Постанова
від 12.12.2024 по справі 179/455/24
ДНІПРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ДНІПРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Провадження № 22-ц/803/8846/24 Справа № 179/455/24 Суддя у 1-й інстанції - Кравченко О. Ю. Суддя у 2-й інстанції - Халаджи О. В.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 грудня 2024 року м. Дніпро

Дніпровський апеляційний суд у складі:

головуючого судді: Халаджи О.В.

суддів: Космачевської Т.В., Максюти Ж.І.,

секретар Піменова М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в у. Дніпро апеляційну скаргу ОСОБА_1 , в інтересах якого діє ОСОБА_2 на рішення Магдалинівського районного суду Дніпропетровської області від 10 липня 2024 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Новомосковського відділуДержавної виконавчоїслужби уНовомосковському районіДніпропетровської областіПівденного міжрегіональногоуправління Міністерстваюстиції (м.Одеса), ОСОБА_3 ,третя особаТОВ «ТендерХаб» провизнання недійснимирезультатів земельнихторгів,визнання недійснимдоговору купівлі-продажуземельної ділянки,скасування державноїреєстрації прававласності,зобов`язання вчинитипевні дії (суддя першої інстанції Кравченко О.Ю., повний текст рішення складено 16 липня 2024 року),

ВСТАНОВИВ:

У березні 2024 року ОСОБА_1 звернувся до Магдалинівського районного суду Дніпропетровської області з позов до Новомосковського відділу Державної виконавчої служби у Новомосковському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), ОСОБА_3 , третя особа ТОВ «Тендер Хаб» про визнання недійсними результатів земельних торгів, визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки, скасування державної реєстрації права власності, зобов`язання вчинити певні дії, в якому просив:

Визнати недійсними результати торгів з продажу земельної ділянки площею 5,151 га, кадастровий номер 1222386500:02:027:0395, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована за адресою: Дніпропетровська область, Магдалинівський р-н, сщ/рада Приютська, та викладені у формі протоколу про результати земельних торгів №LAP001-UA-20231218-71141 від 22.01.2024 року.

Визнати недійсним договір купівлі-продажу земельної ділянки площею 5,151 га, кадастровий номер 1222386500:02:027:0395, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована за адресою: Дніпропетровська область, Магдалинівський р-н, сщ/рада Приютська, укладеного 12.02.2024 року між старшим державним виконавцем Новомосковського відділу державної виконавчої служби у Новомосковському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління юстиції (м.Одеса) Адаменко Миколою Миколайовичем та ОСОБА_3 , посвідченим приватним нотаріусом Новомосковського районного нотаріального округу Дейнего С.І., зареєстрованого в реєстрі за №180.

Скасувати державну реєстрацію права власності ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на земельну ділянку площею 5,151 га, кадастровий номер 1222386500:02:027:0395, площею 5,151 га, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована за адресою Дніпропетровська область, Магдалинівський р-н, сщ/рада Приютська, що виникла на підставі договору купівлі-продажу, укладеного 12.02.2024 року між старшим державним виконавцем Новомосковського відділу державної виконавчої служби у Новомосковському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління юстиції (м.Одеса) Адаменко Миколою Миколайовичем та ОСОБА_3 , посвідченим приватним нотаріусом Новомосковського районного нотаріального округу Дейнего С.І., зареєстрованого в реєстрі за №180, зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 22.02.2024 року, номер відомостей про речове право:53814859.

Зобов`язати Новомосковський відділ державної виконавчої служби у Новомосковському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління юстиції (м.Одеса) вирішити питання щодо підписання протоколу електронного аукціону №LAP001-UA-20231218-71141 з продажу земельної ділянки, кадастровий номер 1222386500:02:027:0395, площею 5,151 га, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована за адресою: Дніпропетровська область, Магдалинівський район, сщ/рада Приютська з ОСОБА_1 та укладення з ним договору купівлі-продажу за вказаним лотом.

Стягнути з відповідачів судові витрати та витрати на правову допомогу.

Рішенням Магдалинівського районного суду Дніпропетровської області від 10 липня 2024 року у задоволенні позову ОСОБА_1 до Новомосковського відділу Державної виконавчої служби у Новомосковському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), ОСОБА_3 , третя особа ТОВ «Тендер Хаб» про визнання недійсними результатів земельних торгів, визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки, скасування державної реєстрації права власності, зобов`язання вчинити певні дії відмовлено.

На вказане рішення суду представником ОСОБА_1 , Скоробогатовою Д.В., була подана апеляційна скарга. В якій адвокат зазначає, що оскаржуване рішення ухвалено з порушенням норм матеріального та процесуального права, та без належного з`ясування обставин справи.

Скарга мотивована тим, що відмовляючи у задоволенні позову суд першої інстанції зазначав, що позивачем для участі в земельних торгах з продажу земельної ділянки сільськогосподарського призначення не подано документів на підтвердження громадянства, зокрема паспорту громадянина України, а тому організатором земельних торгів обґрунтовано було прийнято рішення про дискваліфікацію позивача, як учасника земельних торгів.

Наголошує на тому, що ОСОБА_1 на земельних торгах виступав саме в якості учасника аукціону як фізична особа, який відповідно до ч. 7 ст. 137 Земельного кодексу України не зобов`язаний подавати документи що підтверджують громадянство учасників (акціонерів, членів) та бенефіціарного власника (якщо потенційним покупцем є юридична особа). Вимога щодо надання паспорту передбачена тільки для осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті. Позивач, в свою чергу є фізичною особою, від отримання реєстраційного номеру облікової картки платника податків не відмовлявся, а отже не мав обов`язку, щодо подання паспорту або іншого документу на підтвердження громадянства учасника (акціонера, членів) та бенефіціарного власника, що повністю відповідає нормам ст. 130 Земельного кодексу України та Вимог №1031.

ОСОБА_2 просила оскаржуване рішення скасувати та ухвалити нове, яким позовні вимоги задовольнити у повному обсязі

Від представника ОСОБА_3 ОСОБА_4 , надійшов відзив на апеляційну скаргу, в якому вона зазначає, що позивачем визнається той факт, що ним не надавалась копія паспорту при поданні документів для участі в аукціоні.

Вимоги позивача про визнання недійсними результатів торгів, викладених у формі протоколу про проведення таких торгів є неналежними способами захисту..

Позивач у позовній заяві не посилався та не доводив існування будь-яких обставин на підтвердження недобросовісності ОСОБА_3 , який придбав земельну ділянку на торгах у порядку, встановленому для виконання судових рішень

ОСОБА_4 просила рішення Магдалинівського районного суду Дніпропетровської області від 10 липня 2024 року залишити без змін.

Від інших учасників справи відзив на апеляційну скаргу не надходив.

У судовому засіданні представник ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , доводи апеляційної скарги підтримала та просила її задовольнити.

Представник ОСОБА_3 ОСОБА_4 у судовому засіданні проти доводів апеляційної скарги заперечувала та просила відмовити у їх задоволенні.

У судовому засіданні представник Новомосковського ДВС Гриценюк Д.І. проти доводів апеляційної скарги заперечувала та просила відмовити у їх задоволенні.

ОСОБА_3 до судового засідання не з`явився про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Згідно із ч. 2 ст.372ЦПК України неявка сторін або інших учасників справи, належним чином повідомлених про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає розгляду справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 367 ЦПК України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними в ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступного.

Згідно ч. 1 ст. 375 ЦПК України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судом першої інстанції встановлено, що на виконанні у Новомосковському ВДВС у Новомосковському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) перебуває виконавче провадження №46294054 з примусового виконання виконавчого листа №183/9302/13-ц, виданого Новомосковським міськрайонним судом Дніпропетровської області про стягнення з ОСОБА_5 на користь ОСОБА_6 аліментів на утриманні дітей у розмірі 1/3 частки з усі видів заробітку (доходів) щомісяця, але не менше, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 03.12.2013 року та до досягнення дітьми повноліття.

В рамках виконавчого провадження, державним виконавцем арештована та описана земельна ділянка, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер 1222386500:02:027:0395, площею 5,151 га, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована за адресою: Дніпропетровська область, Магдалинівський р., сщ/рада Приютська.

18.12.2023 року Новомосковський ВДВС оголосив про продаж арештованої землі на «англійському аукціоні» у формі аукціону на авторизованому електронному майданчикуhttps://tenderhab.in.ua/(ідентифікатор аукціону № LAР001-UA-20231218-71141).

17 січня 2024 року позивачем до оператора електронного майданчика ТОВ «Українська енергетична біржа» було подано заяву на участь у земельних торгах, у формі аукціону № LAР001-UA-20231218-71141 з продажу земельної ділянки з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер 1222386500:02:027:0395, площею 5,151 га, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована за адресою: Дніпропетровська область, Магдалинівський р., сщ/рада Приютська та сплачено реєстраційний та гарантійний внески (а.с.33-71).

В оголошенні про продаж арештованої землі на «англійському аукціоні» у формі аукціону на авторизованому електронному майданчику https://tenderhab.in.ua/ (ідентифікатор аукціону № LAE001-UA-20231229-68333) земельної ділянки, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер 1222386500:02:027:0395, площею 5,151 га, яка розташована за адресою: Дніпропетровська обл., Магдалинівський р., сщ/рада Приютська, організатором торгів було зазначено про перелік та вимоги до оформлення документів та, зокрема, зазначено про необхідність подання для учасників фізичних осіб - паспорту громадянина України, ідентифікаційний код та довідку з міграційної служби (а.с.169-171).

19.01.2024 року відбулися земельні торги в електронній торговій системі Prozoro з продажу земельної ділянки кадастровий номер 1222386500:02:027:0395, в яких позивач ОСОБА_1 прийняв участь та запропонував найвищу цінову пропозицію лота в розмірі 230 000 грн.

Після завершення земельних торгів 19.01.2024 року оператором було автоматично сформовано протокол про результати земельних торгів № LAР001-UA-20231218-71141 лот №46294054 (а.с.18-19).

Після формування вказаного протоколу про результати земельних торгів, старшим державним виконавцем Новомосковського відділу державної виконавчої служби у Новомосковському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) Адаменком М. було винесено та опубліковано Рішення про відмову у підписанні протоколуLAР001-UA-20231218-71141 про результати земельних торгів лот №46294054 у зв`язку з тим, що ОСОБА_1 не подано документів, які підтверджують громадянство учасників (акціонерів, членів) та бенефіціарного власника (якщо потенційним покупцем є юридична особа), подання яких передбачено Вимогами щодо підготовки до проведення та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису), затверджених постановою КМУ від 22.09.2021 №1013 та абз.9 ч.7 ст.137 ЗК України (а.с.48).

Як вбачаєтьсяз протоколупро результатиземельних торгів №LAР001-UA-20231218-71141, у зв`язку з дискваліфікацією ОСОБА_7 , переможцем земельних торгів визнано відповідача ОСОБА_3 (а.с.18-19).

За результатами проведених земельних торгів по лоту №46294054 від 19.01.2024 року та протоколу про результати земельних торгів №LAР001-UA-20231218-71141 від 19.01.2024 року, 12 лютого 2024 року між старшим державним виконавцем Новомосковського ВДВС у Новомосковському районі Дніпропетровської області Адаменком М.М. та відповідачем ОСОБА_3 було укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки кадастровий номер 1222386500:02:027:0395, загальною площею 5,151 га, що розташована на території Приютської селищної ради Магдалинівського району Дніпропетровської області, посвідчений приватним нотаріусомНовомосковського району Дніпропетровської області Дейнего С.І. (а.с.29-31).

22 лютого 2024 року приватним нотаріусом Новомосковського районного нотаріального округу Дейнего С.І. зареєстровано за ОСОБА_3 право власності на земельну ділянку кадастровий номер 1222386500:02:027:0395 в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, номер відомостей про речове право 53814859 (а.с.32).

Позивач не погоджується із результатами проведених 19.01.2024 року земельних торгів №LAР001-UA-20231218-71141(у формі аукціону), які оформлені протоколом від 19.01.2024, стверджуючи, що рішення про його дискваліфікацію як переможця цих торгів є протизаконним, а результати проведених торгів є недійсними.

Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що позивачем для участі у земельних торгах з продажу земельної ділянки сільськогосподарського призначення не подано документів на підтвердження громадянства, зокрема паспорту громадянина України, а тому організатором земельних торгів обґрунтовано було прийнято рішення про дискваліфікацію позивача, як учасника земельних торгів.

Колегія суддів погоджується з даним висновком суду першої інстанції.

Порядок продажу прав на земельні ділянки на конкурентних засадах, врегульований главою 21 Земельного кодексу України та положеннями Вимог щодо підготовки до проведення та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису), затверджених постановою КМУ від 22 вересня 2021 року №1013 (далі Вимоги №1013).

Так,відповідно доч.1ст.135ЗК Українипорядок проведенняземельних торгів,визначений цимКодексом,є обов`язковиму разі,якщо наземельних торгахздійснюються,зокрема, продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення всіх форм власності.

Відповідно до ч.2 ст.135 ЗК України земельні торги проводяться у формі електронного аукціону в режимі реального часу в мережі Інтернет, за результатами проведення якого укладається договір купівлі-продажу, оренди, суборенди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки з переможцем земельних торгів, який запропонував найвищу ціну за земельну ділянку, що продається, або найвищу ціну за придбання прав емфітевзису, суперфіцію, або найвищий розмір орендної (суборендної) плати, зафіксовані під час проведення земельних торгів (далі - цінова пропозиція).

Учасник земельних торгів - це фізична або юридична особа, яка розмістила в електронній торговій системі документи, зазначені вчастині сьомійстатті 137 цього Кодексу, сплатила реєстраційний та гарантійний внески, зробила закриту цінову пропозицію і відповідно до закону може набувати право власності чи користування земельною ділянкою, виставленою на земельних торгах.

Переможець земельних торгів - це учасник, який подав найвищу цінову пропозицію за лот, у разі якщо ним зроблено щонайменше один крок торгів (крім випадку, встановленогоабзацом третімчастини п`ятої статті 138 цього Кодексу), у випадках, встановленихчастиною сімнадцятоюстатті 137 цього Кодексу, - учасник з наступною за величиною ціновою пропозицією за умови, що ним зроблено щонайменше один крок торгів, а в разі однакових цінових пропозицій - учасник, який подав раніше цінову пропозицію, за умови відсутності його відмови від очікування.

Організатором земельнихторгів є у разі виконання рішень, що підлягають примусовому виконанню в порядку, встановленомуЗаконом України"Про виконавче провадження", - державний, приватний виконавець.

Для проведення земельних торгів організатор земельних торгів укладає з оператором електронного майданчика, підключеного до електронної торгової системи, договір про організацію та проведення земельних торгів.

Згідно із положеннями п. 45 Вимог №1013, переможець земельних торгів визначається шляхом автоматичної оцінки електронною торговою системою цінових пропозицій учасників та формування протоколу про результати земельних торгів з урахуванням положень абзацу сьомого частини другої статті 135 Кодексу.

Частиною 7 стаття 137 ЗК України передбачено, що особа, яка бажає взяти участь у земельних торгах, подає через особистий кабінет в електронній торговій системі:

а) заяву про участь у земельних торгах, підписану кваліфікованим електронним підписом;

б) для юридичної особи - копію витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань або копію документа про реєстрацію у державі її місцезнаходження (витяг із торговельного, банківського або судового реєстру тощо), засвідчену згідно із законодавством держави його видачі, перекладену українською мовою (для юридичної особи - нерезидента), інформацію про державу, в якій зареєстровані або мають постійне місце проживання засновники (учасники) юридичної особи, у статутному (складеному) капіталі якої є частка іноземного капіталу, інформацію про кінцевого бенефіціарного власника. Якщо особа не має кінцевого бенефіціарного власника, зазначається інформація про відсутність кінцевого бенефіціарного власника і про причину його відсутності;

для громадянина України, фізичної особи - підприємця - копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або копію паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті);

для іноземних громадян та осіб без громадянства - інформацію про прізвище, власне ім`я та по батькові (за наявності), громадянство (підданство) іншої держави, постійне місце проживання в державі, громадянином (підданим) якої є особа, копію документа, що посвідчує особу.

Копії зазначених документів засвідчуються кваліфікованим електронним підписом особи, яка бажає взяти участь у торгах;

в) документи, що підтверджують сплату реєстраційного та гарантійного внесків (копії розрахункових документів, виписки з рахунків), а в разі проведення земельних торгів з продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення - документи, що підтверджують сплату таких платежів з рахунку особи, яка бажає взяти участь у торгах, відкритого в українському або іноземному банку (крім банків держав, внесених FATF до списку держав, що не співпрацюють у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом).

Представник фізичної чи юридичної особи також розміщує документи, що підтверджують його право діяти від імені учасника торгів.

Якщо земельні торги проводяться щодо земельної ділянки сільськогосподарського призначення, особа, яка бажає взяти участь у таких торгах, подає через особистий кабінет в електронній торговій системі також документи, що підтверджують її відповідність вимогам статті 130 цього Кодексу. Перелік таких документів встановлює Кабінет Міністрів України.

Відповідно до ч.1 ст.130 ЗК України набувати правовласності наземельні ділянкисільськогосподарського призначенняможуть: а)громадяни України; б)юридичні особиУкраїни,створені ізареєстровані зазаконодавством України,учасниками (акціонерами,членами)яких єлише громадяниУкраїни та/абодержава,та/аботериторіальнігромади; в)територіальнігромади; г) держава.

Відповідно до пункту 29 Вимог №1013, під час реєстрації для участі в земельних торгах потенційний покупець через свій особистий кабінет заповнює електронну форму, подає в довільній формі заяву про участь у земельних торгах, на яку накладається електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, і завантажує електронні копії документів, передбачені частиною сьомою статті 137 Кодексу.

Якщо потенційний покупець бажає взяти участь у земельних торгах щодо земельної ділянки сільськогосподарського призначення, він подає також документи, що підтверджують його відповідність вимогам статті 130 Кодексу, згідно з додатком 2.

Додатком 2до Вимог№1013передбачено,що відповідно доабзацу дев`ятогочастини сьомої статті 137 Земельного кодексу України потенційні покупці разом із заявою про участь в земельних торгах також подають копії таких документів:

документи, які містять відомості про структуру власності (якщо потенційним покупцем є юридична особа);

документи, що підтверджують громадянство учасників (акціонерів, членів) та бенефіціарного власника (якщо потенційним покупцем є юридична особа);

документи, що підтверджують джерела походження коштів, зокрема: декларація про майновий стан і доходи; декларація про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру/декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або органу місцевого самоврядування; річна (квартальна, інша) фінансова та/або податкова звітність юридичної особи - набувача та фізичної особи - підприємця (за наявності), що отримана нотаріусом безпосередньо від набувача (баланс, витяги, що містять дані про прибутки та збитки господарської діяльності клієнта, податкова декларація з додатками); фінансова звітність юридичної особи - набувача, що оприлюднена відповідно до вимог законодавства; інші документи, що підтверджують джерела походження коштів;

документи про перебування у шлюбі (чи його розірвання), у тому числі зареєстрованому за кордоном, та про набуття земельних ділянок сільськогосподарського призначення на праві спільної сумісної власності подружжя (у разі наявності, якщо потенційним покупцем є фізична особа);

документ, що містить інформацію щодо юридичних осіб, права на частку у статутному (складеному) капіталі, у пайовому фонді, акції, паї яких потенційний покупець, має із обов`язковим зазначенням найменування юридичної особи, ідентифікаційного коду юридичної особи, розміру належної йому частки у статутному (складеному) капіталі, у пайовому фонді, та/або кількість належних йому акцій, паїв (у разі наявності, якщо потенційним покупцем є фізична особа);

документи, які підтверджують право власності учасника земельних торгів на земельні ділянки сільськогосподарського призначення (у разі наявності таких прав).

Відповідно до ч.16 ст.137 ЗК України протокол про результати земельних торгів та договір за результатами проведення земельних торгів (крім договору купівлі-продажу земельної ділянки) підписуються організатором та переможцем торгів шляхом накладення кваліфікованих електронних підписів у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Переможець земельних торгів підписує протокол про результати земельних торгів протягом трьох робочих днів з дня, наступного за днем його формування електронною торговою системою. Організатор земельних торгів підписує протокол про результати земельних торгів протягом шести робочих днів з дня, наступного за днем його формування електронною торговою системою.

На вимогу переможця торгів протокол про результати земельних торгів та/або договір за результатами проведення земельних торгів, укладені шляхом накладення кваліфікованих електронних підписів організатором та переможцем торгів, можуть бути підписані також у паперовій формі.

Протокол про результати земельних торгів є підставою для укладення договору купівлі-продажу земельної ділянки, прав емфітевзису, суперфіцію, договорів оренди, суборенди землі, емфітевзису, суперфіцію.

За змістом ч. 19 ст. 137 ЗК України організатор земельних торгів не підписує протокол торгів, не укладає договір за результатами проведення земельних торгів з переможцем торгів, який:

а) не відповідає встановленим цим Кодексом вимогам до особи, яка може набувати земельну ділянку або права на неї;

б) не подав документи або відомості, обов`язковість подання яких встановлена частиною сьомою цієї статті, та/або в зазначених документах наявні неправдиві відомості;

в) не отримав погодження Верховної Ради України або Кабінету Міністрів України, встановленого частиною двадцять третьою цієї статті.

Не можуть бути підставою для прийняття рішення про відмову в підписанні протоколу про результати земельних торгів та подальшому укладенні договору за результатами проведення земельних торгів технічні, орфографічні та інші помилки у заяві про участь у земельних торгах або в документах та матеріалах, що подаються разом із такою заявою, які не впливають на зміст відповідного документа.

Аналогічні підстави для прийняття рішення про відмову у підписанні протоколу про результати земельних торгів передбачені пунктом 49 Вимог №1013, відповідно до якого організатор земельних торгів приймає рішення про відмову у підписанні протоколу про результати земельних торгів, про відмову у підписанні договору за результатами проведення земельних торгів з переможцем торгів, який: не відповідає встановленим Кодексом вимогам до особи, яка може набувати земельну ділянку або права на неї; не подав документи або відомості, обов`язковість подання яких встановлена частиною сьомою статті 137 Кодексу, та/або в зазначених документах наявні неправдиві відомості; не отримав погодження Верховної Ради України або Кабінету Міністрів України у випадках, встановлених Кодексом.

Відповідно до ч.2 ст.138 ЗК України земельні торги можуть бути скасовані або визнані такими, що не відбулися, чи їх результати можуть бути визнані судом недійсними.

Відповідно доп.1ч.1ст.13Закону України«Про Єдинийдержавний демографічнийреєстр тадокументи,що підтверджуютьгромадянство України,посвідчують особичи їїспеціальний статус»документами,що підтверджуютьгромадянство Україниє: а)паспорт громадянинаУкраїни; б)паспорт громадянинаУкраїни длявиїзду закордон; в)дипломатичний паспортУкраїни; г)службовий паспортУкраїни; ґ)посвідчення особиморяка; д)посвідчення членаекіпажу; е)посвідчення особина поверненняв Україну; є) тимчасове посвідчення громадянина України.

Відповідно до положень частини третьої статті12, частини першої статті81 ЦПК Україникожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Частиною шостоюстатті 81 ЦПК Українипередбачено, що доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Згідно із частиною першоюстатті 76 ЦПК Українидоказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування (частина першастатті 77 ЦПК України).

Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи (стаття 79 ЦПК України).

Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування (частина першастатті 80 ЦПК України).

У частині першійстатті 89 ЦПК Українивизначено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

У справі, що переглядається встановлено та не заперечується учасниками справи, зокрема позивачем та його представником, що позивачем під час здійснення реєстрації для участі у земельних торгах не надано на підтвердження громадянства, паспорту громадянина України, довідку з держаної міграційної служби щодо підтвердження належності до громадянства України, а отже колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що позивачем не виконано вимоги учасника аукціону, які заявлені організатором та зокрема визначені Земельним кодексом України, норми якого у даному випадку є імперативними, а отже позивач на власний розсуд всупереч встановленим нормам Закону не подав належні документи за для участі у аукціону.

Оскільки, місцевим судом встановлено, що позивачем не надано повний пакет документів визначених Законом для участі у конкурсі, апеляційний суд вважає, що вказаний висновок відповідає нормам матеріального права та не вбачає підстав для скасування оскаржуваного рішення.

Інші доводи апеляційної скарги зводяться до незгоди з висновком суду першої інстанції стосовно встановлення обставин справи, містять посилання на факти, що були предметом дослідження й оцінки судом.

Згідно з усталеною практикою Європейського суду з прав людини, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободзобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною залежно від характеру рішення (справа "Серявін та інші проти України" від 10 лютого 2010 року).

Європейський суд з прав людини (далі - ЄСПЛ) вказав, що пункт перший статті 6 Конвенції зобов`язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов`язку можуть бути різними, залежно від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги, між іншим, різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов`язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи (рішення у справі "Проніна проти України", N 63566/00, § 23, ЄСПЛ, від 18 липня 2006 року).,

Колегія суддів перевірила доводи апеляційної скарги на предмет законності судового рішення виключно в межах заявлених в суді першої інстанції вимог та які безпосередньо стосуються правильності застосування судом норм матеріального і дотримання норм процесуального права, у зв`язку із чим, не вдається до аналізу і перевірки інших доводів, які за своїм змістом зводяться до необхідності переоцінки доказів та встановлення обставин у справі, оскільки доводи апеляційної скарги не спростовують правильність висновків суду першої інстанції і не дають підстав вважати, що судом порушено норми процесуального права та/або неправильно застосовано норми матеріального права, апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а оскаржуване судове рішення без змін

Керуючись статтями 374, 375,381 ЦПК України, апеляційний суд, -

ПОСТАНОВИВ :

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 , в інтересах якого діє ОСОБА_2 залишити без задоволення.

Рішення Магдалинівського районного суду Дніпропетровської області від 10 липня 2024 року залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття. Касаційна скарга на судове рішення подається безпосередньо до Касаційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Судді: О. В. Халаджи

Т.В. Космачевська

Ж.І. Максюта

Повний текст судового рішення складено 17 грудня 2024 року.

Головуючий-суддя О.В. Халаджи

СудДніпровський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення12.12.2024
Оприлюднено19.12.2024
Номер документу123811687
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них:

Судовий реєстр по справі —179/455/24

Постанова від 12.12.2024

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Халаджи О. В.

Постанова від 12.12.2024

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Халаджи О. В.

Ухвала від 24.10.2024

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Халаджи О. В.

Ухвала від 16.09.2024

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Халаджи О. В.

Ухвала від 16.09.2024

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Халаджи О. В.

Ухвала від 09.09.2024

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Халаджи О. В.

Ухвала від 12.08.2024

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Халаджи О. В.

Рішення від 10.07.2024

Цивільне

Магдалинівський районний суд Дніпропетровської області

Кравченко О. Ю.

Ухвала від 04.07.2024

Цивільне

Магдалинівський районний суд Дніпропетровської області

Кравченко О. Ю.

Ухвала від 06.06.2024

Цивільне

Магдалинівський районний суд Дніпропетровської області

Кравченко О. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні