Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
17 грудня 2024 року Справа № 520/32357/24 Суддя Харківського окружного адміністративного суду Григоров Д.В., розглянувши адміністративний позов Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області до Командитного товариства "КАНКАСТ ІНТЕРНЕШНЛ ІНК" про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
До Харківського окружного адміністративного суду звернулося Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області з адміністративним позовом, в якому просило:
- стягнути з Командитного товариства «Канкаст Інтернешнл ІНК» на користь Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області ( НОМЕР_1 в ХОУ АТ «Ощадбанк» МФО 351823 код ЄДРПОУ: 14099344) заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених за віком на пільгових умовах, за Списком №2 з грудня 2023 року по лютий 2024 року та з червня по серпень 2024 року в сумі 18399,41 грн.
Ухвалою суду від 02.12.2024р. позовну заяву було залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, а саме: надати до суду заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду, в якій вказати підстави та надати докази на підтвердження поважності причин пропуску такого строку.
10.12.2024р. до суду надійшла заява від представника ГУ ПФУ в Харківській області, в якій заявник посилаючись на висновок Верховного Суду України, викладеного у постанові від 25.11.2015р. по справі №803/2199/14, зазначив про не застування визначених ст. 99 КАС України строків звернення до суду із позовом про стягнення заборгованості (недоїмки) через несвоєчасне нарахування та/або сплату суми фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. Поважних причин пропуску строку фактично не навів.
Дослідивши вказану заяву, суд зазначає, що наведені у ній підстави для поновлення пропущеного строку звернення до суду не можуть свідчити про поважність причин пропуску строку звернення до суду та наявність об`єктивних істотних обставин, які б перешкоджали вчасному зверненню позивача до суду. Вказаних висновків подана заява не спростовує.
При цьому суд зазначає, що відповідно до ч.5 ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
З урахуванням вищевикладеної норми, суд зазначає, що наведені представником позивача висновки Верховного Суду України відмінні від висновків Верховного Суду, крім того, зроблені щодо старої редакції КАС України, у якій ст. 99 визначала зовсім інший підхід до вирішення питання про поновлення строку звернення до суду.
Таким чином, посилання заявника не можуть бути враховані при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин, а вказаний висновок Верховного Суду України, викладений у постанові від 25.11.2015р. по справі №803/2199/14 не є належним доводом.
При цьому суд виходить з того, що поважними причинами визнаються лише ті обставини, які були чи об`єктивно є непереборними, тобто не залежать від волевиявлення особи, що звернулась з позовом, пов`язані з дійсно істотними обставинами, перешкодами чи труднощами, що унеможливили своєчасне звернення до суду. Такі обставини мають бути підтверджені відповідними та належними доказами.
Заявник іншого ніж посилання на практику Верховного Суду України не наводить та, зокрема, не зазначає яким чином це вплинуло саме на можливість позивача вчасно звернутись до суду.
Таким чином, суд доходить висновку, що підстави, викладені в заяві про поновлення процесуального строкує неповажними.
Згідно ч. 2 ст. 123 КАС України, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 122, 123, 169, 248, 256 КАС України, суд,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області до Командитного товариства "КАНКАСТ ІНТЕРНЕШНЛ ІНК" про стягнення заборгованості повернути позивачу.
Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє його права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала може бути оскаржена до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
СуддяД.В. Григоров
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2024 |
Оприлюднено | 19.12.2024 |
Номер документу | 123830469 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо нагляду та контролю у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Григоров Д.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні