Виноградівський районний суд Закарпатської області
Справа № 299/8378/24
У Х В А Л А
17.12.2024 року м. Виноградів
Суддя Виноградівського районного суду Закарпатської області Трагнюк В.Р., ознайомившись, відповідно до вимог ст.ст. 175, 177, 318 ЦПК України з матеріалами заяви адвоката Продан О.В., яка діє в інтересах заявника ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Орган опіки та піклування Пийтерфолвівської сільської ради, ОСОБА_2 , Виноградівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Берегівському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про усиновлення,
В С Т А Н О В И В:
12.12.2024 року адвокат Продан О.В., в інтересах ОСОБА_1 , звернулася до суду з заявою в порядку окремого провадження, про усиновлення.
Дослідивши текст заяви, обстеживши матеріали приєднані до неї, суд прийшов до висновку, що дана позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177, 318 ЦПК України.
Порядок розгляду справ про усиновлення встановлений главами 1, 5 Розділу IV ЦПК України та рекомендаціями Пленуму Верховного Суду України, викладеними в Постанові від 30.03.2007 року №3 "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав", а правовідносини, що виникли між сторонами, регулюються нормами Конвенції про права дитини та ст.ст.207-242 СК України.
Відповідно до ст.20 Конвенції про права дитини, та дитина, яка тимчасово або постійно позбавлена сімейного оточення або яка в її власних найкращих інтересах не може залишатися в такому оточенні, має право на особливий захист і допомогу, що надається державою, а згідно зі ст.21 зазначеної Конвенції при усиновленні мають враховуватись найкращі інтереси дитини.
Відповідно до ч.1 ст.223 Сімейного кодексу України особа, яка бажає усиновити дитину, подає до суду заяву про усиновлення. Подання такої заяви через представника не допускається.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених ЦПК України.
Відповідно до п.1 ч.4 ст. 185 ЦПК України заява повертається у випадках, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Враховуючи те, що за приписами ч.1 ст.223 СК України подання до суду заяви про усиновлення заявником не допускається, а вказана заява подано адвокатом Продан О.В. в інтересах заявника, така заява підлягає поверненню.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 260 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Повернути подану заяву адвокату Продан Оксані Василівні.
Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали до Закарпатського апеляційного суду.
Суддя В. Р. Трагнюк
Суд | Виноградівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2024 |
Оприлюднено | 19.12.2024 |
Номер документу | 123812208 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Виноградівський районний суд Закарпатської області
Трагнюк В. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні