ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/23634/23
провадження № 2/753/1645/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
/ЗАОЧНЕ/
10 грудня 2024 року Дарницький районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді - Цимбал І.К.
при секретарі - Козін В.Є.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСББ «13-й квартал» до ОСОБА_1 , про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги,
ВСТАВОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача, про стягнення боргу за житлово -комунальні послуги посилаючись на те, що відповідач будучи власником квартири у будинку в якому створено ОСББ не сплачує обов`язкові внески на утримання будинку в розмірі, який був затверджений на загальних зборах об`єднання, внаслідок чого утворилась заборгованість. Враховуючи те, що у добровільному порядку відповідач заборгованість не погашає позивач вимушений був звернутися до суду з вимогою про її примусове стягнення з урахуванням індексу інфляції і трьох відсотків річних.
В судове засідання представник позивача не з`явився, надав суду заяву де просив розглядати справу у його відсутність, позовні вимоги з урахуванням збільшення підтримав та не заперечував проти ухвалення заочного рішення /а.с. 141/.
Відповідач у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи судом повідомлений належним чином, неодноразово подавав клопотання про відкладення розгляду справи. Відзив на позов не подавав. Доказів про поважність причин своєї неявки, зокрема, що останній перебуває на стаціонарному лікуванні суду н надав.
Враховуючи строк протягом якого справа перебуває на розгляді, та з метою недопущення затягування розгляду справи, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача та ухвали у справі заочне рішення, відповідно до вимог ст. 280 ЦПК України, за згодою представника позивача.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідач є власником квартири АДРЕСА_1 /а.с. 10-11/.
Згідно ч. 4 ст. 319 ЦК України, власність зобов`язує.
Згідно ст. 322 ЦК України, власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно з п. 7 «Правил користування приміщеннями житлових будинків» затверджених Постановою КМУ № 45 від 24 січня 2006 року «Про внесення змін до постанови Кабміну від 08 жовтня 1992 року № 572», власник та наймач квартири зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Згідно ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживачі зобов`язані оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Згідно ст. 385 ЦК України, власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (будинках) для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та нежитловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків).
Таке об`єднання є юридичною особою, що створюється та діє відповідно до закону та статуту.
Об`єднання власників квартир, житлових будинків є юридичною особою, яка створюється та діє відповідно до статуту та закону.
ОСББ «13-й квартал» відповідно до Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» створено для обслуговування, ремонту і реконструкції житлового будинку та утримання прибудинкової території /а.с. 13-17/.
Рішенням загальних зборів членів ОСББ «13-й квартал», затверджений щомісячний обов`язків внесок на утримання будинку та прибудинкової території в розмірі 4,20 грн./м. кв., відповідно до протоколу №16/3 від 16.03.2019/а.с. 18-22/.
ОСББ «13-й квартал» утримує будинок та прибудинкову територію за адресою: АДРЕСА_1 позивачем укладено та виконуються умови договорів з виконавцями житлово-комунальних послуг на технічне обслуговування ліфтів, на використання електричної енергії, на обслуговування внутрішньобудинкових систем електропостачання, про надання послуг з вивозу та знешкодження твердих побутових відходів, тощо /а.с.24-37/.
За період з 01.07.2021 по 30.11.2023 відповідач надані послуги не оплачував, у зв`язку з чим утворилась заборгованість, яка становить 16 255, 89 грн. /а.с. 59/.
Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 76 ЦК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Згідно ст. 77 ЦК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.
Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.
Згідно ст. 79 ЦК України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.
Згідно ст. 80 ЦК України, достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Згідно ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 2 ст. 625 ЦК України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням індексу встановленого інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Згідно розрахунку позивача інфляційні втрати від несвоєчасної оплати житлово - комунальних послуг становлять 3 508, 89 грн. і три відсотки річних в сумі 1 438 грн. 62 коп.
В розумінні п. 3 ч. 3 ст. 133 ЦК України, витрати позивача пов`язані із витребуванням доказів в сумі 83 грн., які повинні бути відшкодовані в разі задоволення позову.
Враховуючи наведене, суд вважає позовні вимоги законними обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі, оскільки невиконання відповідачем обов`язку по оплаті наданих послуг та понесення збитків, повністю доведено належними, допустимими, достовірними та достатніми доказами.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 141 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Отже, з відповідача на користь позивача необхідно стягнути 2 684 грн. судового збору /а.с.6/.
Керуючись ст.ст. 1-13, 17, 18, 76-82, 89, 133, 141, 242, 258, 259, 263-265, 268, 272, 273, 279-282, 354 ЦПК України, ст.ст. 76, 77, 79, 80, 81, 319, 322, 385 ЦК України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовні вимоги ОСББ «13-й квартал» до ОСОБА_1 , про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_3 на користь ОСББ «13-й квартал», м. Київ, вул. Ахматової, 13, ЄДРПОУ 33937526 заборгованість за житлово-комунальні послуги за період з 01.07.2019 по 30.11.2021 в розмірі 21 286 грн. 41 коп., судовий збір в розмірі 2 684 грн. та витрати пов`язані з витребуванням доказів в розмірі 83 грн., а всього стягнути 24 053 /двадцять чотири тисячі п`ятдесят три/ грн. 41 коп.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Позивач має право оскаржити заочне рішення шляхом подачі апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до безпосередньо до Київського апеляційного суду.
Головуючий: І.К. Цимбал
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2024 |
Оприлюднено | 19.12.2024 |
Номер документу | 123822340 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про стягнення плати за користування житлом |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Цимбал І. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні