Справа № 487/10225/24
Провадження № 2-н/487/3227/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 листопада 2024 року м. Миколаїв
Суддя Заводського районного суду м. Миколаєва Сухаревич З.М., розглянувши заяву Житлово-комунального підприємства Миколаївської міської ради «БРИЗ» про видачу судового наказу про стягнення заборгованості з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ,
ВСТАНОВИВ:
22 листопада 2024 року Житлово-комунальне підприємство Миколаївської міської ради «БРИЗ», в особі представника Недибалюк О.Г., звернулося до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення заборгованості ОСОБА_1 , ОСОБА_2 .
Відповідно до вимог ч. 5 ст. 165 ЦПК України суд звернувся із запитом щодо надання інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання фізичної особи боржника.
Відповідно до інформації, отриманої 25.11.2024 року з реєстру територіальної громади міста Миколаєва, за адресою: АДРЕСА_1 ОСОБА_1 не зареєстрована, ОСОБА_2 зареєстрований.
Відповідно до відповіді № 923491 від 25.11.2024 щодо реєстрації особи в Державному реєстрі фізичних осіб платників податків, особа ОСОБА_1 на момент надходження запиту РНОКПП закрита у зв`язку з наявністю повідомлення від ВДРАЦС про громадян, які померли.
Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 165 ЦПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу якщо наявні обставини, передбачені частиною першою статті 186 цього Кодексу.
Пунктом 6 ч. 1 ст. 186 ЦПК України встановлено, що суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою, чи припинено юридичну особу, які звернулися із позовною заявою або до яких пред`явлено позов, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 201 ЦПК України суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво.
Проте, в межах наказного провадження зупинення провадження у справі не передбачено.
Після смерті боржника виникає правонаступництво на наслідування як майна, так і обов`язків боржника, але коло правонаступників не встановлено, у зв`язку з чим виникає спір про право, який підлягає розгляду в порядку позовного провадження.
За такого, суддя вважає за потрібне відмовити у видачі судового наказу.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 165, 166 ЦПК України, суддя
УХВАЛИВ:
У видачі судового наказу за заявою Житлово-комунального підприємства Миколаївської міської ради «БРИЗ» про видачу судового наказу про стягнення заборгованості з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 відмовити.
Відповідно до ч. 2 ст.166 ЦПК України відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 3-6 частини першої статті 165 цього Кодексу, унеможливлює повторне звернення з такою самою заявою. Заявник у цьому випадку має право звернутися з тими самими вимогами у позовному порядку.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду протягом 15-ти днів з дня її складення.
Ухвала складена 25 листопада 2024 року.
Суддя З.М.Сухаревич
Суд | Заводський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 18.12.2024 |
Номер документу | 123797920 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Заводський районний суд м. Миколаєва
Сухаревич З. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні