Ухвала
від 17.12.2024 по справі 643/14637/24
МОСКОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 643/14637/24

Провадження № 2-з/643/88/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.12.2024 Суддя Московського районного суду м. Харкова Мельникова І.Д., розглянувши заяву представника позивача Товариства з обмеженою відповідальність «Об`єднання Хорс», Євсюкова Федіра Борисовича про забезпечення позову по цивільній справі за позовомТовариства з обмеженою відповідальність «Об`єднання Хорс» до Приватного акціонерного товариства «Харківське котлобудівельне підприємство «Котлоенергопроект», ОСОБА_1 про визнання договору недійсним та відновлення становища, яке існувало до порушення права, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Московського районного суду м. Харкова перебуває вказана цивільна справа.

09.12.2024 представником позивача подана заява про забезпечення позову, в якій просить постановити ухвалу в якій заборонити вчиняти будь-які дії пов`язані з відчуженням, реєстрацією та перереєстрацією транспортного засобу Opel Astra OTGF69, 2007 року випуску, номер кузову НОМЕР_1 , право власності на який зареєстроване за ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ).

В обґрунтування заяви зазначає, що у разі невжиття заходів забезпечення позову у вигляді заборони відчуження транспортного засобу, який є предметом оспорюваного правочину, останній може в подальшому бути реалізований іншим особам, в результаті чого буде знівельоване значення судового рішення у даній цивільній справі, що у випадку задоволення позову зумовить необхідність повторного звернення до суду з метою повернення такого майна.

Суд, вивчивши заяву про забезпечення позову, встановив наступне.

Відповідно до ч.3 ст. 12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1 ст.149ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити заходи забезпечення позову.

Згідно ч.2 ст.149ЦПК України забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Як роз`яснено в п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами цивільного законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» від 22.12.2006 № 9 розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову, з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Підставою для забезпечення позову є обґрунтоване припущення, що невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Цивільній процесуальний закон не зобов`язує суд при розгляді питань про забезпечення позову перевіряти обставини, які мають значення для справи, а лише запобігає ситуації, при якій може бути утруднено виконання рішення при задоволенні позову.

Заходи забезпечення позову повинні застосовуватись лише у разі необхідності та бути співмірими із заявленими вимогами, оскільки безпідставне забезпечення позову може призвести до порушення прав та законних інтересів. При цьому ухвалою про забезпечення позову не може вирішуватися спір по суті.

Згідно ч.2 ст.150ЦПК України суд може застосувати кілька видів забезпечення позову.

На підставі викладеного,суд вважає, що заява про забезпечення позову підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.149,150,153 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Заяву представника позивача Товариства з обмеженою відповідальність «Об`єднання Хорс», Євсюкова Федіра Борисовича, про забезпечення позову - задовольнити.

Заборонити вчиняти будь-які дії пов`язані з відчуженням, реєстрацією та перереєстрацією транспортного засобу Opel Astra OTGF69, 2007 року випуску, номер кузову НОМЕР_1 , право власності на який зареєстроване за ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ).

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Строк пред`явлення ухвали до виконання один рік.

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом 15 днів з дня її проголошення.

Оскарження ухвали не зупиняє її дії.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя І.Д. Мельникова

СудМосковський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення17.12.2024
Оприлюднено18.12.2024
Номер документу123803599
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —643/14637/24

Ухвала від 20.01.2025

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Мельникова І. Д.

Ухвала від 17.12.2024

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Мельникова І. Д.

Ухвала від 09.12.2024

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Мельникова І. Д.

Ухвала від 04.12.2024

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Мельникова І. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні