ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"17" грудня 2024 р. Справа № 916/5286/24Господарський суд Одеської області у складі судді Демешина О. А., розглянувши матеріали заяви (вх. № 5422/24 від 03.12.2024) Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Ніко-Тайс (пр-т Ак. Глушкова, 40, офіс, 315, м. Київ, 03187, код 38039872) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Українське агропромислове підприємство (вул. Червонофлотська, 29, м. Херсон, 73000, код 20229199)
В С Т А Н О В И В:
Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Ніко-Тайс звернулось до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Українське агропромислове підприємство у зв`язку з невиконання останнім договірних зобов`язань договору поставки №136/1/14 від 02.09.2014 та наявністю у боржника заборгованості по цьому договору.
Крім цього, у заяві ТОВ «Компанія «Ніко-Тайс» просить призначити розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Кочин Н. В.. Останнім надано відповідну заяву на участь у справі, а також копії угоди, укладеної між товариством та арбітражним керуючим, про оплату останньому грошової винагороди.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 04.12.2024 прийнято до розгляду заяву ТОВ Компанія Ніко-Тайс про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ Українське агропромислове підприємство.
Заперечень щодо відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ Українське агропромислове підприємство до суду не надходило.
Станом на дату подання заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство загальна сума заборгованості ТОВ Українське агропромислове підприємство перед кредитором ТОВ Компанія Ніко-Тайс становить 1 077 887, 78 грн., що складається з: 463 201,20 грн. основний борг, 102 535,01 грн. 3% річних, 91 675, 77 грн. пеня, 332 995,26 грн. інфляційні витрати, 14 856, 10 грн. витрати зі сплати судового збору, 72 624,44 грн. витрати на правничу допомогу.
Вказана заборгованість утворилась у зв`язку з невиконання боржником умов договору поставки №136/1/14 від 02.09.2014, укладеного між ТОВ Торговий дім профіль України (постачальник) та ТОВ Українське агропромислове підприємство (покупець), що склалась підставі видаткових накладних № РН-0005223 від 24.09.2014 на суму 239 731,20 грн. та № РН-0005300 від 30.09.2014 на суму 223 470 грн.
В подальшому вимоги за цим договором перейшли до ТОВ Компанія Ніко-Тайс на підставі договору відступлення права вимоги (цесії) № 03-08-2021/1 від 03.08.2021, укладеного між ТОВ Торговий дім профіль України та ТОВ Компанія Ніко-Тайс.
В підтвердження своїх вимог заявник посилається на Рішення Господарського суду Одеської області від 10.11.2022 у справі № 916/969/22, Наказ суду про примусове виконання цього рішення щодо стягнення в загальній сумі 1 005 263,34 грн., а також Додаткове Рішення Господарського суду Одеської області від 12.01.2023 у справі № 916/969/22, Наказ про виконання рішення від 08.02.2023 щодо стягнення 72 624, 44 грн. (витрати на правничу допомогу).
Заявник зазначає, що відносно виконання вказаних рішень суду відкриті виконавчі провадження, однак станом на теперішній час, жодне з рішень не виконане.
Згідно ч.1 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства заява про відкриття провадження у справі про банкрутство подається кредитором або боржником.
Відповідно до ч. 3 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства заява кредитора, крім відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, повинна містити відомості про розмір вимог кредитора до боржника із зазначенням окремо розміру неустойки (штрафу, пені), яка підлягає сплаті.
Згідно ч.1 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Згідно ч.1 ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства неплатоспроможність - неспроможність боржника (іншого, ніж страховик або кредитна спілка) виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом, або встановлена Національним банком України неплатоспроможність страховика відповідно до Закону України "Про страхування" чи неплатоспроможність кредитної спілки відповідно до Закону України "Про кредитні спілки".
Грошовим зобов`язанням за ч. 1 ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства є зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов`язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов`язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) розмір грошових зобов`язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви.
Відповідно до ч. 21 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.
Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.
Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.
Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.
Розглянувши надану заяву арбітражного керуючого, судом встановлено, що кандидатура арбітражного керуючого Кочин Н. В., відповідає вимогам Кодексу, не є заінтересованою особою стосовно боржника, має організаційно-технічні можливості належним чином виконувати функції арбітражного керуючого, його кандидатуру запропоновано ініціюючим кредитором, суд призначає арбітражного керуючого Кочин Н. В. розпорядником майна ТОВ Українське агропромислове підприємство.
Відповідно до ч. 9 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства з метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, на офіційному веб-порталі судової влади України не пізніше наступного дня з дня постановлення ухвали суду про відкриття провадження у справі господарський суд оприлюднює повідомлення про відкриття провадження у справі боржника (офіційне оприлюднення).
Керуючись ст. 28, ст. 30, ст.ст. 34-36, ст. 39, ст. 41 Кодексу України з процедур банкрутства, ч. 21 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234 ГПК України, суд -
У Х В А Л И В:
1. Відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Українське агропромислове підприємство (вул. Червонофлотська, 29, м. Херсон, 73000, код 20229199).
2. Визнати грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Ніко-Тайс (пр-т Ак. Глушкова, 40, офіс, 315, м. Київ, 03187, код 38039872) до Товариства з обмеженою відповідальністю Українське агропромислове підприємство (вул. Червонофлотська, 29, м. Херсон, 73000, код 20229199) в сумі 1 077 887, 78 грн. та 24 224 грн. судового збору.
3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів:
- забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі виконання рішень у немайнових спорах;
- забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій;
- не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов`язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій;
- зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію;
- не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов`язання, три проценти річних від простроченої суми тощо.
4. Ввести процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю Українське агропромислове підприємство (вул. Червонофлотська, 29, м. Херсон, 73000, код 20229199) та призначити розпорядником майна арбітражного керуючого Кочин Наталію Василівну (свідоцтво № 65 від 31.01.2013).
5. Вжити заходи щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.
6. Визначити дати у даній справі:
- строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів, який не може перевищувати одного місяця та 20 днів після дати проведення підготовчого засідання суду;
- дату попереднього засідання суду, яке має відбутися не пізніше 70 календарних днів, а в разі великої кількості кредиторів - не пізніше трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду;
- строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника, який не може перевищувати двох місяців, а в разі значного обсягу майна - трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду.
7. З метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, здійснити оприлюднення повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Українське агропромислове підприємство (вул. Червонофлотська, 29, м. Херсон, 73000, код 20229199) на офіційному веб-порталі судової влади України.
8. Розгляд справи призначити на "30" січня 2025 р. о 10:00. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Одеської області за адресою: м. Одеса, пр-т. Шевченка, 29, в залі судових засідань № 17 тел. 0(482)307-987.
9. Зобов`язати у наступному засіданні представити:
Розпорядника майна боржника звіт про поведену роботу.
Копію ухвали надіслати: ТОВ Українське агропромислове підприємство (вул. Червонофлотська, 29, м. Херсон, 73000), Управлінню державної реєстрації юридичного департаменту Одеської міської ради (udr@omr.gov.ua); Корабельному ВДВС у м. Херсоні Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (info_km@ks.ks.dvs.gov.ua), ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (kherson.official@tax.gov.ua); Херсонському міському суду Херсонської області (inbox@ksm.ks.court.gov.ua).
Ухвала набрала законної сили 17.12.2024
та може бути оскаржена в порядку ст.ст.253-259 ГПК України
Суддя О.А. Демешин
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2024 |
Оприлюднено | 19.12.2024 |
Номер документу | 123818520 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Демешин О.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні