Справа № 752/24119/24
Провадження № 1-кс/752/9143/24
У Х В А Л А
12 грудня 2024 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора Голосіївської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 про арешт майна в межах кримінального провадження № 12024100010003283 від 06.11.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2ст. 197-1 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
до Голосіївського районного суду м. Києва надійшло клопотання прокурора Голосіївської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 про арешт майна в межах кримінального провадження № 12024100010003283 від 06.11.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2ст. 197-1 КК України.
Клопотання обґрунтовується тим, що cлідчим відділом Голосіївського УП ГУ НП в м. Києві за процесуального керівництва Голосіївської окружної прокуратури міста Києва проводиться досудове розслідування кримінального провадження№ 12024100010003283 від 06.11.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 197-1 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що до Голосіївського УП ГУНП у м. Києві надійшло повідомлення про те, що невідомі особи самовільно зайняли земельну ділянку, яка має кадастровий номер 8000000000:90:112:0001, знаходиться біля водойми за адресою: м. Київ, вул. Баренбойма, буд. 8 та перебуває в комунальній власності Київської міської ради де здійснюють господарську діяльність.
06.11.2024 о на лінію 102 надійшло повідомлення що на березі Дніпра невстановленими особами за допомогою плав-крану здійснюється вивантаження піску на земельну ділянку з кадастровим номером 8000000000:90:112:0001, що знаходиться біля водойми, за адресою: м. Київ, вул. Баренбойма, буд. 8.
06.11.2024 проведено обшук земельної ділянки за адресою: м. Київ, вул. Баренбойма, буд. 8 в ході якого виявлено: кран плавучий, поворотний, грейферно-гаковий кран КПл-5-30г/п 5 т, зав. №309, рег. №SRU-813922 інв. № КПл-19; несамохідна баржа-площадка «Р-543»; буксир-штовхач БМ-18; навантажувач, жовтого кольору із написом «DOOSAN» модель «SOLAR255LC-V», заводський номер НОМЕР_1.
14.11.2024 на спец. лінію «102» надійшло чергове повідомлення про те, що невстановлені особи незаконно використовують земельну ділянку за адресою: м. Київ, вул. Баренбойма, 8, з метою вивантаження піску.
14.11.2024 з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення та збереження речових доказів, які можуть містити інформацію, що підтверджує факт вчинення злочину, на підставі ч. 3 ст. 233 КПК України, слідчим СВ Голосіївського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_4 , у період часу з 16:45 год. по 21:23 год. проведено невідкладний обшук земельної ділянки з кадастровим номером: 8000000000:90:112:0001, яка знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Баренбойма, буд. 8 в ході якого, на узбережжі річки Дніпро виявлено пришвартовані до даної земельної ділянки засоби та знаряддя вчинення кримінального правопорушення, а саме: три несамохідні плавучі крани «КПЛ-5/30 №19», один буксир-штовхач «БМ-18» та одну баржу-площадку «Р-543».
В ході досудового розслідування встановлено, що використовуючи несамохідний плавучий кран «КПЛ-5/30 №19», невстановлені особи здійснювали відвантаження піску з несамохідної баржи-площадки «Р-543», яку доставлено до місця за допомогою буксира-штовхача «БМ-18». Даний пісок відвантажувався та зберігався на узбережжі річки Дніпро, а саме: на земельній ділянці, яка має кадастровий номер 8000000000:90:112:0001 та знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Баренбойма, буд. 8.
Також, у ході проведення обшуку на території земельної ділянки 8000000000:90:112:0001 за адресою: м. Київ, вул. Баренбойма, буд. 8 виявлено об`єкти нерухомості, які згідно відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна перебувають на праві власності у ТОВ «ТП ДЕВЕЛОПМЕНТ» код ЄДРПОУ: 41356956, однак, згідно відповіді на запит у порядку ст. 93 КПК України Департаменту земельних ресурсів КМР, вказана земельна 8000000000:90:112:0001 у користування ТОВ «ТП ДЕВЕЛОПМЕНТ» код ЄДРПОУ: 41356956, не виділялась.
Таким чином, у органу досудового розслідування існують обґрунтовані підстави вважати що земельна ділянка 8000000000:90:112:0001 за адресою: м. Київ, вул. Баренбойма, буд. 8 використовується незаконно шляхом самовільного її зайняття.
У зв`язку з зазначеним вище в органу досудового розслідування на даний час у кримінальному провадженні виникла необхідність у накладенні арешту на зазначене вище майно, з метою його збереження, як речового доказу.
Прокурор у судовому засіданні відсутній, до суду направив заяву про розгляд клопотання за його відсутності.
Дослідивши клопотання та додані до нього додатки, приходжу до висновку, що заявлені вимоги про накладення арешту підлягають задоволенню за наступних підстав.
Слідчим відділом Голосіївського УП ГУ НП в м. Києві за процесуального керівництва Голосіївської окружної прокуратури міста Києва проводиться досудове розслідування кримінального провадження№ 12024100010003283 від 06.11.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 197-1 КК України.
14.11.2024 року з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення та збереження речових доказів, які можуть містити інформацію, що підтверджує факт вчинення злочину, на підставі ч. 3 ст. 233 КПК України, слідчим СВ Голосіївського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_4 , у період часу з 16:45 год. по 21:23 год. проведено невідкладний обшук земельної ділянки з кадастровим номером: 8000000000:90:112:0001, яка знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Баренбойма, буд. 8 в ході якого, на узбережжі річки Дніпро виявлено пришвартовані до даної земельної ділянки засоби та знаряддя вчинення кримінального правопорушення, а саме: три несамохідні плавучі крани «КПЛ-5/30 №19», один буксир-штовхач «БМ-18» та одну баржу-площадку «Р-543».
Також, у ході проведення обшуку на території земельної ділянки 8000000000:90:112:0001 за адресою: м. Київ, вул. Баренбойма, буд. 8 виявлено об`єкти нерухомості, які згідно відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна перебувають на праві власності у ТОВ «ТП ДЕВЕЛОПМЕНТ» код ЄДРПОУ: 41356956, однак, згідно відповіді на запит у порядку ст. 93 КПК України Департаменту земельних ресурсів КМР, вказана земельна 8000000000:90:112:0001 у користування ТОВ «ТП ДЕВЕЛОПМЕНТ» код ЄДРПОУ: 41356956, не виділялась.
З огляду на зазначене вище в органу досудового розслідування існують обґрунтовані підстави вважати що земельна ділянка 8000000000:90:112:0001 за адресою: м. Київ, вул. Баренбойма, буд. 8 використовується незаконно шляхом самовільного її зайняття.
Арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому Кримінально процесуальним Кодексом України порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку (ч. 1 ст. 170 КПК України).
При розгляді клопотання про арешт майна встановлюються такі обставини:
1.Правова підстава для арешту майна.
2.Можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 КПК України.
3.Наявність обгрунтованої підозри у вчинені особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених п.3,4 статті 170 КПК України).
Правова підстава для арешту майна
Арешт майна допускається з метою забезпечення:
1) збереження речових доказів;
2) спеціальної конфіскації;
3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;
4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
З метою забезпечення збереження речових доказів ( пункт 1 частина 2 статті 170 КПК України) арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження (абз. 2 ч. 1 ст. 170 КПК України).
Речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення (ч. 1 ст. 98 КПК України).
Звертаючись до слідчого судді з клопотанням прокурор зазначив, що об`єкт нерухомого майна, а саме: земельна ділянка кадастровий номер: 8000000000:90:112:0001 за адресою: м. Київ, вул. Баренбойма, буд. 8, має значення речового доказу у кримінальному провадженні та в подальшому може бути об`єктом дослідження, що може бути використане як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
15.11.2024 року слідчим СВ Голосіївського УП ГУНП у м. Києві земельну ділянку кадастровий номер: 8000000000:90:112:0001 за адресою: м. Київ, вул. Баренбойма, буд. 8, визнано речовим доказом у межах кримінального провадження № 12024100010003283.
З урахуванням зазначеного вище, слідча суддя вважає доведеним той факт, що земельна ділянка кадастровий номер: 8000000000:90:112:0001 за адресою: м. Київ, вул. Баренбойма, буд. 8 відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України та можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються у цьому кримінальному провадженні. Тому вважає обгрунтованими доводи прокурора про необхідність накладення арешту на вилучене майно з метою забезпечення збереження речових доказів, оскільки незастосування арешту вказаного майна, яке відповідає критеріям, зазначеним у ст.98 КПК України, може привести до його зникнення, або настання наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.
Доказів негативних наслідків від застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як арешт майна, слідча суддя не встановила. Підстав сумніватися в співмірності такого обмеження права власності завданням кримінального провадження у слідчої судді не виникає.
Таким чином, слідча суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викалденого, керуючись статтями 7, 9, 131, 132, 170-173, 309, 376 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
клопотання прокурора Голосіївської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 про арешт майна в межах кримінального провадження № 12024100010003283 від 06.11.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2ст. 197-1 КК України, задовольнити.
Накласти арешт на об`єкт нерухомого майна, а саме: земельну ділянку кадастровий номер: 8000000000:90:112:0001 за адресою: м. Київ, вул. Баренбойма, буд. 8, яка належить на праві власності Територіальній громаді м. Києва в особі Київської міської ради, шляхом заборони, користуватись, здійснювати господарську діяльність у будь-якій формі, розпоряджатися будь-яким чином, у тому числі вчиняти будь-які дії, пов`язані з реєстрацією та перереєстрацією прав власності, здійснювати дії пов`язані із відчуженням об`єктів майна, здійснювати дії пов`язані із будівництвом (створення) об`єктів нерухомості, демонтажем об`єкту, розвантаженням, завантаженням будь-яких об`єктів, передачі в користування іншим особам.
Ухвала про накладення арешту виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Оскарження ухвали про накладення арешту не зупиняє її виконання.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2024 |
Оприлюднено | 19.12.2024 |
Номер документу | 123822276 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Плахотнюк К. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні