Справа №538/2296/24 Провадження №2-о/549/59/24
УХВАЛА
12 грудня 2024 року Чорнухинський районний суд Полтавської області
у складі: головуючого - судді Крєпкого С.І.
присяжних Ведь О.М., Кір`янова С.О.
за участю: секретаря судового засідання Кривчун Я.А.
адвоката особи, стосовно якої розглядається
справа Орел В.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду селища Чорнухи в режимі відеоконференції цивільну справу за клопотанням ОСОБА_1 , заінтересована особа: орган опіки та піклування в особі виконавчого комітету Лохвицької міської ради Миргородського району Полтавської області, про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною,
установив:
ОСОБА_1 звернувся до Лохвицького районного суду Полтавської області з клопотанням про продовження строку дії рішення про визнання ОСОБА_2 недієздатною.
Заява обгрунтована тим, що ОСОБА_2 є його сестрою, яку рішенням Чорнухинського районного суду Полтавської області від 02.11.2022 визнано недієздатною строком на два роки, встановлено над нею опіку та призначено його опікуном.
ОСОБА_2 на цей час виявляє ознаки стійкого психічного розладу у вигляді вродженого недоумства рівня помірної розумової відсталості.
З огляду на викладене заявник з метою визначення психічного стану клопотав про призначення судово-психіатричної експертизи.
25 листопада 2024 року на підставі розпорядження голови Лохвицького районного суду від 18.11.2024 вказане клопотанні передано до Чорнухинського районного суду для розгляду.
Ухвалою Чорнухинського районного суду від 28.11.2024 відкрито провадження у справі за вказаною вище заявою та призначено її до розгляду.
Заявник надав суду заяву про проведення судового засідання за його відсутності, заявлені вимоги підтримує в повному обсязі.
Адвокат Орел В.І. клопотання про призначення у справі судово-психіатричної експертизи підтримав.
Виконавчий комітет Лохвицької міської ради Миргородського району повідомлявся про дату, час і місце розгляду справи, представник в судове засідання не з`явився (а.с.18).
Суд, заслухавши адвоката, вважає за необхідне призначити судово-психіатричну експертизу з метою встановлення психічного стану ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , виходячи з такого.
Відповідно до ч.1 ст.298ЦПКУкраїни суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Згідно з ч.1 ст.299 ЦПК України питання про виклик фізичної особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, вирішується в кожному випадку судом із урахуванням стану її здоров`я. Для визначення фактичної можливості такої особи з`явитися в судове засідання, а також про можливість особисто дати пояснення по суті справи у разі необхідностісудможе призначити відповідну експертизу.
З оглядуна те,що у справі вбачається наявність достатніх даних щодо психічного розладу здоров`я ОСОБА_2 длявстановлення її психічногостану потрібні спеціальнізнання вгалузі психіатрії, суддійшов висновкупро призначеннясудово-психіатричноїекспертизи,проведення якоїдоручити експертам Полтавської філії судових експертиз державної установи «Інститут судової психіатрії МОЗ України» (36013, м.Полтава, вул. Медична,1).
Відповідно до п.5 ч.1 ст.252ЦПКУкраїни суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
Оскільки на проведення експертизи потрібен час до закінчення її проведення провадження у справі відповідно до п.5 ч.1 ст.252ЦПКУкраїни слід зупинити.
Керуючись ст.ст.103-105,252, 260,298 ЦПК України, суд,
ухвалив:
1.Призначити судово-психіатричну експертизу ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
2.Проведення експертизи доручити експертам Полтавської філії судових експертиз державної установи «Інститут судової психіатрії МОЗ України» (36013,м.Полтава, вул. Медична,1).
На розгляд експертизи поставити питання:
1) Чи страждає ОСОБА_2 на хронічний, стійкий психічний розлад? Якщо так, то на який ?
2)Чи здатна ОСОБА_2 в силу свого психічного розладу усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?
3)Чи може ОСОБА_2 з урахуванням стану здоров`я, особисто давати пояснення по суті справи?
Для проведення експертизи направити експертам копію ухвали, матеріали цивільної справи, інші матеріали (за клопотанням експерта).
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст.384, 385 КК України.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено ЦПК України.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею.
Суддя С.І.Крєпкий
Присяжні О.М.Ведь
С.О.Кір`янова
Суд | Чорнухинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2024 |
Оприлюднено | 18.12.2024 |
Номер документу | 123806054 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: |
Цивільне
Чорнухинський районний суд Полтавської області
Крєпкий С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні