16.12.2024
Справа № 646/ 2010 /24
н/п 2/644/ 2578 /24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 грудня 2024 року м. Харків
Орджонікідзевський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого - судді Сітало А.К.,
за участю секретаря судового засідання Трач М.В.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в приміщенні Орджонікідзевського районного суду м. Харкова клопотання позивача ОСОБА_1 про забезпечення доказів по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Шевченківської селищної територіальної громади Куп`янського району Харківської області, третя особа Сьома Харківська міська державна нотаріальна контора про встановлення факту спільного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до Червонозаводського районного суду м. Харкова з позовною заявою до Шевченківської селищної територіальної громади Куп`янського району Харківської області, третя особа Сьома Харківська міська державна нотаріальна контора про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
На підставі ухвали Червонозаводського районного суду м. Харкова від 01.05.2024 року про передання справи за підсудністю, вказана цивільна справа передана в провадження Орджонікідзевського районного суду м. Харкова.
19.08.2024 року від позивача до суду надійшла заява про уточнення позовних вимог, в якій позивач просить встановити факт її постійного проживання разом з батьком ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , починаючи з 2015 року по день смерті останнього за адресою: АДРЕСА_1 .
Ухвалою Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 11.09.2024 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено розгляд справипроводити впорядку загальногопозовного провадження.
В ході підготовчого розгляду справи, позивач звернулася до суду з клопотанням про забезпечення доказів, в якому просить витребувати з Сьомої Харківської міської державної нотаріальної контори копію матеріалів спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В клопотанні про забезпечення доказів зазначено, що наявна у спадковій справі інформація, необхідна для з`ясування кола спадкоємців та спадкової маси, що в подальшому матиме суттєве значення для правильного вирішення справи.
Позивач самостійно не має можливості надати суду вказані в клопотанні документи, а тому просить їх витребувати.
Заява про забезпечення доказів подана та оформлена належним чином, відповідно до вимог ст. ст. 84, 117 ЦПК України.
Суд дослідивши заяву про забезпечення доказів, матеріали цивільної справи та зміст позовних вимог, приходить до висновку про задоволення заяви виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Відповідно до ч. 2 ст. 84 ЦПК України у клопотанні повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Відповідно до ч. 1 ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до ч. ч. 1-4 ст. 77 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.
Відповідно до ч. ч. 2, 4 ст. 83 ЦПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
Відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинахдругійтатретійстатті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Відповідно до ч. 4 ст. 84 ЦПК України суд може витребувати докази також до подання позову як захід забезпечення доказів у порядку, встановленомустаттями 116-118цього Кодексу.
Відповідно доч.1ст.116ЦПК України суд за заявою учасника справи або особи, яка може набути статусу позивача, має забезпечити докази, якщо є підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений або збирання або подання відповідних доказів стане згодом неможливим чи утрудненим.
Відповідно до ст. 117 ЦПК України, серед інших вимог, у заяві про забезпечення доказів повинно бути зазначено: докази, забезпечення яких є необхідним, а також обставини, для доказування яких вони необхідні; обґрунтування необхідності забезпечення доказів; спосіб,у якийзаявник проситьсуд забезпечитидокази,у разінеобхідності -особу,у якоїзнаходяться докази; перелік документів, що додаються до заяви.
Відповідно до ч. 2 ст. 118 ЦПК України заява розглядається не пізніше п`яти днів з дня її надходження до суду.
Відповідно до ч. 4 ст. 118 ЦПК України суд за клопотанням заявника може забезпечити докази без повідомлення інших осіб, які можуть отримати статус учасників справи зокрема, у разі, якщо повідомлення іншої сторони може унеможливити або істотно ускладнити отримання відповідних доказів.
Розглянувши вказане клопотання про забезпечення доказів, дослідивши матеріали справи з доданими до неї матеріалами, оцінивши зміст позовних вимог та предмет позову, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання.
Відповідно до ч. 6 ст. 84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Судом встановлено, що в провадженні суду перебуває цивільна справа в якій позивач просить встановити факт її постійного проживання разом з батьком ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , починаючи з 2015 року по день смерті останнього за адресою: АДРЕСА_1 .
В клопотанні про забезпечення доказів зазначено, що для повного та всебічного розгляду справи та встановлення фактичних обставин у справі існує необхідність витребування вказаних в клопотанні про витребування доказів документів. Самостійно позивач не має можливості надати суду вказані документи.
Для отримання вказаної інформації та для дослідження фактів, на які посилається позивач в обґрунтування своїх позовних вимог, необхідно витребувати з Сьомої Харківської міської державної нотаріальної контори копію спадкової справи відкритої після смерті ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Розглянувши клопотання про забезпечення доказів, дослідивши позовну заяву з доданими до неї матеріалами, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, оскільки у позивача відсутня можливість самостійно отримати докази зазначені в заяві.
Відповідно до ч. 6 ст. 84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Керуючись ст. ст. 84, 260-261, 353-354 ЦПК України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання позивача ОСОБА_1 про забезпечення доказів задовольнити.
Витребувати з Сьомої Харківської міської державної нотаріальної контори належним чином завірену копію спадкової справи заведеної після смерті ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , та на час смерті був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Копію ухвали суду направити до Сьомої Харківської міської державної нотаріальної контори для виконання.
Копію ухвали направити позивачу для відома.
Роз`яснити, що відповідно до ч. 7-8 ст. 84 ЦПК України, особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в п`ятнадцятиденний строк з дня вручення повного тексту ухвали суду.
Оскарження ухвали про забезпечення доказів не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Суддя: А. К. Сітало
Суд | Орджонікідзевський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2024 |
Оприлюднено | 19.12.2024 |
Номер документу | 123811117 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Орджонікідзевський районний суд м.Харкова
Сітало А. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні