Справа № 761/2203/23
Провадження № 2-о/761/50/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 грудня 2024 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді: Волошина В.О.
присяжних: Буран О.О., Довніч М.А.
при секретарі: Бражніченко І.О.,
за участі:
заявника: ОСОБА_1
представника заявника: ОСОБА_2
представника заінтересованої особи 1: Степанової Д.Р.
представника заінтересованої особи 2: ОСОБА_5,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду матеріали цивільної справи за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Орган опіки та піклування Шевченківської районної в м. Києві державної адміністрації, ОСОБА_4 про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, -
в с т а н о в и в :
В провадженні суду перебуває вказана цивільна справа.
У поданій до суду заяві про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, заявник клопотав перед судом про призначення судово-психіатричної експертизи, для встановлення психічного стану ОСОБА_4 .
В судовому засіданні заявник та його представник, а також представники заінтересованих осіб не заперечували щодо призначення судово-психіатричної експертизи.
Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
У рішенні Європейського суду з прав людини від 01 червня 2006р. у справі «Дульський проти України» зазначено, що експертиза, призначена судом, є одним із засобів з`ясування або оцінки фактичних обставин справи і тому складає невід`ємну частину судової процедури.
Таким чином, з огляду на предмет та підстави заяви, суд вважає, що проведення судово-психіатричної експертизи допоможе всебічно з`ясувати обставини у справі.
Відповідно до ч. 3 ст. 103 ЦПК України при призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обираються сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно.
Враховуючи, що наявні в справі медичні дані про розлад здоров`я ОСОБА_4 , є достатніми, а вирішення питання про те, чи може остання розуміти значення своїх дій та керувати ними потребує спеціальних знань в області психіатрії, суд вважає за необхідне призначити судово-психіатричну експертизу.
Згідно ст. 7 Закону України «Про судову експертизу», виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов`язана з проведенням судово-психіатричних експертиз.
Суд, з урахуванням обставин справи, вважає доцільним доручити проведення судово-психіатричної експертизи експертам Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства здоров`я України».
Відповідно до ч. 2 ст. 299 ЦПК України встановлюється, що судові витрати, пов`язані з провадженням справи про визнання фізичної особи недієздатною або обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, відносяться на рахунок держави.
Таким чином, суд вважає за доцільне покласти обов`язок з оплати проведення судово-психіатричної експертизи на державу.
Відповідно до п. 5 ч. 1ст. 252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
На підставі п. 9 ч. 1 ст. 253 ЦПК України, провадження у справі зупиняється на час проведення експертизи.
Керуючись ст. 252, 253, 298 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в :
Призначити по цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Орган опіки та піклування Шевченківської районної в м. Києві державної адміністрації, ОСОБА_4 про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна судово-психіатричну експертизу на вирішення якої поставити наступне питання:
1. Чи хворіє ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на будь-яке психічне захворювання?
2. Чи може ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?
Проведення експертизи доручити експертам Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства здоров`я України» (04080, м. Київ, вул. Кирилівська, буд. 103), попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 КК України.
Витрати, пов`язані з проведенням експертизи, покласти на державу.
Провадження по справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвалу суду може бути оскаржено до Київського апеляційного суду, шляхом подання апеляційної скарги, протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено законом.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею.
Повний текст ухвали суду складено 11 грудня 2024р.
Суддя:
Присяжні: 1. Буран О.О.
2. Довніч М.А.
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2024 |
Оприлюднено | 19.12.2024 |
Номер документу | 123823783 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Волошин В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні