Справа № 525/1339/24
Провадження № 2-о/541/190/2024
У Х В А Л А
17 грудня 2024 року м.Миргород
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді: Третяка О. Г.,
присяжних Ручки М. А., Денисенко О. В.,
секретаря судового засідання Балко Л. П.,
представника заявника, адвоката Чуй А. І.,
представника особи відносно якої розглядається заява, адвоката Тимохіної Л. С.,
розглянувши у судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки над нею та призначення опікуна, заінтересована особа Виконавчий комітет Білоцерківської сільської ради Миргородського району Полтавської області, як орган опіки та піклування,
В С Т А Н О В И В:
07 листопада 2024 року до Миргородського міськрайонного суду Полтавської області на підставі розпорядження голови Великобагачанського районного суду Полтавської області від 25 жовтня 2024 року за № 10 про передачу справи на розгляд іншому суду надійшла заява ОСОБА_1 про визнання ОСОБА_2 недієздатною, встановлення опіки над нею та призначити опікуна.
Свою заяву обґрунтовує тим, що ОСОБА_2 є її матір`ю, яка визнана особою з інвалідністю І групи та згідно довідки до акту огляду МСЕК м. Запоріжжя МОЗ України від 25.04.2022 страждає стійким хронічним психічним захворюванням, яке призводить до того, що вона має обмеження життєдіяльності до самообслуговування, орієнтації, спілкування, контролю за своєю поведінкою.
Окрім цього зазначає, що на даний час її мати проживає разом з нею та перебуває на її утриманні, оскільки враховуючи стан психічного здоров`я вона потребує постійного нагляду та турботи.
Призначення експертизи є обов`язковим, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи (ст. 105 ЦПК України).
В судове засідання заявник не з`явилася, про дату, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином.
В судовому засіданні представником заявника, адвокатом Чуй А. І. підтримано клопотання про призначення по справі амбулаторної судово-психіатричної експертизи з метою визначення психічного стану ОСОБА_2 та здатності усвідомлювати нею значення своїх дій та керувати ними.
Представник особи відносно якої розглядається заява, адвокат Тимохіна Л. С. підтримала заявлене клопотання.
Представник заінтересованої особи Виконавчого комітету Білоцерківської сільської ради Миргородського району Полтавської області в судове засідання не з`явився, просив розгляд справи проводити у їх відсутність.
Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором (ч. 1 ст. 5 ЦПК України).
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі за умови, що для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.
Відповідно до ч. 1 ст. 298 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Враховуючи, що для вирішення даної справи по суті необхідні спеціальні знання, призначення експертизи для встановлення психічного стану особи є обов`язковим, суд вважає за необхідне призначити судово-психіатричну експертизу, провадження якої доручити експертам Полтавської філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України».
Оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України на час проведення експертизи провадження в справі необхідно зупинити.
Керуючись ст.ст. 105, 252, 298 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Призначити амбулаторну судово-психіатричну експертизу для визначення психічного стану ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 .
На вирішення експертизи поставити наступні питання:
1)Чи страждає ОСОБА_2 на будь-яке психічне захворювання?
2)Чи є захворювання ОСОБА_2 хронічним і стійким?
3)Чи дозволяє психічне захворювання ОСОБА_2 усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними?
Проведення експертизи доручити експертам судово-психіатричної експертної комісії при Полтавській філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» (36000 м. Полтава, вул. Медична, 1).
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.
Експертизу провести в строк не більше одного місяця з дня отримання експертною установою матеріалів справи.
В розпорядження експертів направити матеріали цивільної справи № 525/1339/24 та медичну картку амбулаторного хворого на ім`я ОСОБА_2 .
Зобов`язати заявника ОСОБА_1 , забезпечити явку підекспертної ОСОБА_2 у амбулаторну судово-психіатричну експертну комісію при Полтавській філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України».
На час проведення експертизи провадження у даній справі зупинити.
Ухвала може бути оскаржена протягом 15 днів з дня її проголошення до Полтавського апеляційного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: О. Г. Третяк
Присяжні: М. А. Ручка
О. В. Денисенко
Суд | Миргородський міськрайонний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2024 |
Оприлюднено | 18.12.2024 |
Номер документу | 123805874 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: |
Цивільне
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
Третяк О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні