ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"16" грудня 2024 р. м. Київ
Справа № 911/3320/24
Суддя Господарського суду Київської області А.Р. Ейвазова, розглянувши матеріали позовної заяви ОСББ «ШАЛІМОВА 59» до Товариства з обмеженою відповідальністю «РІЕЛТ ПРОПЕРТІ ГРУП» про стягнення 269 627,32грн,
ВСТАНОВИВ:
ОСББ «ШАЛІМОВА 59» (далі позивач, ОСББ «Шалімова 59) звернулося до Господарського суду Київської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «РІЕЛТ ПРОПЕРТІ ГРУП» (далі відповідач, ТОВ «Ріелт Проперті Груп») про стягнення 269627,32грн боргу по оплаті внесків на утримання багатоквартирного будинку за період з листопада 2021 року по листопад 2024 року.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на те, що відповідач є власником нежитлових приміщень в багатоквартирному будинку, розташованому в АДРЕСА_1 , де створено об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, однак, не виконує свого обов`язку, визначеного статутом та рішеннями загальних зборів ОСББ зі сплати внесків співвласників на відшкодування витрат на утримання багатоквартирного будинку в установлені строки.
Дослідивши матеріали позовної заяви, судом встановлено, що відповідна позовна заява подана без дотримання вимог законодавства, чинного на момент її подання.
Так, згідно п.2 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) позовна заява повинна містити, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Разом з тим, позивач, звертаючись до суду із даним позовом, не вказує свого повного найменування.
Окрім того, в силу п.3 ч.3 ст.162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема, обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Разом з тим, подана заява не містить обґрунтованого розрахунку суми, що позивач просить стягнути з відповідача.
Так, з позовної заяви вбачається, що позивач просить стягнути з відповідача боргу у розмірі 269 627,32грн по оплаті внесків на утримання багатоквартирного будинку, що нараховий за період з 01 листопада 2021 року по 30 листопада 2024 року. При цьому, розрахунок такої заборгованості здійснюється позивачем з урахуванням загальної площі нежитлових приміщень які належать відповідачу на праві власності та розміру внеску, затвердженого відповідним рішенням зборів співвласників багатоквартирного будинку за 1 м2, який діє у відповідному періоді. При цьому позивач вказує, що за період з 01 січня 2022 року по 30 листопада 2024, з урахуванням проведених платежів, сума боргу складає 250995,56грн. Втім, позивач не вказує за які місяці, та в якому розмірі відповідачем сплачені відповідні внески. Подана позовна заява не містить повного розрахунку заявленої суми; розрахунок позовних вимог не є додатком до неї.
Відсутність розрахунку позбавить суд можливості перевірити обґрунтованість та правильність нарахувань за кожний місячний період, встановленню розміру боргу у певному періоді та оцінки правильності здійсненого загального розрахунку, оскільки відсутні відомості, з урахуванням яких позивач визначив загальну суму боргу, а саме: за який період нарахований певний місячний платіж та у якому розмірі; яка сума такого платежу сплачена та коли; який розмір боргу за певним місячним платежем лишився несплаченим, що включений до загальної суми боргу, що позивач вимагає стягнути з відповідача.
Окрім того, відповідно до п.8 ч.3 ст.162 ГПК України, позовна заява повинна містити, зокрема, зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Проте, у поданій позовній заяві позивач не вказує, де знаходяться оригінали документів, які ним долучені до поданої позовної заяви у копіях.
Однак, як визначено ч.5 ст.91 ГПК України, учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
Також, відповідно до п.5 ч.3 ст.162 ГПК України позовна заява має містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Поряд з цим, окрім зазначення доказів, що підтверджують обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, позивач, відповідно до ч.2 ст.164 ГПК України, зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні у нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Як вбачається із поданої позовної заяви, позивач посилається на те, що відповідач є власником, зокрема, нежитлового приміщення АДРЕСА_2 , однак, у підтвердження відповідної обставини - реєстрації права власності за відповідачем на таке приміщення доказів до поданої позовної заяви не долучає. Так, позивач надав окремі сторінки інформаційної довідки №348876158 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та його архівної складової частини, однак, надані окремі частини такої довідки не містять інформії щодо прав власності на відповідне приміщення (не долучена сторінка, яка можливо містить відповідні відомості 11стр).
Також, позивач вказує, що у вересні 2021 року власниками житлових та нежитлових приміщень прийнято рішення про створення з об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, а рішенням від 30.09.2021 співвласники вирішили утримувати багатоквартирний будинок та його прибудинкову територію самостійно шляхом самозабезпечення з 01.11.2021. Однак, доказів відповідних рішень, які підтверджують викладені у позовній заяві обставини, до поданої позовної заяви позивачем не долучено, як і доказів направлення/вручення листа від 01.10.2021 ТОВ «Софіївське житло».
Окрім того, позивач посилається у позовній заяві на те, що відповідач за період з 01.01.2022 по 30.11.2024 здійснював часткову оплату, разом з тим доказів у підтвердження таких обставин часткової оплати внесків до позовної заяви позивач не долучив.
Також, у поданій позовній заяві позивач вказує, що щомісячно, починаючи з листопада 2021 року виставляв відповідачу рахунки на сплату внесків, однак, у підтвердження такої обставини позивачем не додано відповідних доказів, а саме не надано рахунків, які виставлені відповідачу за період з червня 2023 року по травень 2024 року. Не надано доказів у підтвердження фактів їх виставлення відповідачу (направлення/вручення).
Між тим, в силу ч.ч.1,3,4 ст.74 ГПК України: кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень; докази подаються сторонами та іншими учасниками справи; суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.
Як визначено ч.2 ст.80 ГПК України, позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Відповідно до ч.4 цієї статті, якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
У поданій позовній заяві не вказано, що не можуть бути подані разом із позовною заявою відповідні докази (їх копії), що підтверджують обставини, на які позивач посилається: наявності права власності на нежитлове приміщення АДРЕСА_3 ; прийняття рішень про створення ОСББ «Шалімова 59» та утримання багатоквартирного будинку та його прибудинкової території самостійно шляхом самозабезпечення; направлення/вручення листа від 01.10.2021 ТОВ «Софіївське житло»; часткову оплату відповідачем внесків за період з 01.01.2022 по 30.11.2024; рахунки, які виставлялися відповідачу за період з червня 2023 року по травень 2024 року; виставлення рахунків відповідачу (направлення/вручення).
Недотримання вимог ст.ст.162,164,172 ГПК України є підставою для залишення позовної заяви без руху у відповідності з ч.1 ст.174 ГПК України.
Враховуючи, що позивачем не дотримано вимог чинного процесуального законодавства на момент звернення з позовом, відповідна позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків шляхом надання (з підтвердженням направлення відповідачу): інформації щодо повного найменування позивача; обґрунтованого розрахунку суми основного боргу, що стягується (із зазначенням інформації помісячно: періоду нарахування; розміру нарахування за місяць; дати та суми здійсненої оплати за відповідний місяць; розміру боргу за таким платежем; загальних сум нарахувань та боргу); інформації щодо знаходження оригіналів документів, які долучені до позовної заяви у копіях; доказів у підтвердження обставин, на які позивач посилається у поданій позовній заяві, однак, які до неї не долучені (належності відповідачу права власності на нежитлове приміщення АДРЕСА_3 ; прийняття рішень про створення ОСББ «Шалімова 59» та утримання багатоквартирного будинку та його прибудинкової території самостійно шляхом самозабезпечення; направлення/вручення листа від 01.10.2021 ТОВ «Софіївське житло»; часткової оплати відповідачем внесків за період з 01.01.2022 по 30.11.2024; рахунків, які виставлялися відповідачу за період з червня 2023 року по травень 2024 року; виставлення рахунків відповідачу (направлення/вручення).
У разі не усунення встановлених недоліків заява вважається неподаною та може бути повернута відповідно до ч.4 ст.174 ГПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 174, 234-235 ГПК України,
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків - 10 днів з дня вручення даної ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню окремо не підлягає.
Суддя А.Р. Ейвазова
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2024 |
Оприлюднено | 19.12.2024 |
Номер документу | 123818117 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Ейвазова А.Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні