ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"16" грудня 2024 р.м. Одеса № 916/5347/24
Господарський суд Одеської області у складі судді Невінгловської Ю.М., розглянувши матеріали позовної заяви (вх.№5486/24 від 09.12.2024)
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛЕГАРД ГРУП" (69057, Запорізька обл., м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 158; код ЄДРПОУ 45259426);
до відповідача: Відділу освіти, молоді та спорту Савранської селищної ради Одеської області (66200, Одеська обл., Савранський р-н, смт. Саврань(з), вул. Миру, буд. 84; код ЄДРПОУ 44141975);
про стягнення 965 000,00 грн,-
ВСТАНОВИВ:
Суть спору: 09.12.2024 до Господарського суду Одеської області надійшла позовна заява (вх.№5486/24) Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛЕГАРД ГРУП" до Відділу освіти, молоді та спорту Савранської селищної ради Одеської області про стягнення збитків завданих позивачу у зв`язку з невиконанням відповідачем умов Договору №1 про закупівлю товару від 21.05.2024 в розмірі 965 000,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за умовами Договору №1 про поставку товару від 21.05.2024, відповідач зобов`язувався прийняти товар що був поставлений позивачем однак не зробив цього, тим самим завдав позивачу збитків в розмірі 965 000,00 грн.
Розглянувши позовної заяви, суд зазначає наступне:
По-перше, відповідно до частин 6, 7 статті 42 ГПК України, процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Згідно з частиною 6 статті 6 ГПК України, адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Якщо реєстрація електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суперечить релігійним переконанням особи, яка зобов`язана його зареєструвати відповідно до цієї частини, передбачені цим Кодексом процесуальні наслідки звернення до суду такою особою без реєстрації електронного кабінету у вигляді залишення її документа без руху, його повернення або залишення без розгляду не застосовуються за умови, що особа заявила про такі обставини одночасно із поданням відповідного документа шляхом подання окремої обґрунтованої письмової заяви.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України, суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Між тим, як вбачається, зі сформованої підсистемою ЄСІТС Електронний суд відповіді №6038483 у Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛЕГАРД ГРУП", код ЄДРПОУ 45259426 станом на 16.12.2024 відсутній зареєстрований електронний кабінет в підсистемі Електронний суд ЄСІТС.
По-друге, відповідно до п. 2 та п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити зокрема, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету та зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
Натомість як вбачається з тексту позовної заяви ТОВ "ЛЕГАРД ГРУП" просить стягнути з відповідача 965 000,00 грн., що свідчить про те що позов підлягає грошовій оцінці, однак позивачем не зазначено ціни позову. Крім того позивач не зазначає про наявність або відсутність у нього та у відповідача електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС.
По-третє, позивач просить стягнути з відповідача 965 000,00 грн. збитків завданих позивачу через порушення відповідачем умов договору яке полягало в тому, що ним не було здійснено прийняття поставленого товару.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору встановлюються Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України» на 2024 рік установлено, що у 2024 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб становить: з 1 січня 2024 року 3028 грн.
Суд зауважує, що позивач просить стягнути з відповідача завдані збитки в розмірі 965 000,00 грн., відтак, позивачем повинен бути сплачений судовий збір в розмірі 14 475,00 грн.(965 000,00 х 1,5 %)
Натомість позивачем до позову додано платіжну інструкцію №313 від 26.11.2024 про сплату судового збору у розмірі 6331,00 грн.
Таким чином, позивачу необхідно здійснити доплату судового збору в розмірі 8144,00 грн. та надати до суду докази здійснення такої доплати.
По-четверте, згідно із п. 1 ч. 5 ст. 174 ГПК України, суддя повертає позовну заяву та додані до неї документи у разі, якщо заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано особою або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Як вбачається з позовної заяви ТОВ "ЛЕГАРД ГРУП", її підписано директором підприємства, однак не зазначається його прізвище, ім`я та по батькові, у зв`язку із чим суд позбавлений можливості встановити та перевірити повноваження особи яка підписала позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛЕГАРД ГРУП".
У постановах Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 13.07.2020 у справі № 905/2203/19 та від 13.08.2021 у справі № 910/21107/20 зазначено, що процесуальний закон допускає дві форми поведінки суду у разі встановлення порушень/недоліків щодо особи/повноважень особи, яка підписала позовну заяву/заяву/скаргу тощо, а саме: залишення без руху позовної заяви/заяви/скарги із наданням заявнику строку для усунення відповідних недоліків або повернення цієї заяви. З огляду на наведені положення процесуального закону, суд має залишити позовну заяву/заяву/скаргу без руху, відповідно до частини першої статті 174 ГПК України, у разі наявності у суду сумніву у достовірності, достатності та належності доказів стосовно повноважень особи, що її підписала, надавши заявнику строк для усунення відповідних недоліків. У протилежному випадку, зокрема за відсутності доказів повноважень особи, що підписала позовну заяву/заяву/скаргу, у суду відсутні підстави для залишення її без руху відповідно до положень частини першої статті 174 ГПК України, а суддя у цьому випадку, відповідно до пункту 1 частини п`ятої статті 174 цього Кодексу, повертає позовну заяву і додані до неї документи.
Враховуючи викладене, на підставі ч. 1 ст. 174 ГПК України, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛЕГАРД ГРУП" без руху, зі встановленням позивачу 10-ти денного строку для усунення виявлених недоліків, шляхом подання до суду позовної заяви яка підписана особою що наділена повноваженнями, на представництво інтересів підприємства в Господарському суді Одеської області на момент її підписання, доказів реєстрації позивачем Електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС, а також здійсненням доплати судового збору в розмірі визначеному судом та наданням до суду документів які підтверджують здійснено сплату, відповідно до вимог ст. ст. 162, 164 ГПК України.
Керуючись ст.ст. 162,164,174, 233-235 ГПК України, ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,
УХВАЛИВ:
1.Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛЕГАРД ГРУП" (вх.№5486/24 від 09.12.2024) - залишити без руху.
2.Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 10-ти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 13 ст. 176 ГПК України.
Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 235 ГПК України та оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.М. Невінгловська
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2024 |
Оприлюднено | 19.12.2024 |
Номер документу | 123818543 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Невінгловська Ю.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні