Справа № 909/1026/24
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13.12.2024 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Михайлишина В. В., секретар судового засідання Безрука Н. К., розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження справу
за позовом: Державного міського підприємства "Івано-Франківськтеплокомуненерго"
(вул. Б. хмельницького, буд. 59 А, м. Івано-Франківськ, 76007)
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Івано-Франківськ
теплоенерго"
(вул. Індустріальна, буд. 34, корпус 4, м. Івано-Франківськ, 76014)
про стягнення заборгованості за виконані ремонтні роботи в сумі 86 263, 20 гривень,
за участі:
від позивача: Біяна Богдана Романовича,
від відповідача: представник у судове засідання не з`явився,
В С Т А Н О В И В:
1. Під час судового розгляду справи здійснювалося фіксування судових засідань за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
2. Рішення у цій справі ухвалено у нарадчій кімнаті за результатами оцінки поданих доказів.
3. За результатами розгляду справи суд бере до уваги таке.
І. СУТЬ СПОРУ
4. У жовтні 2024 року до Господарського суду Івано-Франківської області звернулася Державне міське підприємство "Івано-Франківськтеплокомуненерго" із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Івано-Франківськ теплоенерго" про стягнення заборгованості за виконані ремонтні роботи в сумі 86 263, 20 гривень.
ІІ. ВИРІШЕННЯ ПРОЦЕСУАЛЬНИХ ПИТАНЬ ПІД ЧАС РОЗГЛЯДУ СПРАВИ
5. 31.10.2024 суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі; постановив здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження; розгляд справи по суті призначив на 29.11.2024; зобов`язав сторони подати заяви по суті спору, зокрема: відповідачу встановив 15 - ти денний строк з моменту вручення ухвали суду для подачі відзиву на позов.
6. 29.11.2024 суд відклав розгляд справи по суті на 13.12.2024.
7. В судові засідання представник відповідача жодного разу не з`явився.
8. Про дату, час та місце судових засідань у справі відповідач належним чином повідомлявся відповідними ухвалами суду, які направлені в його Електронний кабінет у підсистемі "Електронний суд".
9. Згідно положень частини 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України, днем вручення судового рішення є, зокрема, день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи. Якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.
10. Станом на 13.12.2024 відповідач правом на подання відзиву на позов не скористався, свої пояснення стосовно позову до суду не подав.
11. Будь-яких інших заяв, клопотань або заперечень від сторін не надходило.
12. Водночас, як визначено в частині 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
13. За приписами частини 1 та пункту 1 частини 3 статті 202 Господарського процесуального кодексу України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час та місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті. Якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника, зокрема, у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
14. Водночас суд зауважує, що сторони зобов`язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об`єктивного дослідження всіх обставин справи. У разі неподання учасником судового процесу з неповажних причин або без повідомлення причин матеріалів та інших доказів, витребуваних господарським судом, останній може здійснити розгляд справи за наявними в ній матеріалами та доказами.
15. Також, відповідач не скористався своїм правом, згідно приписів статті 197 Господарського процесуального кодексу України, на участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
16. Відповідно до пункту 7 частини другої статті 129 Конституції України, основними засадами судочинства є розумні строки розгляду справи судом.
17. Згідно пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.
18. Чинні міжнародні договори, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України згідно зі статтею 9 Конституції України. Пріоритетність застосування норм таких міжнародних договорів у господарському процесі встановлена статтею 3 Господарського процесуального кодексу України.
19. Відповідно до Закону України "Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основних свобод" від 17.07.1997, дана Конвенція та Протоколи до неї № № 2, 4, 7, 11 є частиною національного законодавства України.
20. За правилами статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", суди застосовують при розгляді справ як джерело права Конвенцію та практику Європейського суду з прав людини.
21. Конвенція на відміну від національного законодавства України не запроваджує чітких строків розгляду справи, проте посилання на строк містить стаття 6 Конвенції, яка постулює дефініцію розумного строку розгляду справи.
22. Критерій розумності строку розгляду справи також наведений в Інформаційному листі Вищого господарського суду України від 18.11.2003 № 01-8/1427. У цьому листі зазначено: "Критеріями оцінки розгляду справи упродовж розумного строку є складність справи, поведінка учасників процесу і поведінка державних органів (суду), важливість справи для заявника". Визначаючи ці критерії, ВГСУ посилається на рішення Європейського суду з прав людини у справі "Красношапка проти України" № 23786/02 від 30.11.2006 (§ 51).
23. Аналізуючи практику Європейського суду з прав людини, можна дійти висновку, що критерії оцінки розумності строку розгляду справи має формувати суд, який розглядає справу. Саме суддя має визначати тривалість вирішення спору, спираючись на здійснену ним оцінку розумності строку розгляду в кожній конкретній справі, враховуючи її складність, поведінку учасників процесу, можливість надання доказів тощо.
24. Разом із тим, відкладення розгляду справи є правом та прерогативою суду, основною умовою для якого є не відсутність у судовому засіданні учасників справи, а не можливість вирішення спору у відповідному судовому засіданні. Тобто, неявка учасника судового процесу у судове засідання за умови належного повідомлення сторони про дату, час та місце розгляду справи, не є безумовною підставою для відкладення розгляду справи.
25. Враховуючи вищенаведене, суд зазначає, що судом, згідно вимог Господарського процесуального кодексу України, надавалась в повному обсязі можливість учасникам справи щодо обґрунтування їх правової позиції по суті справи та подання доказів, чим забезпечено принцип змагальності, а відтак суд вважає, що спір належить вирішити по суті у відсутності представника відповідача за матеріалами справи, запобігаючи, одночасно, безпідставному затягуванню розгляду спору та сприяючи своєчасному поновленню порушених прав.
ІІІ. ПОЗИЦІЯ СТОРІН
26. Позиція позивача. Обґрунтовуючи свої позові вимоги позивач посилається на порушення відповідачем умов Договорів підряду № ТЕ-00155 від 10.12.2021, № ТЕ-00156 від 10.12.2021 та № ТЕ-00157 від 10.12.2021 в частині повної та своєчасної оплати вартості виконаних робіт, що призвело до виникнення заборгованості в сумі 86 263, 20 гривень.
27. Позиція відповідача. Відзив на позов не подав, проти позову не заперечив.
IV. ОБСТАВИНИ СПРАВИ
28. 10.12.2021 між ДМП "Івано-Франківськтеплокомуненерго" (Підрядник) та ТОВ "Івано-Франківськ теплоенерго" (Замовник) було укладено Договір підряду № ТЕ-00155 (далі Договір № ТЕ-00155), за пунктом 1.1. якого Замовник замовляє, а Підрядник виконує ремонтні роботи по заміні аварійної ділянки тепломережі від ТК4 до житлового будинку по вул. Нова, 19 в м. Івано-Франківську, забезпечує необхідну якість робіт у відповідності до нормативних документів, здає їх в обумовлені строки Замовнику, при необхідності усуває зауваження приймальної комісії, щодо дефектів, допущених з його вини, а також надає гарантію на виконані роботи в строк визначений законом для даного виду робіт. Замовник зобов`язується прийняти та оплатити виконані роботи.
29. Відповідно до пункту 2.1. Договору № ТЕ-00155 вартість виконаних робіт за цим Договором визначається на підставі договірної ціни та кошторису (Додаток № 1), складених у відповідності до "Правил визначення вартості будівництва (ДСТУ Б Д.1.1-1:2013)" та інших діючих нормативних документів і становить 17 794, 80 гривень, в тому числі ПДВ.
30. Пунктом 2.2. Договору № ТЕ-00155 встановлено, що у разі потреби виконання додаткових робіт, які виникли в процесі проведення ремонтних робіт, їх вартість визначається окремо на основі дефектних актів, актів приймання робіт (форма КБ-2) та довідки про вартість виконаних робіт (форма КБ-3), які складаються Підрядником та погоджуються Замовником.
31. За пунктом 5.1. Договору № ТЕ-00155, розрахунки за виконані роботи проводяться Замовником виключно грошовими коштами на поточний рахунок Підрядника. За дату оплати приймається дата перерахування коштів Замовником на поточний рахунок Підрядника.
32. Згідно пункту 5.2. Договору № ТЕ-00155, розрахунок за Договором здійснюється на підставі підписаного Сторонами Акту приймання виконаних робіт та Довідки про вартість виконаних робіт протягом трьох місяців з дати підписання.
33. Пунктом 6.1. Договору № ТЕ-00155 встановлено, що за невиконання чи неналежне виконання умов цього Договору Сторони несуть відповідальність згідно чинного законодавства та умов цього Договору.
34. Даний Договір набирає чинності з моменту підписання його Замовником та Підрядником та діє до 31.12.2022 року, але в будь-якому випадку, до моменту його остаточного виконання Сторонами (п. 8.1. Договору № ТЕ-00155).
35. Так, 31.12.2021 позивач підписав з відповідачем Акт № 60 Б 2-02-1-1 надання послуг за грудень 2021 року, у відповідності до Договору № ТЕ-00155 від 10.12.2022, на суму 17 794, 80 гривень.
36. 10.12.2021 між ДМП "Івано-Франківськтеплокомуненерго" (Підрядник) та ТОВ "Івано-Франківськ теплоенерго" (Замовник) було укладено Договір підряду № ТЕ-00156 (далі Договір № ТЕ-00156), за пунктом 1.1. якого Замовник замовляє, а Підрядник виконує ремонтні роботи тепломережі до житлового будинку по вул. К. Гузара, 9 в м. Івано-Франківську, забезпечує необхідну якість робіт у відповідності до нормативних документів, здає їх в обумовлені строки Замовнику, при необхідності усуває зауваження приймальної комісії, щодо дефектів, допущених з його вини, а також надає гарантію на виконані роботи в строк визначений законом для даного виду робіт. Замовник зобов`язується прийняти та оплатити виконані роботи.
37. Відповідно до пункту 2.1. Договору № ТЕ-00156, вартість виконаних робіт за цим Договором визначається на підставі договірної ціни та кошторису (Додаток № 1), складених у відповідності до "Правил визначення вартості будівництва (ДСТУ Б Д.1.1-1:2013)" та інших діючих нормативних документів і становить 45 746, 40 гривень, в тому числі ПДВ.
38. Пунктом 2.2. Договору № ТЕ-00156 встановлено, що у разі потреби виконання додаткових робіт, які виникли в процесі проведення ремонтних робіт, їх вартість визначається окремо на основі дефектних актів, актів приймання робіт (форма КБ-2) та довідки про вартість виконаних робіт (форма КБ-3), які складаються Підрядником та погоджуються Замовником.
39. За пунктом 5.1. Договору № ТЕ-00156, розрахунки за виконані роботи проводяться Замовником виключно грошовими коштами на поточний рахунок Підрядника. За дату оплати приймається дата перерахування коштів Замовником на поточний рахунок Підрядника.
40. Згідно пункту 5.2. Договору № ТЕ-00156, розрахунок за Договором здійснюється на підставі підписаного Сторонами Акту приймання виконаних робіт та Довідки про вартість виконаних робіт протягом трьох місяців з дати підписання.
41. Пунктом 6.1. Договору № ТЕ-00156 встановлено, що за невиконання чи неналежне виконання умов цього Договору Сторони несуть відповідальність згідно чинного законодавства та умов цього Договору.
42. Даний Договір набирає чинності з моменту підписання його Замовником та Підрядником та діє до 31.12.2022 року, але в будь-якому випадку, до моменту його остаточного виконання Сторонами (п. 8.1. Договору № ТЕ-00156).
43. 31.12.2021 позивач підписав з відповідачем Акт № 60 Б 7-02-1-1 надання послуг за грудень 2021 року, у відповідності до Договору № ТЕ-00156 від 10.12.2022, на суму 45 746, 40 гривень.
44. 10.12.2021 між ДМП "Івано-Франківськтеплокомуненерго" (Підрядник) та ТОВ "Івано-Франківськ теплоенерго" (Замовник) було укладено Договір підряду № ТЕ-00157 (далі Договір №ТЕ-00157), за пунктом 1.1. якого Замовник замовляє, а Підрядник виконує ремонтні роботи тепломережі до житлового будинку по вул. Незалежності, 81 в м. Івано-Франківську, забезпечує необхідну якість робіт у відповідності до нормативних документів, здає їх в обумовлені строки Замовнику, при необхідності усуває зауваження приймальної комісії, щодо дефектів, допущених з його вини, а також надає гарантію на виконані роботи в строк визначений законом для даного виду робіт. Замовник зобов`язується прийняти та оплатити виконані роботи.
45. Відповідно до п. 2.1. Договору № ТЕ-00157, вартість виконаних робіт за цим Договором визначається на підставі договірної ціни та кошторису (Додаток № 1), складених у відповідності до "Правил визначення вартості будівництва (ДСТУ Б Д.1.1-1:2013)" та інших діючих нормативних документів і становить 22 722, 00 гривень, в тому числі ПДВ.
46. Пунктом 2.2. Договору № ТЕ-00157 встановлено, що у разі потреби виконання додаткових робіт, які виникли в процесі проведення ремонтних робіт, їх вартість визначається окремо на основі дефектних актів, актів приймання робіт (форма КБ-2) та довідки про вартість виконаних робіт (форма КБ-3), які складаються Підрядником та погоджуються Замовником.
47. За пунктом 5.1. Договору № ТЕ-00157, розрахунки за виконані роботи проводяться Замовником виключно грошовими коштами на поточний рахунок Підрядника. За дату оплати приймається дата перерахування коштів Замовником на поточний рахунок Підрядника.
48. Згідно пункту 5.2. Договору № ТЕ-00157, розрахунок за Договором здійснюється на підставі підписаного Сторонами Акту приймання виконаних робіт та Довідки про вартість виконаних робіт протягом трьох місяців з дати підписання.
49. Пунктом 6.1. Договору № ТЕ-00157 встановлено, що за невиконання чи неналежне виконання умов цього Договору Сторони несуть відповідальність згідно чинного законодавства та умов цього Договору.
50. Даний Договір набирає чинності з моменту підписання його Замовником та Підрядником та діє до 31.12.2022 року, але в будь-якому випадку, до моменту його остаточного виконання Сторонами (п. 8.1. Договору № ТЕ-00157).
51. 31.12.2021 позивач підписав з відповідачем Акт № 60 Б 6-02-1-1 надання послуг за грудень 2021 року, у відповідності до Договору № ТЕ-00157 від 10.12.2022, на суму 22 722, 00 гривень.
52. Позивач зазначає, що свої зобов`язання в порядку та строки визначені Договорами підряду № ТЕ-00155, № ТЕ-00156 та № ТЕ-00157 від 10.12.2021 виконав.
53. Водночас, заборгованість відповідача перед позивачем у загальному розмірі 86 263, 20 гривень в добровільному порядку не сплачена, що зумовило позивача звернутись з даним позовом до суду.
V. ПОЗИЦІЯ СУДУ
Норми права та мотиви, якими суд керувався при ухваленні рішення.
54. Пунктом 1 частини 2 статті 11 Цивільного кодексу України передбачено, що однією із підстав виникнення цивільних прав та обов`язків є договори та інші правочини.
55. Згідно зі статтею 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
56. Як визначено частиною 1 статті 193 Господарського кодексу України, суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
57. Відповідно до частини 2 статті 193 Господарського кодексу України, кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим кодексом, іншими законами або договором.
58. За правилами частини 1 статті 526 Цивільного кодексу України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
59. Згідно із частиною 1 статті 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк. Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
60. Як визначено у статті 599 Цивільного кодексу України, зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
61. Договір є обов`язковим для виконання сторонами, що встановлено статтею 629 Цивільного кодексу України.
62. Відповідно до частини 1 статті 837 Цивільного кодексу України, за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов`язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов`язується прийняти та оплатити виконану роботу.
63. За приписами частини 1 статті 612 Цивільного кодексу України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
64. У договорі підряду визначається ціна роботи або способи її визначення, що передбачено у частині 1 статті 843 Цивільного кодексу України.
65. Пунктами 5.2. Договорів підряду № ТЕ-00155, № ТЕ-00156 та № ТЕ-00157 від 10.12.2021 визначено, що розрахунок за Договором здійснюється на підставі підписаного Сторонами Акту приймання виконаних робіт та Довідки про вартість виконаних робіт протягом трьох місяців з дати підписання.
66. Матеріалами справи підтверджується виконання позивачем робіт на загальну суму 86 263, 20 гривень, зокрема, підписаним обома сторонами Актами надання послуг за грудень 2021 року на суму 17 794, 80 гривень, на суму 45 746, 40 гривень та на суму 22 722, 00 гривень.
67. Факт наявності основного боргу у відповідача перед позивачем в розмірі 86 263, 20 гривень доведений суду належним чином. Строк оплати з умовами Договорів є таким, що настав.
68. В свою чергу, відповідачем не спростовано доводів позивача та доказів сплати заборгованості за означеними Договорами підряду № ТЕ-00155, № ТЕ-00156 та № ТЕ-00157 від 10.12.2021 до суду не надано.
69. За таких обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Івано-Франківськ теплоенерго" заборгованості за Договорами підряду № ТЕ-00155, № ТЕ-00156 та № ТЕ-00157 від 10.12.2021 в сумі 86 263, 20 гривень є обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню.
70. Відповідно до частин 1 - 4 статті 13 Господарського процесуального кодексу України, судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
71. Частиною 1 статті 74 Господарського процесуального кодексу України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
72. Одночасно статтею 86 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Висновок суду.
73. Враховуючи фактичні обставини справи та наведені норми законодавства, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є правомірними, обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи, не спростовані відповідачем, тому підлягають задоволенню у повному обсязі.
Судові витрати.
74. Згідно із частиною 1 статті 123 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
75. При зверненні з позовом позивач сплатив судовий збір в розмірі 3 028, 00 гривень (платіжна інструкція № 708 від 24.10.2024).
76. Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 129 Господарського процесуального кодексу України, враховуючи задоволення позову, судовий збір покладається на відповідача.
Керуючись статтями 73, 86, 123, 129, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. Позов Державного міського підприємства "Івано-Франківськтеплокомуненерго" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Івано-Франківськ теплоенерго" про стягнення заборгованості за виконані ремонтні роботи в сумі 86 263, 20 гривень задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Івано-Франківськ теплоенерго" (вул. Індустріальна, буд. 34, корпус 4, м. Івано-Франківськ, 76014; ідентифікаційний код: 43668356) на користь Державного міського підприємства "Івано-Франківськтеплокомуненерго" (вул. Б. хмельницького, буд. 59 А, м. Івано-Франківськ, 76007; ідентифікаційний код: 03346058) 86 263, 20 гривень (вісімдесят шість тисяч двісті шістдесят три гривні двадцять копійок) заборгованості за виконані ремонтні роботи, а також 3 028, 00 гривень (три тисячі двадцять вісім гривень) судового збору.
3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
4. Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
5. Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Західного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
6. Повний текст рішення складено - 17.12.2024.
Суддя В. В. Михайлишин
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 13.12.2024 |
Оприлюднено | 19.12.2024 |
Номер документу | 123817668 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань підряду |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Михайлишин В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні