Справа № 446/806/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.06.2024 року Кам`янка-Бузький районний суд Львівської області в складі:
головуючого - судді Самсін М. Л.
з участю секретаря Груба Л.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м.Кам`янка-Бузька Львівської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Добротвірської селищної ради Львівської області про визнання права власності на спадкове майно,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Кам`янка-Бузького районного суду Львівської області з позовом до відповідача про визнання права власності на нерухоме майно у порядку спадкування, посилаючись на те, що після смерті спадкодавця відкрилася спадщина, що складається з нерухомого майна у виді земельної ділянки.
Позивач звернувшись до державного нотаріуса Кам`янка-Бузького районного нотаріального округу Львівської області із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом, - отримав відмову у видачі такого свідоцтва у зв`язку з відсутністю оригінала правовстановлюючих документів на спадкове майно у виді земельної ділянки.
Від представника позивача до суду надійшла заява про розгляд справи без його участі, заявлені вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
У судове засідання представник відповідача не з`явився. До початку судового засідання, через канцелярію суду подав заяву про розгляд справи за його відсутності, проти позову не заперечує.
Розглянувши подані заяви, враховуючи не явку відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до вимоги ч. 1ст. 280 ЦПК України, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.
За таких обставин, за згодою позивача, суд ухвалив проводити заочний розгляд справи.
Відповідно до вимог ч. 1ст. 16 ЦК України«Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу».
Відповідно до ч. 1ст. 81 ЦПК Україникожнастороназобов`язанадовести ті обставини,на які вона посилається як на підставу своїхвимогабо заперечень,крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1ст. 1223 Цивільного Кодексу України, право на спадкування мають особи, визначенні у заповіті. Згідност. 1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла бабця позивача - ОСОБА_2 , про що 03.02.1998 р. Кам`янка-Бузькою міською радою Львівської області складено актовий запис № 04.
До спадкового майна, що належало ОСОБА_2 входила земельна ділянка загальною площею 3,70 умовних кадастрових гектарів, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, без встановлення меж на місцевості, на території Сілецької сільської ради Кам`янка-Бузького району Львівської області, згідно сертифіката на право приватної власності на землю (СЗЧ), серія ЛВ 048690 від 21.04.1997 за № 354, що підтверджується довідкою № 26 від 26.10.2023 року, виданою Добротвірською селищною радою Чевоноградського району Львівської області.(а.с.16).
ОСОБА_2 заповіт не складала.
Як встановлено, після смерті ОСОБА_2 позивач фактично спадщину прийняв.
Згідно матеріалів справи, довідки № 51 від 26.11.2023, виданої Добротвірською селищною радою Червоноградського району Львівської області позивач, ОСОБА_1 проживав без реєстрації разом з бабусею, ОСОБА_3 до дня її смерті, ІНФОРМАЦІЯ_2 . ОСОБА_1 здійснював догляд за бабусею ОСОБА_2 , обробляв город, ремонтував житловий будинок, здійснив її поховання і фактично вступив в управління спадковим майном.(а.с.13).
Мати позивача ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , актовий запис № 16.(а.с.11)
09.12.2023 сестра позивача, ОСОБА_5 , своєю заявою, посвідченою Бабій О.В., приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу та зареєстрованою за № 6601, відмовилась від прийняття спадщини, після померлої ОСОБА_2 .(а.с.17).
Відповідно до ч. 3ст. 1296 Цивільного кодексукраїни, відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.
Відповідно дост. 1216 ЦК Україниспадкування є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб ( спадкоємців).
Ст. 1218 Цивільного кодексу Українивизначено, що до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент спадщини і не припинились внаслідок смерті.
Відповідно до ч. 1ст. 1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Згідно зіст. 328 ЦК Україниправо власності набувається на підставах, що не заборонені законом і вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Відповідно до положеньст. 392 ЦК України, власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
За таких підстав, суд оцінивши у повному об`ємі усі належні докази по справі, приходить до висновку, що позивач будучи спадкоємцем за законом має право на визнання за ним права власності на спадкове майно, після померлої ОСОБА_2 на спадкове нерухоме майно у виді : земельної ділянки загальною площею 3,70 умовних кадастрових гектарів, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, без встановлення меж на місцевості, на території Сілецької сільської ради Кам`янка-Бузького району Львівської області, згідно сертифіката на право приватної власності на землю (СЗЧ), серія ЛВ 048690 від 21.04.1997 за № 354.
На підставі викладеного та керуючись,ст. ст.9-13,81,200,206,258-259,263-265,280-282ЦПК України, ст.ст.328,392,1216,1218,1268,1296 ЦК України, -
ВИРІШИВ :
Позовзадовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_2 , право власності на спадкове майно: земельну ділянку загальною площею 3,70 умовних кадастрових гектарів, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, без встановлення меж на місцевості, на території Сілецької сільської ради Кам`янка-Бузького району Львівської області, згідно сертифіката на право приватної власності на землю (СЗЧ), серія ЛВ 048690 від 21.04.1997 за № 354.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів відповідно до порядку визначеногост. 284 ЦПК України.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня його проголошення.
Суддя М.Л.Самсін
Суд | Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 10.06.2024 |
Оприлюднено | 19.12.2024 |
Номер документу | 123813426 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області
Самсін М. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні