Рішення
від 18.12.2024 по справі 584/1177/24
ПУТИВЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 584/1177/24

Провадження № 2/584/451/24

РІШЕННЯ

Іменем України

18.12.2024 Путивльський районний суд Сумської області

в складі: головуючого - судді Данік Я.І.,

за участі: секретаря Кравченко А.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Путивль в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Путивльської міської ради Сумської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини за законом,

встановив:

Позивач звернулася до суду з указаним позовом і свої вимоги обґрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у с.Таратутино Краснопільського району Сумської області помер її двоюрідний дід ОСОБА_2 , після смерті якого відкрилась спадщина, до складу якої увійшла земельна частка (пай), розташована на території Стрільниківської сільської ради Путивльського району Сумської області.

Як спадкоємець померлого вона звернулася до приватного нотаріуса для оформлення спадщини, але їй було відмовлено у зв`язку з пропуском строку для прийняття спадщини.

Посилаючись на те, що пропустила строк для подачі заяви про прийняття спадщини з поважних причин - через те, що їй не було відомо про наявність спадкового майна, просила визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини як спадкоємцю за законом після смерті ОСОБА_2 тривалістю в три місяці.

Позивач в судове засідання не з`явилася, подала письмову заяву про підтримання позову та розгляд справи у її відсутність (а.с.21).

Представник відповідача надала суду письмову заяву про визнання позову,просила справу розглянути за її відсутності (а.с.25).

У зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню, зважаючи на таке.

Згідно з ч.4 ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Відповідно до ч.3 ст.1272ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу за місцем відкриття спадщини.

За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Встановлено судом і підтверджується матеріалами справи те, що ОСОБА_1 , позивач у справі, є двоюрідною онукою та спадкоємцем за законом після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у с.Таратутино Краснопільського району Сумської області (а.с.5-12).

Відповідно до довідки виданої КУСОР Краснопільським психоневрологічним інтернатом) №64 від 13 березня 2019 року ОСОБА_2 дійсно був зареєстрований в інтернаті на постійне місце проживання з 23 березня 2004 року по день смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 та перебував на повному державному утриманні (а.с.6).

Згідно з витягами зі Спадкового реєстру (заповіти/спадкові договори) та (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) інформація відносно ОСОБА_2 відсутня (а.с.16-19).

Відповідно долиста нотаріусавід 25серпня 2023 року ОСОБА_1 роз`яснено, що їй як спадкоємцю за законом, необхідно було подати заяву нотаріусу про прийняття спадщини протягом шести місяців з дня відкриття спадщини, а також необхідно в судовому порядку визначити додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини. (а.с.15).

Статтею 1277ЦК України передбачено, що у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини зобов`язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою.

Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини.

Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.

Територіальна громада, яка стала власником відумерлого майна, зобов`язана задовольнити вимоги кредиторів спадкодавця, що заявлені відповідно до статті 1231 цього Кодексу.

З такою заявою Путивльська міська рада Сумської області, якій було відомо про смерть ОСОБА_2 14 квітня 2008 року, до суду не зверталась.

Враховуючи те, що відповідач позов визнав і таке визнання не суперечить законодавству та не порушує прав інших осіб, а також виходячи з засад справедливості, виваженості та розумності, суд вважає можливим визначити позивачу додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.

Виходячи з наведеного, керуючись ст.ст.1272 ЦК України,ст.142, ч.4 ст.206, ст.ст.259, 263-268 ЦПК України, суд

вирішив:

Позов ОСОБА_1 доПутивльської міськоїради Сумськоїобласті провизначення додатковогостроку дляподання заявипро прийняттяспадщини зазаконом задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини за законом, після смерті двоюрідного діда ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у с.Таратутино Краснопільського району Сумської області, в три місяці з дня набрання рішенням суду законної сили.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сумського апеляційного суду шляхом подачі протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Я.І.Данік

СудПутивльський районний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення18.12.2024
Оприлюднено19.12.2024
Номер документу123839792
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —584/1177/24

Рішення від 18.12.2024

Цивільне

Путивльський районний суд Сумської області

Данік Я. І.

Ухвала від 24.10.2024

Цивільне

Путивльський районний суд Сумської області

Данік Я. І.

Ухвала від 10.09.2024

Цивільне

Путивльський районний суд Сумської області

Данік Я. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні