ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
17.12.2024м. ДніпроСправа № 904/5424/24
Суддя Бажанова Ю.А. , розглянувши матеріали
за позовом ОСОБА_1 , м. Дніпро
до відповідача-1: Приватного акціонерного товариства "Науково-виробниче підприємство "Орбіта", м. Дніпро
до відповідача-2: Приватного акціонерного товариства "Фінансова компанія "Актив", м. Ізмаїл Одеської області
про визнання права власності на цінні папери, -
СУТЬ СПОРУ:
ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом, в якому просить визнати за ОСОБА_1 право власності на 254 штуки простих іменних акцій у бездокументарній формі, емітованих Приватним акціонерним товариством "Науково-виробниче підприємство "Орбіта".
Перевіривши матеріали позовної заяви, господарський суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху з таких підстав.
Частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до пункту 4 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Спосіб захисту суб`єктивних цивільних прав - це закріплені законом матеріально-правові засоби примусового характеру, за допомогою яких провадиться відновлення (визнання) порушених (оспорюваних) прав і вплив на правопорушника.
За загальним правилом (частина перша статті 5 Господарського процесуального кодексу України) суд, здійснюючи правосуддя, захищає права, свободи та інтереси фізичних і юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Викладене слід розуміти так, що суд захищає права, свободи та інтереси осіб у спосіб, який прямо передбачено нормою матеріального права або договором.
При цьому позивач, обираючи спосіб захисту, який він просить суд застосувати для захисту його прав, свобод чи інтересів, може обирати між кількома способами захисту (передбаченими законом або договором), якщо це не заборонено законом.
Якщо ж законом або договором не передбачено способу захисту, який би ефективно захищав права, свободи чи інтереси позивача, суд може захистити їх у спосіб, що не суперечить закону (частина друга статті 5 Господарського процесуального кодексу України).
Якщо способу захисту законом або договором не передбачено і позивач обирає інший спосіб захисту його прав, свобод чи інтересів, у позовній заяві має бути наведено відповідне обґрунтування необхідності застосування такого способу захисту, інакше суд залишає позовну заяву без руху на підставі частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України.
В поданій позивачем позовній заяві позивачем вказано два відповідачі: Приватне акціонерне товариство "Науково-виробниче підприємство "Орбіта" та Приватне акціонерне товариство "Фінансова компанія "Актив", однак не зазначено які вимоги спрямовані до Приватного акціонерного товариства "Науково-виробниче підприємство "Орбіта", а які до Приватного акціонерного товариства "Фінансова компанія "Актив".
Відповідно до пункту 5 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Позовна заява не містить виклад обставин щодо невизнання, оспорення права власності на акції зі сторони Приватного акціонерного товариства "Фінансова компанія "Актив" та Приватного акціонерного товариства "Науково-виробниче підприємство "Орбіта" правові підстави до Приватного акціонерного товариства "Фінансова компанія "Актив" та Приватного акціонерного товариства "Науково-виробниче підприємство "Орбіта" (при цьому позовна заява подана до двох відповідачів).
Згідно з вимогами пункту 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити, зокрема повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України).
Відповідно до поданої позовної заяви позивачем зазначено РНОКПП ОСОБА_1 : НОМЕР_1 (у вступній частині позову), у прохальній частині позову зазначено РНОКПП ОСОБА_1 : НОМЕР_2 , тобто позовна заява містить різні РНОКПП ОСОБА_1 .
Разом з тим, відповідно до картки фізичної особи - платника податків щодо позивача копія якої подана разом з позовом убачається, що РНОКПП позивача НОМЕР_3 , тобто відмінний від вказаних у позові.
Отже, позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статтях 162, Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з частиною першою статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Частиною 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст. 162, 164 ч. 1 ст. 174, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву залишити без руху.
Позивачу протягом десяти днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви, а саме:
- вказати зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
- вказати виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги,; правові підстави позову щодо кожного із відповідачів;
- зазначити РНОКПП позивача.
Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.А. Бажанова
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2024 |
Оприлюднено | 19.12.2024 |
Номер документу | 123817334 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бажанова Юлія Андріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні