Справа №672/1134/24
Провадження №2-о/672/81/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 грудня 2024 року м. Городок
Городоцький районний суд Хмельницької області в складі:
головуючої судді Рибачук О.Г.,
за участю секретаря судового засідання Стебло Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Сатанівська селищна рада Хмельницького району Хмельницької області про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,
ВСТАНОВИВ:
У жовтні 2024 року до Городоцького районного суду Хмельницької області надійшла заява ОСОБА_1 , в якій вона просить встановити факт належності Державного акта на право власності на земельну ділянку серії ХМ №041671 від 05.08.2005 року, виданого Городоцьким районним відділом земельних ресурсів.
В обґрунтування вимог заявниця посилається на те, що на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом від 21.06.2005 року №832 (ВСС №527739) на праві приватної власності їй належить земельна ділянка 6821284200:07:002:0317 загальною площею 2,5339 га, яка розташована на території Курівської сільської ради Городоцького району Хмельницької області, цільове призначення ведення товарного сільськогосподарського виробництва. 05.08.2005 заявниці видано Державний акт на право власності на зазначену земельну ділянку, однак у вказаному правовстановлюючому документі допущено помилку в написанні прізвища власниці. За паспортом прізвище заявниці « ОСОБА_2 », а у Державному акті« ОСОБА_3 ».
Оскільки виправлення помилки в Державному акті здійснювалось шляхом видачі нового Державного акту, а з 2013 року Державні акти на право приватної власності на земельну ділянку не видаються, тому заявниця не може виправити вказану помилку. Встановлення факту належності Державного акта необхідно заявниці для відновлення свого права власності в повній мірі та можливості розпоряджатись вказаним майном.
В судове засідання заявниця та її представник не з`явилися, представник попередньо подав заяву про розгляд справи за їх відсутності.
Представник заінтересованої особи в судове засідання не з`явився, попередньо подав заяву про розгляд справи за його відсутності за наявними в справі матеріалами.
Частиною 3 ст.211 ЦПК України передбачено, що учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Враховуючи дану норму закону, суд вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності сторін (їх представників).
Дослідивши письмові матеріали справи, повно і всебічно оцінивши всі фактичні обставини справи та докази, які мають значення для розгляду справи, суд вважає заявлені вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
ІНФОРМАЦІЯ_1 народилася ОСОБА_4 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 (а.с.8).
Як вбачається з копії свідоцтва про одруження, 05.04.1968 укладено шлюб між ОСОБА_5 та ОСОБА_4 .. Прізвище дружини після державної реєстрації шлюбу« ОСОБА_2 » (а.с.9).
19.05.2015 Городоцьким РС УДМС України в Хмельницькій області видано паспорт серії НОМЕР_2 на ім`я « ОСОБА_1 », ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.11).
Як вбачається з картки платника податків ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків НОМЕР_3 (а.с.12).
Поряд з цим, згідно копії Державного акта на право власності на земельну ділянку від 05.08.2005 року ОСОБА_6 на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом від 21.06.2005 року №832 (ВСС №527739) на праві приватної власності належить земельна ділянка загальною площею 2,5339 га, яка розташована на території Курівської сільської ради Городоцького району Хмельницької області, цільове призначення ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Акт зареєстровано в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за №010575100003 (а.с.7).
При цьому, в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі, копії якої містяться в матеріалах справи, власником земельної ділянки з кадастровим номером 6821284200:07:002:0317 зазначено « ОСОБА_6 », ідентифікаційний номер власника « НОМЕР_3 » (а.с.34).
Також, згідно копії довідки від 06.09.2024 року, що видана Сатанівською селищною радою, гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка зареєстрована в с.Тарасівка та ОСОБА_6 , на яку видано Державний акт на право на земельну ділянку серії ХМ №041671 від 05.08.2005 року це одна й та ж особа (а.с.17).
Згідно відповіді Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області від 10.10.2024 року за №29-22-0.502-3730/281-24 щодо надання роз`яснення чи існує на даний час можливість в позасудовому порядку внести виправлення до державного акта на право власності на земельну ділянку вбачається, що відповідно до чинного законодавства внести зміни (виправлення) орфографічної помилки в державному акті на право власності на земельну ділянку не вбачається можливим, оскільки його можна визнати зіпсованим (а.с.38).
Відповідно до п.12Постанови Пленуму Верховного суду №5 від 31.03.1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення»при розгляді справи про встановлення відповідно до п.6ст.273 ЦПК Українифакту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки в прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали, суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести в нього відповідні виправлення.
Державний акт на землю - це документ, виданий уповноваженим державним органом, що підтверджує право власності або право користування громадянина чи юридичної особи на земельну ділянку. Державний акт на землю містить інформацію про власника земельної ділянки, підстави набуття права власності (права користування) на земельну ділянку, місце розташування, площу земельної ділянки, опис суміжних землекористувачів, обмеження та обтяження у використанні ділянки.
Форми державного акта на право власності на земельну ділянку та державного акта на право постійного користування земельною ділянкою, затвердженіпостановою Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2002 року №449, яка втратила чинність на підставіНаказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 03.07.2013 р. №404 «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів».
З 1 січня 2013 року, у зв`язку з набранням чинностіЗакону України «Про Державний земельний кадастр», державні акти на право власності чи право постійного користування земельною ділянкою не видаються.
З 01.01.2013 року земельні ділянки як об`єкти права реєструються в Державному земельному кадастрі, а права на них (власності, користування тощо) у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Реєстрація прав щодо земельної ділянки можлива лише за умови, що таку ділянку зареєстровано в ДЗК.
На сьогодні, основним законом, що встановлює правові, економічні та організаційні основи діяльності у сфері Державного земельного кадастру єЗакон України «Про Державний земельний кадастр».
Відповідно до частини дев`ятої статті 21Закону №3613відомості про речові права на земельні ділянки, що виникли до 1 січня 2013 року, вносяться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, до ДЗК із Державного реєстру земель та документів, що відповідно до законодавства, яке діяло до 1 січня 2013 року, посвідчували право власності або право користування землею (земельними ділянками), а також книг записів (реєстрації) таких документів. Відомості про розподіл земель за формами власності і видами речових прав вносяться до ДЗК відповідно до даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Наявність помилки у правовстановлюючому документі на землю унеможливлює реалізацію особою своїх прав власника земельної ділянки.
Виправлення орфографічних помилок відбувалось до 2013 року шляхом видачі нових державних актів замість тих, що містять помилки. Проте, з 2013 року державні акти не видаються, а отже, отримати новий акт замість того в якому міститься помилка, неможливо. Крім того, слід звернути увагу на те, що за весь період видачі державних актів на право власності та на право постійного користування землею Інструкцією по їх заповненню заборонялося робити виправлення або помарки.
Отже, в раніше виданих державних актах на право власності на земельну ділянку чи право постійного користування земельною ділянкою жодних виправлень робити не можна, оскільки його можна визнати зіпсованим.
Існує судовий спосіб виправлення помилки, який передбачає звернення з позовом до суду про встановлення факту належності правовстановлюючого документу особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої зазначено в документі, що не збігаються з даними вказаними у Державному акті.
Судовий порядок встановлення факту належності правовстановлюючого документу є єдиним способом усунення перешкод у реалізації прав власника.
Відповідно до ч.1ст.89 ЦПК Українисуд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
У відповідності до вимогст.81 ЦПК Україникожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
З тексту заяви вбачається, що встановлення факту належності правовстановлюючого документу необхідно заявниці для вільного розпорядження своєю власністю.
За таких обставин, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для задоволення заяви про встановлення факту належності правовстановлюючого документу.
Керуючись статтями 12, 13, 81, 258, 263-265, 268, 293, 294, 315 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Сатанівська селищна рада Хмельницького району Хмельницької області про встановлення факту належності правовстановлюючого документа - задовольнити.
Встановити факт належності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_3 , правовстановлюючого документа, яким є Державний акт на право власності на земельну ділянку серії ХМ №041671 площею 2,5339 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер земельної ділянки 6821284200:07:002:0317, яка розташована на території Курівської сільської ради Городоцького району Хмельницької області, що виданий 05.08.2005 року Городоцьким районним відділом земельних ресурсів на ім`я « ОСОБА_6 ».
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Відомості щодо учасників справи:
Заявниця: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 .
Представник заявниці: адвокат Гетманюк Олександр Володимирович, РНОКПП НОМЕР_4 , місцезнаходження: 29015, Старокостянтинівське шосе, буд.7Б, оф.1, м.Хмельницький.
Заінтересована особа: Сатанівська селищнарада Хмельницького району Хмельницької області, ЄДРПОУ 04406118, місцезнаходження: 32034, вул.Бузкова, буд. 135 Ж, с-ще Сатанів, Хмельницького району, Хмельницької області.
Суддя Олена РИБАЧУК
Суд | Городоцький районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2024 |
Оприлюднено | 18.12.2024 |
Номер документу | 123800872 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Городоцький районний суд Хмельницької області
Рибачук О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні