справа № 947/20935/23
провадження № 2-з/947/616/24
УХВАЛА
про витребування доказів
18.12.2024 року м. Одеса
Київський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді Літвінової І.А.
секретар судового засідання - Скоропуд С.О.,
розглянувши в письмовому порядку клопотання представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Доніної Людмили Анатоліївни про витребування доказів у цивільній справі № 947/20935/23 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої вчиненням кримінального правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
До Київського районного суду м. Одеси звернулася ОСОБА_2 з позовною заявою та просить суд стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , майнову шкоду в загальній сумі 18 200 гривень, та моральну шкоду в сумі 3 000 000 гривень.
Ухвалою суду від 07.08.2023 року відкрито провадження у справі. Розгляд справи визначено проводити за правилами загального позовного провадження.
12 листопада 2024 року стороною відповідача надано до суду клопотання про витребування у Комунального некомерційного підприємства «Очаківська багатопрофільна лікарня» Очаківської міської ради (ідентифікаційний код: 01998265, місцезнаходження: 57508, Миколаївська область, Миколаївський район, м. Очаків, вул. Першотравнева, буд. 1, тел.: НОМЕР_3) - оригіналу картки стаціонарного хворого ОСОБА_2 , яка перебувала на стаціонарному лікуванні в хірургічному відділенні Очаківської ЦРЛ з 06.12.2017 року по 15.12.2017 року, з оригіналами висновків медичних досліджень, в тому числі рентген-знімків та комп`ютерних записів
Згідно з частиною першою статті 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Із змісту частини другої статті 77 ЦПК України вбачається, що предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Як вбачається із змісту частини другої статті 77 ЦПК України предметом доказування при розгляді справ в порядку цивільного судочинства є не тільки обставини, що підтверджують заявлені вимоги, а також і ті, що мають інше значення для її розгляду.
Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях (ч. 6 ст. 81 ЦПК).
Суд наголошує, що саме засада змагальності опосередковано, через її контролюючу функцію, є гарантом законності, об`єктивності, неупередженості та повноти судового розгляду справи.
Захищене статтею 6 Європейської конвенції з прав людини право на справедливий судовий розгляд також передбачає право на змагальність провадження. Кожна сторона провадження має бути поінформована про подання та аргументи іншої сторони та має отримувати нагоду коментувати чи спростовувати їх.
Принцип змагальності процесу означає, що кожній стороні повинна бути надана можливість ознайомитися з усіма доказами та зауваженнями, наданими іншою стороною, і відповісти на них (Рішення у справі «Ruiz-Mateos проти Іспанії», від 23 червня 1993 року, заява № 12952/87, п. 63).
Дія принципу змагальності ґрунтується на переконанні - протилежність інтересів сторін найкраще забезпечить повноту матеріалів справи через активне виконання сторонами процесу тільки їм притаманних функцій. Принцип змагальності припускає поєднання активності сторін у забезпеченні виконання ними своїх процесуальних обов`язків із забезпеченням судом умов для здійснення наданих їм прав. При цьому, важливим є встановлення оптимального співвідношення активності сторін та активності суду.
В рішеннях де Європейський суд з прав людини дійшов висновку про порушення статті 6 Конвенції, зазначено: Суд відзначає, що одним із складників справедливого судового розгляду в розумінні п. 1 статті 6 є право на змагальне провадження; кожна сторона, в принципі, має отримати нагоду не лише бути поінформованою про будь-які докази, які потрібні для того, щоб виграти справу, але також має знати про всі докази чи подання, які представлені або зроблені в цілях впливу на думку суду, і коментувати їх (див., mutatis mutandis, рішення у справах «Лобо Мачадо проти Португалії» (Lobo Machado v. Portugal) і «Фермьойлєн проти Бєльгії» (Vermeulen v. Belgium) від 20 лютого 1996 р., ReportsofJudg mentsand Decisions 1996-I, сс. 206-07, п. 31 і п. 23, п. 33, відповідно, та рішення у справі «Нідерост-Губер проти Швейцарії» (Niderost Huberv. Switzerland) від 18 лютого 1997 р., Reports 1997-I, с. 108, п. 24).
Суд має пересвідчитися, чи провадження в цілому, включаючи спосіб збирання доказів, було справедливим, як того вимагає п. 1 статті 6 (див., mutatis mutandis, рішення у справі «Шенк проти Швейцарії» (Schenk v. Switzerland) від 12 липня 1988 р., серія A № 140, с. 29, п. 46).
Відповідно до частини другої статті 78 ЦПК України обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Частиною першою статті 84 ЦПК України визначено, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Про витребування доказів суд постановляє ухвалу.
Керуючись ст.ст. 127, 84, 7, 95 133-142 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Доніної Л.А. про витребування доказів - задовольнити.
Витребування з Комунального некомерційного підприємства «Очаківська багатопрофільна лікарня» Очаківської міської ради (ідентифікаційний код: 01998265, місцезнаходження: 57508, Миколаївська область, Миколаївський район, м. Очаків, вул. Першотравнева, буд. 1, тел.: НОМЕР_3) - оригінал картки стаціонарного хворого ОСОБА_2 , яка перебувала на стаціонарному лікуванні в хірургічному відділенні Очаківської ЦРЛ з 06.12.2017 року по 15.12.2017 року, з оригіналами висновків медичних досліджень, в тому числі рентген-знімків та комп`ютерних записів
Строк виконання ухвали - 30 днів з дня вручення виконавцю копії ухвали.
Зобов`язати виконавців ухвали у випадку неможливості подати докази, які витребовує суд, або неможливості подати такі докази у встановлені строки - повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Попередити виконавця ухвали, що у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені Цивільним процесуальним кодексом України. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Продовжити підготовче провадження у справі.
Наступне судове засідання у цивільній справі № 947/20935/23 призначити на 21 січня 2024 року о 14 годині 30 хвилин в залі к.-240 Київського районного суду м. Одеси.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання судом та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
З текстом ухвали можна ознайомитись за веб-адресою: www.reyestr.court.gov.ua.
Отримувати інформацію щодо справи учасники справи можуть на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет. Веб-адреса сторінки: http://ki.od.court.gov.ua.
Суддя Літвінова І. А.
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2024 |
Оприлюднено | 19.12.2024 |
Номер документу | 123840312 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Київський районний суд м. Одеси
Літвінова І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні