Львові цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Об"єднання співвласників багатоквартирного будинку "Конотопське", Товариства з обмеженою відповідальністю "Експерт Дім Консалтинг" про відшкодування завданих збитків, -

встановив:

Позивачка звернулася в суд з позовною заявою до Об"єднання співвласників багатоквартирного будинку "Конотопське", Товариства з обмеженою відповідальністю "Експерт Дім Консалтинг" про відшкодування завданих збитків, зокрема внаслоідок залиття квартири АДРЕСА_1 .

Ухвалою Франківського районного суду м. Львова від 17.05.2024р. відкрито спрощене позовне провадження та у справі призначено судове засідання.

В матеріалах справи міститься рішення Франківського районного суду м. Львова від 25.01.2024р. у цивільній справі №465/861/22 та висновок експерта по результатах проведення будівельно - технічної експертизи по заяві гр. ОСОБА_1 про відшкодування збитків, завданих залиттям квартири від 28.12.2021р. №76/21. З даних письмових доказів вбачається, що за обставин залиття квартири позивачки досліджувалося питання вини власників квартири АДРЕСА_2 , зокрема, гр. ОСОБА_2 .

Заслухавши пояснення учасників судового процесу, дослідивши матеріали судової справи, суд приходить до наступного.

Відповідно до ч.1 ст.2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Відповідно до ч.1 ст.53 ЦПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.

Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права і обов`язки, встановлені статтею 43 цього Кодексу.

Відповідно до змісту ст.76 КПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Ч.1 ст.81 ЦПК України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Ч.7 цієї статті визначено, що суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.

Згідно ч.2 ст.214 ЦПК України, головуючий відповідно до завдання цивільного судочинства керує ходом судового засідання, забезпечує додержання послідовності і порядку вчинення процесуальних дій, здійснення учасниками судового процесу їх процесуальних прав і виконання ними обов`язків, спрямовує судовий розгляд на забезпечення повного, всебічного та об`єктивного з`ясування обставин справи, усуваючи із судового розгляду все, що не має істотного значення для вирішення справи.

Відповідно до п.5 ч.2 ст.223 ЦПК України, суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку, якщо суд визнає потрібним, щоб сторона, яка подала заяву про розгляд справи за її відсутності, дала особисті пояснення. Викликати позивача або відповідача для особистих пояснень можна і тоді, коли в справі беруть участь їх представники.

Відповідно до ч.1 ст.229 ЦПК України, суд під час розгляду справи повинен безпосередньо дослідити докази у справі: ознайомитися з письмовими та електронними доказами, висновками експертів, поясненнями учасників справи, викладеними в заявах по суті справи, показаннями свідків, оглянути речові докази.

У зв`язку з вищенаведеним, з метою повного, всебічного та об"єктивного розгляду справи, суд вважає за доцільне визнати обов"язковою явку в судове засідання позивачки ОСОБА_1 для дачі особистих пояснень з приводу обставин справи, залучити в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_2 , викликати в судове засідання експерта ОСОБА_3 для дачі пояснень з приводу висновку від 28.12.2021р. № 76/21 та витребувати з цивільної канцелярії Франківського районного суду м. Львова матеріали цивільної справи №465/861/22 для огляду в судовому засіданні.

Згідно вимог п.2 та п.3 ч.2 ст.43 ЦПК України, учасники справи зобов`язані сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи та з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою.

Ч.1 ст.44 цього кодексу встановлено, що учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.

Згідно ч.4 ст.214 ЦПК України, головуючий вживає необхідних заходів для забезпечення в судовому засіданні належного порядку.

З положень ч. 1 ст. 143 ЦПК України вбачається, що заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених у суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства.

Відповідно до ст. 258 ЦПК України, ухвала суду є однією із форм судового рішення.

Згідно із ст. 18 ЦПК України, судові рішення обов`язкові для всіх і підлягають вико-нанню на всій території України. Невиконання судового рішення є підставою для відповіда-льності, встановленої законом.

На підставівикладеного,керуючись статтями2,12,43,53, 143,189,197,214,258-260ЦПК України,-

постановив:

Відкласти слухання справи за позовом ОСОБА_1 до Об"єднання співвласників багатоквартирного будинку "Конотопське", Товариства з обмеженою відповідальністю "Експерт Дім Консалтинг" про відшкодування завданих збитків на 05 лютого 2025 року на 11 год. 30 хв.

Визнати обов"язковою явку в судове засідання, яке відбудеться 05 лютого 2025 року об 11 год. 30 хв., позивачки ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 ) для дачі особистих пояснень з приводу обставин справи.

Залучити в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_2 ( АДРЕСА_4 ), явку якої визнати обов"язковою в судове засідання, яке відбудеться 05 лютого 2025 року об 11 год. 30 хв.

Викликати та визнати обов"яковою явку в судове засідання, яке відбудеться 05 лютого 2025 року об 11 год. 30 хв., експерта Бочуляка Романа Петровича (м. Львів, вул. Варшавська 133/2), для дачі пояснень по висновку експерта від 28.12.2021р. №76/21.

Витребувати зцивільної канцеляріїФранківського районногосуду м.Львова матеріалицивільної справи№465/861/22для оглядув судовомузасіданні, яке відбудеться 05 лютого 2025 року об 11 год. 30 хв.

Попередити учасників судового процесу, яких стосується дана ухвала суду, про наслідки невиконання судового рішення щодо явки в судове засідання та звернути увагу, що невиконання вимоги суду буде сприйняте як неповага до суду та умисне невиконання судового рішення, а відтак судом будуть вжиті відповідні заходи процесуального примусу, передбачені статтями 143 144 ЦПК України та інші заходи, передбачені законодавством України.

Копію ухвали направити учасникам судового процесу для відома (виконання).

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В. Кузь

СудФранківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення10.12.2024
Оприлюднено18.12.2024
Номер документу123797711
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої майну фізичних або юридичних осіб

Судовий реєстр по справі —465/3110/24

Ухвала від 10.12.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Кузь В. Я.

Ухвала від 17.05.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Кузь В. Я.

Ухвала від 29.04.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Кузь В. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні