Ухвала
від 17.12.2024 по справі 714/1649/24
ГЕРЦАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2-о/714/251/24

ЄУН : 714/1649/24

УХВАЛА

"17" грудня 2024 р. м. Герца

Суддя Герцаївськогорайонного судуЧернівецької області Єфтемій С.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа ОСОБА_2 , Герцаївська міська рада Чернівецького району Чернівецькій області, третя особа без самостійних вимог приватний нотаріус Єнакаке Юліяан Адамович про встановлення факту не проживання спадкоємця разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, -

В С Т А Н О В И В :

Представник заявника, адвокат Раца В.В. звернувся до суду в інтересах заявника із вказаною заявою щодо встановлення факту не проживання спадкоємця разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини.

Дослідивши зміст поданої заяви та додані до неї документи, вважаю, що заяву слід залишити без руху, з огляду на наступне.

Статтею 4 ЦПК України гарантовано кожній особі право в порядку, встановленому цим Кодексом на звернення до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до роз`яснень, викладених у постанові Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31 березня 1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», суд вправі розглядати справи про встановлення юридичних фактів, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки. Тобто, від встановлення такого факту залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян та встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.

Вирішуючи питання про прийняття заяв про встановлення фактів, що мають юридичне значення, судам необхідно враховувати, що ці заяви повинні відповідати як загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, встановленим ст. 175 ЦПК, так і вимогам щодо її змісту, передбаченим ст. 318 ЦПК.

Отже, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суддя перевіряє чи подана вона з додержанням норм чинного законодавства, а саме статей 175-177 ЦПК України та ст. 318 ЦПК.

Відповідно до п. 2, 4, 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити :

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

4)зміст позовнихвимог :спосіб (способи)захисту правабо інтересів,передбачений закономчи договором,або іншийспосіб (способи)захисту правта інтересів,який несуперечить законуі якийпозивач проситьсуд визначитиу рішенні;якщо позовподано докількох відповідачів-зміст позовнихвимог щодокожного зних;

5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

За змістом заяви з якою представник заявника звернувся до суду, вона оформлена в порядку окремого провадження, про що свідчить й розмір сплаченого судового збору.

У статті 42 ЦПК України міститься поняття щодо учасників справи, якими у справах окремого провадження являються заявники, інші заінтересовані особи (ч. 3 ст. 42). Третя особа як учасник справи віднесений до справ позовного провадження (ч. 1 ст. 42).

З оглядну на те, що у заяві з якою представник заявника звернувся до суду йдеться як про заявника, заінтересованих осіб так само й про третю особу - приватний нотаріус Єнакаке Ю.А., то суд позбавлений можливості оцінити обраний спосіб звернення до суду та відповідно визначити чи правильно сплачено судовий збір за таким зверненням.

Окрім того, у частині 6 ст. 14 ЦПК України передбачено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.

Якщо реєстрація електронного кабінету у Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суперечить релігійним переконанням особи, яка зобов`язана його зареєструвати відповідно до цієї частини, передбачені цим Кодексом процесуальні наслідки звернення до суду такою особою без реєстрації електронного кабінету у вигляді залишення її документа без руху, його повернення або залишення без розгляду не застосовуються за умови, що особа заявила про такі обставини одночасно із поданням відповідного документа шляхом подання окремої обґрунтованої письмової заяви.

Наявність електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, зокрема для адвокатів з 21 лютого 2024 року є обов`язковою. Вказане, встановлено Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення обов`язків учасників судової справи» № 3424-IXвід 19.10.2023 року.

На порушення зазначеного, будь-які відомості щодо наявності в представника заявника - адвокат Раца В.В. електронного кабінету у заяві не наведено. Також не мітить заява і відомостей про наявність чи то відсутність електронного кабінету в інших учасників справи.

Також узаяві невиклад обставин,якими заявник(представник)обґрунтовує своївимоги щодо встановлення факту не проживання спадкоємця разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини та які юридичні наслідки він породжує для самого захисника. Також не зазначено та до заяви не долучено докази на підтвердження чи то спростування того, що ОСОБА_2 проживав у спірному господарстві на яке заявник бажає оформити спадщину.

Згідно ч.1 ст.185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Також, суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.

При наведених вище обставинах, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням представнику заявника строку на усунення викладених в ухвалі недоліків.

Без усунення недоліків заява не може бути прийнята до провадження суду.

Враховуючи викладене, залишення даної заяви без руху з підстав, передбачених законом, не є порушенням права на справедливий судовий захист, оскільки після усунення недоліків заява буде вважатися поданою в день первісного її подання до суду.

Керуючись ст. ст. 175, 185 ЦПК України, -

П О С Т А Н О В И В:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа ОСОБА_2 , Герцаївська міська рада Чернівецького району Чернівецькій області, третя особа без самостійних вимог приватний нотаріус Єнакаке Юліяан Адамович про встановлення факту не проживання спадкоємця разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини - залишити без руху.

Запропонувати представнику заявника адвокату Раца В.В. усунути встановлені при поданні заяви недоліки та надати докази щодо наявності в нього електронного кабінету в ЄСІТС.

Повідомити представника заявника, що відповідно до частини 6 ст. 14 ЦПК України, останній як адвокат зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами та надати відповідні докази.

Сповістити представника заявника про необхідність виправити недоліки заяви в строк, який не може перевищувати десять днів з дня отримання ухвали і роз`яснити, що в протилежному випадку заява буде вважатись неподаною і повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

СудГерцаївський районний суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення17.12.2024
Оприлюднено19.12.2024
Номер документу123811490
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —714/1649/24

Ухвала від 27.12.2024

Цивільне

Герцаївський районний суд Чернівецької області

Єфтемій С. М.

Ухвала від 17.12.2024

Цивільне

Герцаївський районний суд Чернівецької області

Єфтемій С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні