Ухвала
від 16.12.2024 по справі 301/4157/24
ІРШАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 301/4157/24

2-о/301/433/24

У Х В А Л А

"16" грудня 2024 р. м. Іршава

Суддя Іршавського районного суду Закарпатської області Бобик О.І., вивчивши матеріали заяви ОСОБА_1 , в інтересах якої діє ОСОБА_2 , де заінтересовані особи: Мукачівська міська рада, ОСОБА_3 про встановлення факту, що має юридичне значення,

в с т а н о в и в:

Заявник ОСОБА_1 , в інтересах якої діє ОСОБА_2 звернулася до суду із заявою у якій просить встановити факт родинних відносин.

Перевіривши матеріали заяви, суддя доходить висновку, що заяву необхідно залишити без руху з таких підстав.

Відповідно до п.3Постанови Пленуму ВСУ від 31 березня 1995 року N 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення»вирішуючи питання про прийняття заяв про встановлення фактів, що мають юридичне значення, судам необхідно враховувати, що ці заяви повинні відповідати як загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, так і вимогам щодо її змісту.

Перед відкриттям провадження у справі, суддя з`ясовує чи подано заяву із додержанням вимог, викладених у статтях175і177 ЦПК України.

Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Законом України «Про судовий збір» визначено правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Відповідно з ч. 2 ст. 9 Закону України «Про судовий збір» суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду заяви у справах окремого провадження фізичною особою, підлягає сплаті судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн.

Тобто заявнику необхідно сплатити судовий збір та надати квитанцію про оплату.

Відповідно до ч. 1 ст. 293 ЦПК України, окреме провадження це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Згідно із п. 5 ч. 2 ст. 293, п. 1 ч. 1 ст. 315 ЦПК України, суд в порядку окремого провадження розглядає справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, зокрема, встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

Згідно статті 318 Цивільного процесуального кодексу України у заяві повинно бути зазначено: який факт заявник просить встановити та з якою метою; причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; докази, що підтверджують факт. До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.

Як вбачається із поданої заяви, заявник зазначає метою встановлення факту родинних відносин оформлення своїх спадкових прав, водночас до заяви додано копію довідки до акту огляду МСЕК, з якої вбачається, що ОСОБА_3 є інвалідом другої групи, що може бути пов`язаними з доведенням наявності підстав для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.

Однак, до участі у справі не залучено Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки як заінтересовану особу.

Відповідно до ч.2 ст. 185 ЦПК України - в ухвалі про залишення заяви без руху суддя зазначає недоліки заяви, спосіб і строк їх усунення, підстави залишення заяви без руху.

Отже, заявнику необхідно усунути вищевказані недоліки заяви для подальшого вирішення питання щодо відкриття провадження по справі.

Відповідно до вимог ч.2ст. 185 ЦПК України -в ухвалі про залишення заяви без руху суддя зазначає строк усунення недоліків заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.

Керуючись ст. 174-177, 185, 259-261, 352, 353 ЦПК України, ЗУ "Про судовий збір", суддя,

п о с т а н о в и в:

Заяву ОСОБА_1 , в інтересах якої діє ОСОБА_2 , де заінтересовані особи: Мукачівська міська рада, ОСОБА_3 про встановлення факту, що має юридичне значення - залишити без руху для усунення вказаних недоліків заяви, викладених в ухвалі.

Встановити заявнику для усунення недоліків строк 2 дні, з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.

Копію ухвали про залишення заяви без руху надіслати заявнику.

У разі не усунення зазначених недоліків у встановлений строк заява вважатиметься неподаною та буде повернута заявнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Іршавського

районного суду: О. І. Бобик

СудІршавський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення16.12.2024
Оприлюднено19.12.2024
Номер документу123812247
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —301/4157/24

Ухвала від 23.12.2024

Цивільне

Іршавський районний суд Закарпатської області

Бобик О. І.

Ухвала від 16.12.2024

Цивільне

Іршавський районний суд Закарпатської області

Бобик О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні