Справа № 539/2768/24
Провадження № 2/539/978/2024
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 грудня 2024 року Лубенський міськрайонний суд Полтавської області
в складі: головуючого судді Коваленко О.А.,
з участю секретаря Ануфрієвої Н.М.,
представника позивача Рубан Т.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Лубни цивільну справу в порядку спрощеного позовного провадження за позовом Акціонерного товариства «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО», в особі Лубенської об`єднаної філії АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» до ОСОБА_1 про стягнення вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем Правил роздрібного ринку електричної енергії, -
ВСТАНОВИВ:
В липні 2024 р. позивач - Акціонерне товариство «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» в особі Лубенської об`єднаної філії АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» звернулося до суду до відповідача ОСОБА_1 з позовом про стягнення вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем Правил роздрібного ринку електричної енергії, в обґрунтування якого зазначили наступне.
Відповідач є споживачем послуг за адресою: АДРЕСА_1 .
05.03.2024 р. працівниками Лубенської філії АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» за вказаною адресою було виявлено та зафіксовано факт порушення ПРРЕЕ, а саме: самовільне підключення електроустановки (електропроводки) до електричної мережі, що не є власністю оператора системи поза розрахунковим засобом обліку електроенергії з порушенням схеми обліку, самовільне підключення виконано проводом від ввідного дроту алюміній 2х2,5 дротом мідь 2х2,5 через автоматичний вимикач АВ-25А до струмоприймачів житлового будинку, що призвело до несанкціонованого відбору електроенергії.
Виявити дане порушення при контрольному огляді можливості не було, при включенні навантаження лічильний механізм не обраховував електроенергію, покази не змінювались спожита електроенергія не враховувалась.
За фактом встановленого порушення було складено Акт № 00011832 від 05.03.2024 року.
На підставі вказаного акту про порушення ПРРЕЕ відповідачу відповідно до вимог Методики нараховано суму необлікованої електричної енергії у розмірі 80 957,83 грн., яка на теперішній час не сплачена.
Посилаючись на ці обставини, АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» просило стягнутиз відповідача ОСОБА_1 на своюкористь вартістьелектричної енергії,не облікованоївнаслідок порушенняостаннім Правил роздрібного ринку електричної енергії, в сумі 80 957,83 грн., та понесені витрати зі сплати судового збору.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з`явився, позов не визнав та подав письмові пояснення, в яких посилається на те, що він є особою похилого віку, має певні пільги, ніяких порушень з приводу користування електроенергією не вчиняв, тому вважає безпідставним нарахування вищевказаної суми та просить скасувати її.
Згідност. 13 ЦПК Українисуд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно дост. 81 ЦПК Україникожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановленихцим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
З`ясувавши обставини справи, допитавши представника позивача, свідків, дослідивши надані докази,суд вважає за необхідне позов задовольнити з наступних підстав.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
Так, судом встановлено, що відповідач ОСОБА_1 зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , є власником цього домоволодіння та є споживачем електричної енергії, постачання якої здійснюється позивачем (арк.спр.10-14).
05.03.2024 року представниками Лубенської об`єднаної філіїАТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО»за зазначеноюадресою буловиявлено та актом від 05.03.2024 року № 00011832 зафіксовано порушення ПРРЕЕ, а саме: самовільне підключення електроустановки (електропроводки) до електричної мережі, що не є власністю оператора системи, поза розрахунковим засобом обліку електроенергії з порушенням схеми обліку, самовільне підключення виконано проводом від ввідного дроту алюміній 2х2,5 дротом мідь 2х2,5 через автоматичний вимикач АВ-25А до струмоприймачів житлового будинку, що призвело до несанкціонованого відбору електроенергії.
До вказаного Акту також була складена схема електропостачання споживача.
Акт підписаний працівниками оператора системи розподілу (ОСР), які брали участь у перевірці, інженером ГТА Мільгевським Ю.М. та контролером ГТА ОСОБА_2 . Відповідач ОСОБА_1 під підпису в Акті відмовився (арк.спр.1516).
На засідання комісії по розгляду Акту про порушення споживачем ПРРЕК 10.04.2024 року відповідач, будучи належним чином повідомлений, не з`явився, у зв`язку з чим цей акт був розглянутий за його відсутності та йому було проведено нарахування за 366 днів з 05.03.2023 р. до 05.03.2024 р. згідно з пунктом № 8.4.13 та за формулою № 8 глави 8.4 ПРРЕЕ «Визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення ПРРЕЕ», в розмірі 80 957,83 грн.(арк.спр.22-24).
Оскільки в добровільному порядку відповідач рахунок не сплатив, пред`явлено даний позов у суді.
Вид порушення кваліфіковано за п.8.4.2. п.п.7 ПРРЕЕ, як самовільне підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електромережі, що не є власністю оператора системи, з порушенням схеми обліку.
Відповідно до п. 8.2.5. ПРРЕЕ. у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником оператора системи, від якого споживач одержує електричну енергію, порушень цих Правил, у тому числі фактів безоблікового споживання електричної енергії, на місці виявлення порушення у присутності споживача (представника споживача) або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки (за умови посвідчення цієї особи), оформлюється акт про порушення згідно з формою, наведеною в додатку 8 до цих Правил.
Акт про порушення складається представниками оператора системи, які мають таке право згідно з посадовою інструкцією, пройшли відповідне навчання та інструктаж, після пред`явлення ними службових посвідчень.
В акті про порушення мають бути зазначені зміст виявленого порушення з посиланням на відповідні пункти цих Правил та всі необхідні для визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії параметри, що характеризують електроустановку споживача, схему підключення електроустановки споживача та її графічне зображення із зазначенням:
меж балансової належності:
перерізів та матеріалу всіх проводів (кабелів), наявних у схемі підключення: номінальної сили струму спрацювання комутаційних апаратів, задіяних у схемі підключення:
фазування лічильника на дату оформлення акта про порушення.
На доказ виявленого порушення, під час оформлення вказаного Акту про порушення представниками оператора системи була проведена одразу фото та відео зйомка, складена схема електроживлення споживача, що додано до матеріалів справи.
Ця схема чітко вказує, шо було здійснено самовільне підключення електроустановки до електричної мережі, шо не є власністю оператора системи розподілу, поза розрахунковим засобом обліку електричної енергії з порушенням схеми обліку. Самовільне підключення виконано під штукатуркою на розетку, що призвело до несанкціонованого відбору електроенергії. Виявити порушення при контрольному огляді можливості не було. При включенні навантаження лічильний механізм не враховує електроенергію, покази не змінюються, спожита електроенергія не враховується. Споживачу було продемонстровано порушення.
Допитані судом свідки ОСОБА_2 та ОСОБА_3 підтвердили факт самовільного підключення споживачем електроустановки до електричної мережі поза розрахунковим засобом обліку електроенергії з порушенням схеми обліку.
Ця обставина також знайшла підтвердження і при відтворенні в судовому засіданні відеозапису, який був наданий позивачем.
Із деталізованого опису схеми підключення приладу обліку споживача ОСОБА_1 вбачається наступне: цифра 1 на схемі - вказує межу балансової належності та експлуатаційної відповідальності, яка знаходиться у точці кріплення проводів електролінії; цифра 2 - вказує марку та переріз проводу, яким здійснені підключення від вихідних клем лічильника до вхідних клем засобу обліку; цифра 3 - вказує місце встановлення засобу обліку, до вхідних який приховано розташований в будинку; цифра 4 - вказує марку та переріз проводу на ізольований мідний провід перерізом проводу 2х2.5 мм.кв, яким здійснено підключення до вхідних клем засобу обліку; цифра 5 - вказує марку та переріз проводу на ізольований алюмінієвий провід перерізом проводу 2х2,5 мм.кв, яким здійснено підключення від вихідних клем засобу обліку; цифра 6 - вказує на фазування приладу обліку, яке є вірне: цифра 7 - вказує та підтверджує закрите самовільне підключення електроустановки ізольованим алюмінієвим дротом перерізом проводу 2х2,5 мм.кв., поза засобом обліку, що саме є порушенням схеми обліку.
Відповідно п.8.2.6. ПРРЕЕ на підставі Акту про порушення уповноваженими представниками ОСР під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначається обсяг необлікованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків. До Акту про порушення були додані докази, що підтверджують ці обставини: схема електроживлення споживача від 05.03.2024 р.; фото, відео докази; акт виміру зразка дроту від 05.03.2024 р.; акт про пломбування речового доказу порушення споживачем ПРРЕЕ від 05.03.2024 р., що запаковано та опломбовано оператором системи номерною пломбою № 0220135.
Згідно п.п.4, п. 8.2.5 ПРРЕЕ споживачі, представники оператора системи, інші особи, присутні при перевірці, під час здійснення перевірки електроустановок мають право здійснювати фото- та відеозйомку для фіксації виявлених порушень та/або відмови споживача (представника споживача або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки) підписувати акт про порушення, про що зазначається в акті про порушення.
Фотозйомку проводили представники ОСР, які склали Акт. Фотоматеріали належним чином оформлені. Про вилучення речових доказів - зразок дроту - був складений Акт про пломбування речового доказу.
За вимогами п. 8.2.5 ПРРЕЕ, в акті про порушення заповнюються всі графи та рядки без пропусків. Виправлення чи підчищення не допускаються. Текст повинен бути, однозначним, без можливості подвійного тлумачення. Акт про порушення № 00011832 від 05.03.2024 р. відповідає даним вимогам.
В акті зазначаються заходи, яких було вжито або яких необхідно вжити для усунення допущених порушень. (У п.9 Акту вказано про здійснення технічної перевірки та необхідність винести електролічильник на фасад будинку).
Акт про порушення має складатися у двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві. На зворотній стороні бланку Акту є відмітка про його отримання, згідно останнього рукописного речення, яке підписано з вказаними паспортними даними.
Акт про порушення має підписуватися представником (представниками) оператора системи, який (які) брали участь у перевірці, та споживачем (представником споживача) або іншою особою, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки (за умови посвідчення цієї особи).
Даний Акт підписано на звороті бланку двома представниками оператора системи розподілу, які брали участь у перевірці: Мільгевський Юрій Миколайович - інженер ГТА, Логвиненко Василь Олександрович - контролер ГТА.
У разі відмови споживача (представника споживача або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки) підписати акт про порушення, в ньому робиться запис про відмову. У цьому разі акт про порушення вважається дійсним, якщо його підписали більше одного уповноваженого представника оператора системи та незаінтересована особа (представник житлово-експлуатаційної організації, балансоутримувача або управителя будинку, виборна особа будинкового, вуличного, квартального чи іншого органу самоорганізації населення або представник органу місцевого самоврядування, інший споживач тощо) за умови посвідчення цієї особи або більше одного уповноваженого представника оператора системи, а відмова споживача (представника споживача або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки) підписувати акт про порушення підтверджується відеозйомкою.
Акт підписаний працівниками ОСР. споживач від підпису відмовилися, що підтверджено відеозйомкою.
До акта про порушення сторонами можуть бути додані пояснення, зауваження та докази, перелік яких (за наявності) зазначається в цьому акті. Представники оператора системи перед складанням акта про порушення зобов`язані повідомити споживача про його право внести пояснення та зауваження до акта, викласти мотиви своєї відмови від його підписання або підписати його без зауважень.
Споживач, що допустив до перевірки, не надав особисті пояснення на звороті бланку Акту. Від запрошення свідків відмовився, свідки відсутні.
Акт №00011832 про порушення Правил був призначений до розгляду на комісію з розгляду актів, що утворена ОСР і складається з його уповноважених представників, згідно Запрошення від 06.03.2024 р. за вих. №14.2/972 на встановлену дату - 10.04.2024 р. було направлено ОСОБА_1 рекомендованим листом 3750034931860 (арк.спр.22).
За п. 8.4.1. ПРРЕЕ. оператор системи визначає обсяг та вартість електричної енергії, необлікованої внаслідок порушення Правил та виявлення фактів безоблікового споживання електричної енергії, самовільного підключення до об`єктів електроенергетики і споживання електричної енергії без засобів вимірювальної техніки, відповідно до вимог Глави VIII ПРРЕЕ.
На засідання комісії відповідач чи його представник не з`явилися, про що мається відмітка у «Протоколі засідання комісії з розгляду акта про порушення споживачем ПРРЕЕ №00011832» від 10.04.2024 року. Результати роботи комісії були направлені рекомендованим листом №3750035047077 від 11.04.2024 р. (арк.спр.25).
За п.8.2.6 Правил, на підставі акта про порушення уповноваженими представниками оператора системи під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг необлікованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.
Комісія з розгляду актів про порушення створюється оператором системи і має складатися не менше ніж з 3 уповноважених представників оператора системи.
Споживач має право (але не зобов`язаний) бути присутнім на засіданні комісії з розгляду актів про порушення.
Споживач має бути повідомлений оператором системи про місце, час і дату засідання комісії по закінченню 30 календарних днів до призначеної дати засідання.
Як вбачається з Протоколу засідання комісії №00011832, комісія ОСР налічує 5 осіб, протокол викладений письмово (споживач належно повідомлений про засідання комісії по розгляду акту).
Комісія з розгляду актів про порушення може повторно розглянути акт про порушення в порядку, встановленому цими Правилами, на підставі звернення споживача, на вимогу Регулятора, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики в електроенергетичному комплексі, або за рішенням суду. За рішенням оператора системи у зв`язку з отриманням результатів експертизи чи інших даних, які не були відомі на момент ухвалення рішення комісією, але мають суттєве значення, рішення комісії може бути переглянуте у порядку, встановленому цими Правилами, протягом 1 року, починаючи з дня, наступного за днем його прийняття.
На сьогодні відсутні підстави для повторного розгляду чи перегляду Акту.
Рішення комісії згідно п. 8.2.6 Правил, оформлюється протоколом, копія якого видається споживачу.
У разі причетності споживача до порушення цих Правил у протоколі зазначаються відомості щодо обсягу та вартості необлікованої електричної енергії. В такому разі разом з протоколом споживачу надаються розрахунок обсягу та вартості необлікованої електричної енергії з посиланням на відповідні пункти глави 8.4 цього розділу Правил та розрахункові документи для оплати необлікованої електричної енергії та/або збитків.
За п. 8.2.7 Правил, кошти за необліковану електричну енергію та суми збитків перераховуються споживачем на поточний рахунок оператора системи. Споживач має оплатити розрахункові документи за необліковану електричну енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунка. У разі незгоди споживача з фактом крадіжки електричної енергії та відмови від сплати вартості необлікованої електричної енергії оператор системи звертається з позовом до суду для підтвердження факту викрадення електричної енергії та стягнення вартості необлікованої електричної енергії. Спірні питання, які виникають між сторонами при складанні акта про порушення, при визначенні розміру суми збитків, належної до оплати, а також при здійсненні платежів, вирішуються у судовому порядку.
Позивачем 10.04.2024 року за результатами розгляду Акту на засіданні комісії встановлено причетність споживача до порушення Правил та зазначено відомості щодо обсягу та вартості необлікованої електричної енергії, комісією проведено «Розрахунок визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами ПРРЕЕ» у формі додатку до Протоколу засідання комісії №00011832 у відповідності до вимог Розділу 8.4 Правил.
За п. 8.4.1. Правил, ОСР визначає обсяг та вартість електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення цих Правил та/або виявлення фактів безоблікового споживання електричної енергії, самовільного підключення до об`єктів електроенергетики і споживання електричної енергії без засобів вимірювальної техніки, відповідно до вимог глави 8.4 Правил.
За пп.7 п. 8.4.2. Правил, визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії здійснюється оператором системи на підставі акта про порушення, складеного у порядку, визначеному цими Правилами, у разі виявлення самовільне підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електромережі, що не є власністю оператора системи, з порушенням схеми обліку.
За п. 8.4.6. Правил, у разі виявлення у споживача порушень, зазначених у підпунктах 6-8 пункту 8.4.2 цієї глави, положення цієї глави застосовуються за умови виявлення місця підключення до відповідних мереж, про що зазначається в акті про порушення та позначається на схемі (крім випадків, передбачених цим пунктом).
В акті про порушення зазначаються відомості про дії представників оператора системи, вжиті для виявлення місця підключення (наприклад, використання спеціальних технічних засобів (із зазначенням їх типу та способу застосування), здійснення часткового демонтажу будівельних конструкцій, оздоблювальних матеріалів та/або демонтажу приладів чи їх захисних панелей тощо).
У разі визнання споживачем факту здійснення самовільного підключення та ненадання оператору системи доступу до приміщень об`єкта споживача та/або дозволу здійснювати на його об`єкті демонтаж будівельних конструкцій та/або оздоблювальних матеріалів для виявлення місця підключення, про що зазначається в акті про порушення, положення цієї глави застосовуються без виявлення місця підключення. У цьому разі в акті про порушення зазначається ділянка електричної мережі, до якої здійснено самовільне підключення.
У разі виявлення у споживача порушень, зазначених у підпунктах 5-8 пункту 8.4.2 цієї глави, зразки кабелів (проводів), через які було здійснено самовільне підключення, можуть вилучатися, про що робиться відповідний запис в акті про порушення. Місця вилучення зразків позначаються на схемі.
Розрахунок обсягу та вартості необлікованої електричної енергії до Акту про порушення ПРРЕЕ № 00011832 від 05.03.2022 р. проводився виходячи із наступних вимог ПРРЕЕ:
За п. 8.4.1. ПРРЕЕ, оператор системи визначає обсяг та вартість електричної енергії, необлікованої внаслідок порушення цих правил та/або виявлення фактів безоблікового споживання електричної енергії, самовільного підключення до об`єктів електроенергетики і споживання електричної енергії без засобів вимірювальної техніки, відповідно до вимог Глави VIII ПРРЕЕ.
Розрахунок вартості необлікованої електричної енергії здійснено відповідно до вимог п. 8.4.7. ПРРЕЕ, який додано до матеріалів справи (арк.спр.24).
Згідно Розрахунку, позивачу завдані збитки у вигляді вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем Правил на суму 80957,83грн.
Споживач після засідання комісії не звертався до ОСР. Правильність розрахунку сум вартості недооблікованої електричної енергії відповідачем не спростовано.
Оплата щодо відшкодування вартості необлікованої електричної енергії в повному обсязі є відсутня, що підтверджено довідкою ОСР (арк.спр.31).
Правовідносини з постачання фізичним особам електричної енергії регулюються ст.714 ЦК України, Законом України «Про ринок електричної енергії», «Правилами роздрібного ринку електричної енергії», затвердженими постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14 березня 2018 року №312.
Відповідно до частини першої ст.714 ЦК України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується сплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.
Статтею 77 Закону України «Про ринок електричної енергії» передбачена відповідальність учасників ринку, які порушили нормативно - правові акти, що регулюють функціонування ринку електричної енергії. До правопорушень на ринку електричної енергії зокрема відноситься крадіжка електричної енергії, самовільне підключення до об`єктів електроенергетики, споживання електричної енергії без приладів обліку.
Оскільки відповідачем завдані збитки не відшкодовані, то вищевказана сума підлягає стягненню з нього на користь позивача.
Відповідно до вимог ст. 141 ЦПК України судові витрати, понесені позивачем по сплаті судового збору, також покладаються на відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2-13, 81, 141, 263-265, 354 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Позов Акціонерного товариства «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» (36022, м. Полтава, вул. Старий Поділ, буд. 5, код ЄДРПОУ 00131819) в особі Лубенської об`єднаної філії АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» (код ЄДРПОУ 44356917) до ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса місця проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) про стягнення вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем Правил роздрібного ринку електричної енергії, задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» 80 957 (вісімдесят тисяч дев`ятсот п`ятдесят сім) грн. 83 коп. вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем Правил роздрібного ринку електричної енергії, на рахунок № НОМЕР_2 в АТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО», МФО 305749, код ЄДРПОУ 00131819.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» судовий збір в розмірі 3028,00 грн. на рахунок № НОМЕР_2 в АТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО», МФО 305749, код ЄДРПОУ 00131819.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення, безпосередньо до Полтавського апеляційного суду.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складений 16.12.2024 р.
Суддя Лубенського
міськрайонного суду О.А. Коваленко
Суд | Лубенський міськрайонний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2024 |
Оприлюднено | 19.12.2024 |
Номер документу | 123821088 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Лубенський міськрайонний суд Полтавської області
Коваленко О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні