У Х В А Л А
16 грудня 2024 року м. Чернігівсправа № 927/990/24 Господарський суд Чернігівської області у складі судді Фесюри М.В., розглянувши матеріали заяви Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, вул. Герасима Кондратьєва, буд. 28, м. Суми, 40003, код ЄДРПОУ 43316700, про визнання грошових вимог до боржника, сформованої через систему "Електронний суд" 13.12.24,
у справі
за заявою
кредитора: Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія"Ніко-Тайс",
код ЄДРПОУ 38039872, проспект Академіка Глушкова, буд. 40, офіс 315, м. Київ, 03187,
до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю "ГАЗОБЕТОН-ДС",
код ЄДРПОУ 37226562, вул. Авіаторів, буд. 19, м. Чернігів, 14029,
За участю розпорядника майна боржника - арбітражного керуючого Косякевича Сергія Олексійовича, свідоцтво №40 від 31.01.2013, а/с 5, м. Київ, 04211,
e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 , ід. код НОМЕР_1 ,
про відкриття провадження у справі про банкрутство
без виклику учасників справи;
Обставини справи:
У провадженні Господарського суду Чернігівської області (суддя - М.В. Фесюра) перебуває справа про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ГАЗОБЕТОН-ДС"
Ухвалою суду від 18.11.24, серед іншого, постановлено:
-визнати грошові вимоги кредитора - Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія"Ніко-Тайс" (код ЄДРПОУ 38039872) у сумі 32 446 927 грн, з якої: 32 422 703 грн основного боргу, 24 224 грн судового збору.
-ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.
-ввести процедуру розпорядження майном боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю "ГАЗОБЕТОН-ДС" (код ЄДРПОУ 37226562) на 170 календарних днів, до 06 травня 2025 року.
-призначити розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Косякевича Сергія Олексійовича (свідоцтво №40 від 31.01.2013, а/с 5, м. Київ, 04211, e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 , ід. код НОМЕР_1 ).
-попереднє засідання суду призначити на " 28" січня 2025 р. на 09:00.
18.11.24 року оприлюднено повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство на офіційному веб порталі судової влади України за №74617.
13.12.24 до суду через систему "Електронний суд" надійшла заява від Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, вул. Герасима Кондратьєва, буд. 28, м. Суми, 40003, код ЄДРПОУ 43316700, в якій заявник просить суд визнати грошові вимоги до боржника у сумі 3242270,30 грн та включити їх до реєстру вимог кредиторів.
Дослідивши подану заяву, суд зазначає наступне.
Частиною 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до абз. 1, 3 ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Згідно з ч. 3 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства заява кредитора має містити: найменування господарського суду, до якого подається заява; найменування боржника, його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); ім`я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); розмір вимог кредитора до боржника з окремим зазначенням суми неустойки (штрафу, пені); виклад обставин, що підтверджують вимоги до боржника, та їх обґрунтування; відомості про наявність заставного майна боржника, яке є забезпеченням вимог; перелік документів, що додаються до заяви.
До заяви в обов`язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, що підтверджують грошові вимоги до боржника.
Заява підписується кредитором або його уповноваженим представником.
Господарський суд зобов`язаний прийняти заяву кредитора, подану з дотриманням вимог цього Кодексу та Господарського процесуального кодексу України, про що постановляється ухвала, в якій зазначається дата попереднього засідання суду.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Частиною 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до підпункту 10 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір", ставку судового збору за подання до господарського суду заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом встановлено: 2 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік", прожитковий мінімум для працездатних осіб на місяць з 01.01.2024 року встановлено у розмірі 3 028 грн 00 коп.
Таким чином, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання даної заяви про визнання грошових вимог до боржника, становить 6 056 грн 00 коп. (3 028,00*2).
Частиною 1 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі, у тому числі з використанням електронного платіжного засобу або за допомогою платіжних пристроїв, в тому числі з використанням платіжних систем через мережу Інтернет у режимі реального часу.
Суд установив, що доказів сплати судового збору заявником не надано, отже заява Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції подана без додержання вимог, викладених у частині 3 статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства.
Окрім того, Заявником до заяви всупереч зазначеним вище вимогам ч. 3 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, не надано доказів надсилання копії заяви з додатком боржнику.
Відповідно до ч. 1 ст. 46 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд не пізніше п`яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Кодексу. У разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог цього Кодексу, господарський суд постановляє ухвалу про залишення заяви без руху. В ухвалі про залишення заяви без руху суд повідомляє заявнику про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов`язаний їх усунути, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду. В іншому разі господарський суд постановляє ухвалу про повернення заяви (ч. 2 ст. 46 Кодексу України з процедур банкрутства).
Повернення заяви з підстав, передбачених цією статтею, не перешкоджає повторному зверненню до суду у цій же справі, якщо порушення усунуто (ч. 3 ст. 46 Кодексу України з процедур банкрутства).
Керуючись ст. ст. 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, ст. ст. 45, 46 Кодексу України з процедур банкрутства суд, -
УХВАЛИВ:
1.Заяву Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (вул. Герасима Кондратьєва, буд. 28, м. Суми, 40003, код ЄДРПОУ 43316700), про визнання грошових вимог до боржника залишити без руху.
2.Встановити заявнику - Східному міжрегіональному управлінню Міністерства юстиції строк на усунення недоліків заяви про визнання кредиторських вимог - 5 (п`ять) днів з дня вручення даної ухвали шляхом подання до суду:
-доказів сплати судового збору в розмірі 6056 грн 00 коп.;
-доказів надсилання копії заяви про визнання грошових вимог з додатком боржнику по справі.
3.Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та оскарженню не підлягає.
Суддя М.В. Фесюра
Веб адреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному веб порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/
Документи по справі можуть бути направлені на адресу суду: пр-т Миру, 20, м. Чернігів, 14000, та на електронну адресу Господарського суду Чернігівської області - e-mail: inbox@cn.arbitr.gov.ua; засоби зв`язку - тел.099 420 54 50.
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2024 |
Оприлюднено | 19.12.2024 |
Номер документу | 123819043 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Фесюра М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні